Autor Subiect: Zwickau 12-14 iunie 2015  (Citit de 10243 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Zwickau 12-14 iunie 2015
« : Ianuarie 16, 2015, 10:22:05 am »
Anul asta este pe 12-14 iunie.
Neamtul are prostul obicei sa scrie doar in germana  ??? , asa ca mare lucru nu pricep de pe net. Eu nu-mi mai aduc aminte din 2007, trebuie sa te inscrii dinainte sau se rezolva la fata locului? Adica daca te inscrii chiar acolo la sosire, o sa primesti suvenirurile, diploma etc?  Sau alea sunt in stoc limitat, doar pt cine se inscrie dinainte?
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Zwickau 12-14 iunie 2015
« Răspuns #1 : Ianuarie 16, 2015, 10:42:25 am »
Din ce stiu trebuie înscrierea on-line cu mult inainte de eveniment. Cel putin asa imi aduc aminte ca a facut userul Trabi

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Zwickau 12-14 iunie 2015
« Răspuns #2 : Ianuarie 16, 2015, 10:52:45 am »
Uite aici, am gasit si detaliile in engleza, trebuie inscriere dinainte plus achitarea taxei de 15€

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Re: Zwickau 12-14 iunie 2015
« Răspuns #3 : Ianuarie 17, 2015, 08:51:24 am »
acu 2 saptamani vorbeam cu iubita mea despre chestia asta....este asa interesant...doar ca sincer eu as prefera sa plec cu duba de la munca ca sa vin cu ceva piese...doar ca anu acesta am nunta si cu banii sunt la linie si nu mi-as permite sa cheluiesc 1000 euro pe drum si cazare doar sa vad masini si piese...mi-ar fi placut sa mai am si vreo 2000 euro sa iau cate ceva de acolo :) ca tare mult imi doresc o asemenea excursie :(
sa speram ca ne bucura colegii nostri cu ceva poze de la minunatu eveniment

Offline trabi

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 676
  • 601S deLuxe'90 - 601s '89, 1.1x '90
Re: Zwickau 12-14 iunie 2015
« Răspuns #4 : Ianuarie 19, 2015, 09:36:57 am »
Din pacate taxa de transfer al banilor este mult mai mare decat taxa de participare, numai la noi exista asemenea tarife la transferul banilor in strainatate(se poate numai prin cont bancar in euro). Anul trecut am trimis o propunere(model) cu o diploma a noastra ptr. ca ei nu dau nici un fel de "diploma" si este pacat ptr. ca este o amintire frumoasa, sper ca propunerea mea sa aibe ecou si incepand de anul aceste sa elibereze si ei aceste diplome de participare :dontknow: :icon_salut: Eu am participat de doua ori la rand si nu am primit decat niste afise,insigne,sepci si niste pliante de prezentare, asta in conditiile in care taxa a fost platita de fiecare data ptr. doi participanti. :icon_shaking: :dontknow: :icon_salut:
Telefon personal 0721807206                                     Primul traby condus a fost cu nr. 1-DJ-5750          Participare intalniri Zwickau: 2011, 2013(+ Paris),2015,2017

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Zwickau 12-14 iunie 2015
« Răspuns #5 : Ianuarie 26, 2015, 09:49:46 pm »
Eeee, taxe d'alea sunt si afara, ba chiar in Germania. Cam acum 2 ani si ceva am luat o amenda in Germania (maricica- 278,50E  :o). Am mers cam un an asa (mi-au trimis 2-3 scrisori ac asa in RO) si, intr-un final, dupa un an, m-am hotarat ca n-are rost sa risc parnaie si/sau eventuale majorari (DA, orice amenda in Germania te poate duce la parnaie dupa un timp daca n-ai banul la tine sa platesti pe loc- si neamtul te gaseste 100% in sistem) asa ca, imediat ce-am intrat in Doicilandia, m-am dus in primul orasel si am platit. Contul era de Sparkasse, banca unde am platit era Sparkasse dar transferul m-a mai costat la f'o 12E :(
O sa ma duc in februarie din nou pe-acolo si o sa vad cat ma costa sa transfer 15E.
Dar in 2007 parca am platit direct acolo. In fine, om vedea.
Eu chiar vreau sa ma duc, mai scot si eu oleaca Trabul la plimbare, ca sta saracul de prin 2008-2009  :( Daca ii fac ITP si RCA o sa fie un bun motiv sa vin si la intalnirile interne.  :wave:
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Zwickau 12-14 iunie 2015
« Răspuns #6 : Ianuarie 26, 2015, 10:55:10 pm »
  Daca ii fac ITP si RCA o sa fie un bun motiv sa vin si la intalnirile interne.  :wave:
Sa ai gura poleita =))

Offline TRABANTUS1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 416

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Zwickau 12-14 iunie 2015
« Răspuns #8 : Februarie 03, 2015, 12:59:04 pm »
Yessss! Iti foarte multumesc pt link!!! :icon_salut:
Cat de multe intalniri sunt pe 12-14 iunie, inclusiv in Austria... pacat ca-s deodata :(
Eu deja imi fac planuri mari, vad ca dupa o saptamana mai e o intalnire la Uftrungen, destul de aproape, spre vest de Leipzig, iar dupa doua- la Karlsruhe, la cateva zeci de km de Strasbourg.
Cred ca o sa stau pe la Leipzig si imprejurimi 4 zile, dupa Zwickau, ca sa ma duc la Uftrungen, apoi ma duc la Strasbourg si, dupa inca o saptamana: Karlsruhe  :hello:
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Zwickau 12-14 iunie 2015
« Răspuns #9 : Martie 13, 2015, 12:13:08 am »
Ei, v-at mai gandit, mai merge careva?  Eu, personal, merg 99%. Chestia neclara inca este daca o sa merg cu pretena sau singur- chestie de concediu, ea munceste  :icon_scratch: (adica si eu muncesc- sa reformulez: ea isi desfasoara activitatea intr-un cadru clasic, organizat, cu restrictiile si taxele de rigoare) si nu stie daca o sa aiba 2 saptamani pt asta- pt ca, daca mergem impreuna, o sa ne plimbam inainte si dupa- Budapesta, Viena, Bratislava, Brno, Praga, Karlovy Vary, iar la intoarcere Nurnberg, poate Munchen, Salzburg, Balaton... 
Daca ea nu poate veni, atunci eu ma duc oarecum direct (adica vizitez una-alta dar nu ma cazez niciunde) iar dupa Zwickau o lalai pe acolo, ma duc la Uftrungen, apoivin la Strasbourg si, dupa inca o saptamana, ma duc la intalnirea de la Karlsruhe (sunt pana'ntr'o suta de km). Pe urma ma intorc in asa fel incat sa trec pe la minim o intalnire din RO (Odorhei, daca ramane data din calendarul intalnirilor).
Din motive personale NU ma atrage sa calatoresc in grup cu nimeni altcineva care ar vrea sa mearga. Dar pot fi semesit si chemat in ajutor, in caz de ceva la masina. Bine, acum, daca ne nimerim pe acelasi traseu in aceleasi zile putem merge impreuna, dar fara ca asta sa se cheme ca am constituit un grup, ca eu fac parte din el si ca ma supun vreunor reguli. Tot ce pot face, cu mare placere, este sa dau technical support- dar atat.
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Zwickau 12-14 iunie 2015
« Răspuns #10 : Martie 13, 2015, 02:09:14 pm »
Update: am vorbit aseara cu amica, nu crede ca poate pleca 2 saptamani, asa ca pt mine se contureaza o excursie de-o luna cu 4 intalniri: ZW, Uftrungen, Karlsruhe, Odorhei. Cu amica o sa vin in mai la Sighisoara.  :wave:
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Zwickau 12-14 iunie 2015
« Răspuns #11 : Martie 29, 2015, 07:51:43 pm »
Zicea azi nenea ala din Bulgaria, care si-a spart parbrizul anul trecut, ca de la ei se duc MAI MULTE masini la Zw  :o Si eu care pohteam la trofeul de cel mai indepartat participant :( Lasa, ca ei nu se duc la Uftrungen si nici la Karlsruhe, punctez acolo. :D
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Zwickau 12-14 iunie 2015
« Răspuns #12 : Aprilie 24, 2015, 12:50:48 pm »
Nimeni? De la Romanica?
Cica e bine sa scrii pe ceva destinatia, sa ti se intipareasca in minte, sa fii motivat. Eu scrisei pe covor si nu vad niciun motiv sa nu ma duc  ::) Plec acusica la mosie sa ma apuc de dezgropat Trabantul  :headbang:

Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline bandi-ta

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 254
Re: Zwickau 12-14 iunie 2015
« Răspuns #13 : Aprilie 24, 2015, 02:16:55 pm »
Cannon sau Hp ?
CJ-78-KIK

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Zwickau 12-14 iunie 2015
« Răspuns #14 : Aprilie 24, 2015, 02:48:51 pm »