Autor Subiect: Trabant electric  (Citit de 9554 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Trabant electric
« Răspuns #15 : Octombrie 25, 2012, 11:28:22 pm »
@ andrei.cociuba : mosule ..  :protest: tu ai pus mailul TAU catre el /nu viceversa .. sa nu ne bulversam,ok? Merci

E muuulta munca si CERCETARE in acesta trebusoara ...
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline andrei.cociuba

  • GomiNoSensei
  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 292
  • GomiNoSensei
    • Ramblings of a Crooked Mind
Re: Trabant electric
« Răspuns #16 : Octombrie 26, 2012, 09:04:08 am »
@ andrei.cociuba : mosule ..  :protest: tu ai pus mailul TAU catre el /nu viceversa .. sa nu ne bulversam,ok? Merci

E muuulta munca si CERCETARE in acesta trebusoara ...
citeste cu grija. am pus amandoua. ca sa stiti si ce am intrebat, si ce a raspuns.
Poze cu trabi la mine pe facebook
tel:0748 037 126  e-mail: contact@andreicociuba.ro
resedinta:Cluj Napoca

Datele mele de contact de aici sunt exclusiv pentru membrii forumului si in scopuri strict legate de activitatea acestui forum.

Offline pushtiu

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 32
Re: Trabant electric
« Răspuns #17 : Octombrie 26, 2012, 10:10:13 am »
      Eu am studiat de ceva vreme partea asta cu masini electrice si partea cea mai nasoala sunt bateriile care chiar sunt scumpe, si daca vrei si timp scurt plus autonomie ridicata trebuie o investitie serioasa in baterii cu litiu. Din ce am gasit pe net, la noi in romania este undeva pe la 200-250 ron o celula de 2V, ce se pot combina pana la ce valoare ai tu nevoie. Cum zicea si nenea cu oltcitul, investitia e in jur de 3-4 mii de euro.
     In ultimul timp am studiat si ceva chestii cu energie libera, un concept ce apartine lui Tesla, am gasit ceva chestii interesante, dar trebuie facute ceva experimente, pentru ca nu poti avea incredere in filmuletele ce sunt pe net. Sper in curand sa pun la incercare un mic experiment doar de curiozitate sa vedem ce iese.