Autor Subiect: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !  (Citit de 19462 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline pandora

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 257
  • mai tanar cu 10ani decat stapana
Răspuns: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #15 : August 21, 2011, 09:48:55 pm »
 :wav: Felicitari! Bravo voua, va invidiez putin , as fi vrut sa fiu cu voi! SSSuperbeeeeeeeeee pozele Carmen! Curajosilor !
wse cel tanar

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Răspuns: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #16 : August 21, 2011, 09:58:05 pm »
Toderut iti face din faruri !!!  :icon_cheers: :occasion14: :hello2: Multumim ... acu' ... drumul e testat ... GO !!!
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline xenon

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 59
Răspuns: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #17 : August 22, 2011, 09:55:04 am »
Nu stiu ce sa spun.E superb!Nu prea am cuvinte,si cat despre traby,nu m-am indoit niciodata ca nu urca un munte sau ceva de genu.Am vazut pe cineva cu o idee de mers in alpi.Daca a-m reusi sa mergem am fi stapanii lumii!Frumoasa initiativa,felicitari gusteru!Si la cat mai multi kilometri cu tanaru'!
Am inima in 2 timpi!

IS-04-CFI

Offline olteanu1994

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 20
    • About Nothing
Răspuns: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #18 : August 22, 2011, 10:32:41 am »
Felicitari!!! :blob7: am fost si eu de curand pe transalpina cu cun prieten (Logan 1.4) si am avut o groza de probleme in primul rand vremea, adica am mers pur si simplu prin nori, cu faza lunga nu de vedea la 2 mertri prin curbele alea ac de par, a trebuit sa merge cu vre-o 10km/h, plus ca loganu de-abea tragea in a 2-a  :BangHead:. Orcum drumul e foarte greu dar si pesiajul este de vis, imi pare rau ca nu ne-am intalnit da` asta e
Se stie!

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Răspuns: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #19 : August 22, 2011, 10:50:05 am »
curbele alea ac de par, a trebuit sa merge cu vre-o 10km/h, plus ca loganu de-abea tragea in a 2-a
Dar cu ce viteza crezi ca se merge intr-o asemenea curba? Loganul este o masina foarte buna. Este normal, ca la urcare sa mergi si cu viteza a 2-a :glasses9:

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Răspuns: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #20 : August 22, 2011, 01:02:00 pm »
hi hi hi ... Viorel e de ceva vreme si loganar  :glasses9: ... shhhh ... nu mai ziceti nika'  :icon_bigsmurf:
E normal sa abordezi curbele alea monstruoase in viteza 1 sau 2 ca daca nu ... fly like a bird  :icon_shaking2:

Inca o data multumesc de aprecieri !
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Răspuns: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #21 : August 22, 2011, 01:10:43 pm »
 La intalnirea din mai 2012, vin cu trabi pe traseul asta ;D

hi hi hi ... Viorel e de ceva vreme si loganar  :glasses9: ... shhhh ... nu mai ziceti nika'  :icon_bigsmurf:

Si sa vezi consum. In oras nu scade de 10-11%, iar afara sunt cel mai tare 8% :'( Da' vorba aia, am ''golan'' :P Ce fericit am fost acum la plimbare prin Bulgaria, 5% cu trabi =))

Offline Ionel GR 02 XPN

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 144
  • Trabantul este viata mea
Răspuns: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #22 : August 22, 2011, 02:03:19 pm »
 ;) In mai mergem impreuna Viorel  :wav:

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Răspuns: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #23 : August 22, 2011, 02:21:21 pm »
Nici nu ma gandeam altfel :hello2:

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #24 : August 22, 2011, 02:54:31 pm »
Am vazut si ceva reportaje la tv foarte frumos peisajul. Cat despre loganul lui viorel presupun ca la consumul asta e 14 mpi ,la munca am un 15 dci cu i-ul rosu cel cu turbo suflanta si in oras nu mananca mai mult de 6,5 iar in afara mai mult de 4,5 am scos si 4,1 cei drept la un drum mai lung si 80 km/h ,dupa mine asta e varinta cea mai reusita de "golan".
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Răspuns: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #25 : August 22, 2011, 03:11:10 pm »
Motor de 1.6 benzina. Am pus pe seama rodajului consumul. Deja acum am 3000 Km si nu s-a intamplat nimic. Cert este ca merg si cu aerul conditionat ;)

Offline gabi trabi

  • Trabantist Veteran
  • *****
  • Mesaje postate: 1 229
  • Das auto
Răspuns: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #26 : August 22, 2011, 03:16:25 pm »
Felicitari Gustere !!!
In ceea ce priveste golanul , sunt de acord cu Alex , 1.5 dci e cel mai bun la consum (in oras undeva la 6% si afara 4% ), tinand cont ca e o maisna mare de familie e foarte putin .
Tocmai m-am intors de pe Transfagarasan  (Dacia 1310 injectie ),masina s-a comportat exemplar , peisajul si drumul SUPERB ,am vazut cateva broscute si microbuze T2 cu numere de Germania ...superbe  :love3:.
La anul cand voi venii la intalnirea de la Sibiu o sa vin pe Transfagarasan  :love10:
Das  auto

0733825596

Offline Tavi

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 223
Răspuns: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #27 : August 22, 2011, 04:45:48 pm »
Faina Transalpina, visez sa ajung si eu pe acolo cu Trabi. Mi-ai luat-o inainte. De la Timisoara se ajunge mai repede acolo decat de la Iasi. Pe cand o intalnire generala in varf de munte pentru toate Trabanturile? Nu ma refer la bancul ala in care se zicea ceva despre mai multe Trabanturi pe un varf de deal... de genul... un loc impropriu de amplasare a unei fabrici auto.... Pe bune, bani de benzina si timp ne mai trebuie, ca locuri superbe  pe unde sa mergem sunt destule.

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #28 : August 22, 2011, 05:50:41 pm »
Daca e 1.6 cam asta ii este consumul daca ai ocazia schimbal cu ce am zis eu,1,5 dci cu i-ul rosu are  80 de cai si un demaraj  criminal ,datorita turbosuflantei gata am terminat cu offtopicul.A inca ceva dci simplu e tare anemic se infige greu si are si demaraj slab.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline vladd96

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 318
Răspuns: TRANSALPINA cucerita de TRABANT - Un vis implinit !
« Răspuns #29 : August 23, 2011, 11:29:06 am »
aprob ce a spus gusteru', saptamana trecuta am fost cu ai mei pe transalpina, foarte frumos, dar periculos daca nu ai frane calumea!