Autor Subiect: Vând Trabant 601 1988  (Citit de 350 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Bong

• Trabantist Senior
  • Mesaje postate: 453
    • http://low-society.com/
Vând Trabant 601 1988
« : Septembrie 22, 2017, 05:58:23 pm »
Salut forum !

Deși o am de foarte puțin timp mașinuța, o vând. Nu pentru că are probleme ci pentru că vând mai multe din colecție ca să pot să mă apuc de un alt proiect tare rău de tot și am nevoie de spațiu. Dacă nu se vinde până în iarnă, cel mai probabil o să încep să-i fac multe lucruri nefirești, așa că se va retrage de la vânzare.

Mașina este pentru cine vrea o mașină care merge și arată bine, nu pentru cine vrea mocangeală, sau o epavă care încă mai merge.

Preț : 1500 eur, ușor discutabil la fața locului. Nu mă sunați care e ultimul preț, nu sunt interesat de combinații, decât dacă aveți ceva pe acasă cu tracțiune spate, funcțional și cu acte în regulă.

Detalii :

Trabant 601, fabricație 07.1988.
Înscris pe numele meu, se dă fiscal pe loc fără probleme.
Caroseria este fără probleme, foarte foarte puțină rugină la praguri în spate (locul normal), în rest 0 rugină iar vopseaua e în stare excelentă. Vine cu cric original, care poate fi pus pe oricare gaură fără emoții (pentru cunoscători)
Față de stock are următoarele „modificări” : semnale laterale suplimentare, pleoape și e coborâtă puțin.
Interiorul este impecabil, nu are defecte.
Motorul este schimbat recent cu unul fără joc, vine bonus și cu motorul „din acte”, care încă funcționează , doar că are ceva joc în ambielaj și nu am vrut să mă lase când mi-era lumea mai dragă. fiecare motor cu turbină și carburator propriu, totul funcțional.
Cutia de viteze merge bine, frei-ul e funcțional, fără probleme
Aprindere electronică
Filtru de aer nou
Curea nouă
Fișe Tesla noi
Bujii noi
Set garnituri motor noi (la pachet ca bonus, nu a fost nevoie să le schimb)
Sticle stop noi
Semnale noi.
Baterie nouă Magneti Marelli
Furtun benzină nou
Anvelope Hankook de vară în stare foarte bună, 145 70 13 tubeless, pe roțile originale.
Frânele funcționează foarte bine, nu se pierde lichid.
La interior avem un radio-mp3 JVC cu stick și intrare aux, bluetooth, 2 ieșiri rca pt amplificatoare etc, legat la 2 boxe akai noi, montate de fostul proprietar.

Unica problemă, momentan încă nerezolvată, este că ambreiajul patinează puțin, va trebui schimbat discul. Dacă nu reușesc să-l schimb până la momentul vânzării (cel de pe motorul original care vine la pachet e în stare foarte bună), scad din prețul mașinii prețul unui kit nou de la magazin.
Mașina, exact cum e acum a fost weekend-ul trecut până la mare și înapoi, fără nici un sughiț sau emoție. La întoarcere nici nu m-am deranjat să mă opresc, am mers în continuu 80-90 și a mers excelent.

Eleronul și stopurile „ciuning” din poze vin la pachet. Nu le-am aruncat, deși meritau.

Arunc niște poze aici să fie, dacă vrea cineva ceva în plus mă poate contacta în privat.

« Ultima Modificare: Septembrie 22, 2017, 06:04:22 pm de Bong »
If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!

Offline Bong

• Trabantist Senior
  • Mesaje postate: 453
    • http://low-society.com/
Re: Vând Trabant 601 1988
« Răspuns #1 : Noiembrie 18, 2017, 11:57:59 am »
aparent am noroc sau ceva, și asta , ca și prima, s-a dat a doua zi, doar că a durat puțin mobilizarea...
acest topic se poate închide.
If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!