Autor Subiect: Impresii Intalnirea Primavara Bucuresti 29 Mart 2015  (Citit de 12768 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Re: Impresii Intalnirea Primavara Bucuresti 29 Mart 2015
« Răspuns #16 : Martie 30, 2015, 10:34:48 am »
Am sa revin si eu cu ceva poze. oricum ceva frumos, placut chiar daca am fost uzi. Multumim colegilor din Bulgaria si nu numai.

Offline Danuta24

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 57
Poetul isi asterne departarile inaintea lui ca un covor calator!Si noi,pozele cu trabantele!! SV 01 CZW

Offline Danuta24

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 57
Re: Impresii Intalnirea Primavara Bucuresti 29 Mart 2015
« Răspuns #18 : Martie 30, 2015, 05:54:21 pm »
Domnule Negoita va salutam,multumim,vreau sa  spun chiar de ma repet  ca ,desi toate masinile sunt speciale in felul lor fiecare,eu una cu masinuta dvs ,BZ 64 TRA as fi venit acasa la Suceava cu cea mai mare placere!Sa o stapiniti sanatosi,multi km fara incidente va dorim! Este foarte frumoasa si a fost,din punctul meu de vedere,picatura de culoare a intilnirii!
Poetul isi asterne departarile inaintea lui ca un covor calator!Si noi,pozele cu trabantele!! SV 01 CZW

Offline negoita2405

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 350
Re: Impresii Intalnirea Primavara Bucuresti 29 Mart 2015
« Răspuns #19 : Martie 30, 2015, 06:56:14 pm »
Multumesc foarte mult pentru apreciere.Chiar daca a "dezamagit"pe b....i ,familia Negoita se simte foarte bine calatorind intr-o masina cu o asemenea culoare(c....) care din punctul meu de vedere arata mai bine decat una vopsita cu trafaletul.Fiecare are dreptul la opinie,chiar si atunci cand o face din invidie sau lipsa de cultura.
Multumim pentru ca existati si participati la intalnirii si pentru energia pozitiva pe care o transmiteti .Speram sa ajungem si la Suceava .
tel.0766415085        Y!m negoita2405@yahoo.com

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Impresii Intalnirea Primavara Bucuresti 29 Mart 2015
« Răspuns #20 : Martie 30, 2015, 07:29:43 pm »
Pe ploaie sunt si mai frumoase masinutele  :wave:

Offline boggi

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 296
  • Ieftin nu rezista,gratis nu exista.
Re: Impresii Intalnirea Primavara Bucuresti 29 Mart 2015
« Răspuns #21 : Martie 30, 2015, 08:21:40 pm »
Multumesc foarte mult pentru apreciere.Chiar daca a "dezamagit"pe b....i ,familia Negoita se simte foarte bine calatorind intr-o masina cu o asemenea culoare(c....) care din punctul meu de vedere arata mai bine decat una vopsita cu trafaletul.Fiecare are dreptul la opinie,chiar si atunci cand o face din invidie sau lipsa de cultura.
Multumim pentru ca existati si participati la intalnirii si pentru energia pozitiva pe care o transmiteti .Speram sa ajungem si la Suceava .
Apreciez foarte mult ce ai realizat si nu am absolut nimic cu tine.Eu am spus ca vopsitorii sau cei ce au pregatit masina au fost probabil grabiti deoarece am vazut vopseaua crapata.Eforturile tale financiare si nu numai au fost apreciabile si este o mandrie pentru gasca noastra sa ne bucuram cand vedem masinuta ta.Jos palaria.As spune ca cel rosu pe care l-ai vandut era mai bine lucrat dar ai muncit trei ani...In concluzie incheiem aici o discutie inutila,respectul meu pentru ce ai realizat.P.S. Trabicul meu vopsit cu trafaletul imi provoaca o mare satisfactie prin spiritul lui,aspectul este multumitor si ramane in plan secund pentru mine.Momentan.Cand ne intalnim vreodata te invit la o bere,departe de mine gandul de a te ofensa in vreun fel.Cat despre cultura mea nu prea ai cum sa-ti dai cu parerea pentru ca nu ma cunosti absolut deloc si nici nu am nevoie sa o faci.Toate cele bune domnule Negoita.

Offline popeyej

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 346
  • DB 01 JWS, DB 11 JWS
    • panouri solare
Re: Impresii Intalnirea Primavara Bucuresti 29 Mart 2015
« Răspuns #22 : Martie 30, 2015, 09:17:46 pm »
Si eu ma bucur ca am ajuns.. E prima intalnire la care particip cu trabi la Bucuresti, am mai fost o data acum 12 ani, cand nici nu ma gandeam ca o sa am si eu unul.. Ma bucur ca am reintalnit cunostinte mai vechi, dar si colegi pe care nu ii vazusem pana acum. Tot respectul pentru doamna Cornelia, sa fim si noi sanatosi sa ajungem de varsta dumneaei tot cu trabanturi in dotare..
 :wav:
Vodafone 0723454235

Offline iulian1andrei

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 570
Re: Impresii Intalnirea Primavara Bucuresti 29 Mart 2015
« Răspuns #23 : Martie 30, 2015, 09:53:42 pm »
Felicitari pentru organizare, ne vedem la anul! Mi-a parut bine ca am reintalnit colegii de forum si am gasit sursa de inspiratie pentru reparatia capitala ce urmeaza sa o fac anul acesta, ce va duce la cresterea originalitatii Trabantului meu din 1969. De asemenea, multumesc d-lui Viorel pentru ajutorul la gasirea magazinului de piese Traby. Posibil sa fie singura intalnire la care particip anul acesta, deoarece dupa Paste intra in RK, atat mecanica cat si tinichigerie, electrica si estetica, revenind la culoarea originala alb pastel.

Offline ercutaradu

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 85
  • am iesit pe sosea
Re: Impresii Intalnirea Primavara Bucuresti 29 Mart 2015
« Răspuns #24 : Martie 31, 2015, 12:31:11 am »
Multumim organizatorilor pentru efort, multe masinute frumoase, toate deosebite in felul lor. Cele doua 600 m-au impresionat, e coplesitor de cat de frumoase se faceau masinile in anii 60'. Imi pare rau ca nu am participat si la parada. Ceva probleme tehnica m-au grabit spre casa. Nu am uitat de promisiunea cu berea de ziua mea, poate la viitoarea intalnire vom avea ragazul si tihna necesare.

Cu deosebita stima, la buna revedere

Radu

0728043905

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393

Offline IuliVoshod

  • Automobilwerk Zwickau
  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 556
  • PH-88-DDR
Re: Impresii Intalnirea Primavara Bucuresti 29 Mart 2015
« Răspuns #26 : Martie 31, 2015, 06:38:14 pm »
Vremea nasoala, traficul infernal, dar totul e bine cand se termina cu bine!
Poze:



p.s. multumesc d-lui Viorel (vio-vid) pentru tot ajutorul!
p.s.2 poate la anul protestam impotriva RCA-ului aberant la un trabant!

numai bine!
Trabantist de cursă lungă!!!
e-mail: iulianpruna11@yahoo.com
Tel: 0729111645

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Impresii Intalnirea Primavara Bucuresti 29 Mart 2015
« Răspuns #27 : Martie 31, 2015, 08:42:41 pm »
cer permisiunea celor care ati postat fotografii sa le preiau si sa le distribui mai departe (in scop publicitar, uite ce mai fac Trabantistii) pe facebook, se aproba? :D

Offline Zoro

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 40
Re: Impresii Intalnirea Primavara Bucuresti 29 Mart 2015
« Răspuns #28 : Martie 31, 2015, 08:51:57 pm »
Multumesc a organizatorilor  :occasion14:

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: Impresii Intalnirea Primavara Bucuresti 29 Mart 2015
« Răspuns #29 : Martie 31, 2015, 08:57:10 pm »
se aproba ,normal ,altfel le tineam sub pres   :icon_smile:
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)