Autor Subiect: B 98 EXE  (Citit de 78185 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Re: B 98 EXE
« Răspuns #15 : Octombrie 01, 2009, 11:32:24 pm »
   Pai Remi stie prea bine, ca doar la el acolo l-am facut!!! Am ramas dator vandut! Si curent, si mana de lucru, si sfatuitor... Ce mai, tot meniul!

Offline floris

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 57
  • keep the faith
Răspuns: B 98 EXE
« Răspuns #16 : Noiembrie 04, 2009, 10:42:26 pm »
a iesit frumos albastrul .....acuma ,,ar fi fain un garaj pt ca in soare  e posibil sa paleasca culoarea si e pacat de ea,,,,,in rest  usor usor se fac toate,,,vointa sa fie...eu unul abia astept sa pot ajunge la prima intrunire sa vaz si eu live toate masinile frumoase.   toate cele bune  si  sa ne auzim de bine !!!
keep the faith !!!!

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Răspuns: B 98 EXE
« Răspuns #17 : Decembrie 01, 2009, 03:10:29 pm »
   Azi am cumparatun rand de anvelope second, marca Matador, cu uzura cam 20-30%... Uite si poze:
Free Image Hosting by ImageBam.com   
   200 de lei, cu montaj (si garantie, zic ei) inclus!

Offline Ionel GR 02 XPN

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 144
  • Trabantul este viata mea
Răspuns: B 98 EXE
« Răspuns #18 : Decembrie 01, 2009, 03:25:03 pm »
Arata beton

Offline liviu

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 32
  • the drunk hunchback from Notre Dame
Răspuns: B 98 EXE
« Răspuns #19 : Decembrie 01, 2009, 03:33:01 pm »
Apropo de problemele cu apropiatii...si eu am fost amenintat de mama ca ma da afara din casa daca vin cu asa ceva, dar nu renunt :) deocamdata fac scouting, dar cand gasesc unul bunicel, il iau si daca ma mut in chirie ulterior ;)) bafta in continuare.

Offline scutzy

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 36
Răspuns: B 98 EXE
« Răspuns #20 : Decembrie 02, 2009, 02:36:29 am »
ceau!aproape toti sau am plecat de la o masina nu foarte frumoasa si am ajuns sa arata asa cum vrem sau macar aproape!acolo ii toata satisfatia lui traby!sa o faci tu cu mana ta asa cum vrei tu!da e ok sa cumperi unu asa cum vrei tu doar ca io zic ca nu e aceeasi satisfactie!drumuri bune sa ai fara incidente!
GO TATI(TRABY) GOOOOOOOOO!!!!!!!!!

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Răspuns: B 98 EXE
« Răspuns #21 : Ianuarie 17, 2010, 10:59:39 pm »
   Am facut rost de o pereche de proiectoare rectangulare (dreptunghiulare), asemenatoare astora:
Free Image Hosting by ImageBam.com, numai ca nu au acel "grilaj". Sunt mai "facute pe vapor", cu lentila transparenta din plastic, dar nu arata prea rau. Au in plus posibilitatea sa le faci cu lumina alba sau galbena. Ei, eu postez acum o intrebare, la care astept sfatuire: ar fi ok sa le montez pe trab? ideal imi doream ceva rotund, clasic, care  sa para ca si cum ar fi venit din fabrica dar, din lipsa de fonduri, a trebuit sa ma multumesc cu astea. Voi cum ziceti? da bine sau e cam aiurea? Astept raspunsuri cat se poate de sincere, dar va "previn" ca decizia tot mie imi va apartine... ca mi-e si necaz, ca daca nu le montez, pierd vreo 65 de lei, mai 70, cat m-a costat totul. Mersi mult!

Offline axel_unu2006

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 182
  • 0758338200 Micu Alex
    • http://facebook.com/micu.eugen
Răspuns: B 98 EXE
« Răspuns #22 : Ianuarie 21, 2010, 12:25:31 am »
salut , parerea mea este ca nu cred ca o sa arate urat :D

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Răspuns: B 98 EXE
« Răspuns #23 : Ianuarie 21, 2010, 12:36:12 am »
   Esti primul care ma baga si pe mine in seama...asta dupa zile bune de la postare! Multumesc foarte mult! Uite, ca tot ai fost singurul, poate fac si maine un efort si mi le montez! ;) Multumesc din nou de opinie!

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Răspuns: B 98 EXE
« Răspuns #24 : Ianuarie 21, 2010, 01:16:50 am »
am si eu o pereche de proiectoare de acest gen, dreptunghiulare,fara grilaj in fata, cu sticla alba, putin mata si pe deasupra lor au alta sticla portocalie care se rabateaza peste asta alba. Am vrut sa le montez asta vara dar nu imi placeau cum stateau pe masina, si, am renuntat  la idee...noah, nu stiu, poate tie iti place cum sta, dar, unu mie nu imi placeau...am vrut sa le prind de bara sub grija "radiator" ca sa spun asa...daca gasesc ceva mai micute macar..imi pun si eu..dar...cine stie..mai vedem...
Daca tie iti plac, punele...mie (ale mele) nu imi placeau cum dadeau pe traby
« Ultima Modificare: Ianuarie 21, 2010, 01:18:55 am de victor »

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Răspuns: B 98 EXE
« Răspuns #25 : Ianuarie 21, 2010, 08:06:45 pm »
  Azi am montat proiectoarele alea... M-am chinuit vreo 4 ore sa trag firele, sa dau gauri, sa potrivesc, sa ma dumiresc ce si cum cu releul, intrerupatorul samd. Dar, la final, pot spune ca sunt multumit de rezultat. Am pus intrerupatorul pe pozitii (deci, cum e si normal, aprind proiectoarele numai daca am pozitii/faza scurta-lunga) - sting luminile, se sting si proiectoarele. Acum am lumina sufiecienta si, ceva ce cred eu ca e si mai bine, nu e diferenta intre cularea fasciculelor (adica nu se vede lumina farurilor galbuie si a proiectoarelor alba). Am tras plus pt consumatori din alternator, masa de unde am prins si releul (pe contraaripa stanga, la o palma in spatele farului), plusul proiector-dreapta l-am bagat prin caroserie, sa nu atarne aiurea prin fata, apoi totul prins cu "soricei". Eu sunt multumit, repet, de cum se prezinta. Nu e original, ce-i drept (as fi preferat sa am ceva rotund si clasic, dar...), insa e util si functional! O sa postez si poze de indata ce am un aparat mai cat-de-cat!

Offline axel_unu2006

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 182
  • 0758338200 Micu Alex
    • http://facebook.com/micu.eugen
Răspuns: B 98 EXE
« Răspuns #26 : Ianuarie 21, 2010, 10:15:12 pm »
aham asteptam poze ...  ;D

Offline Mihai wartburgist

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 579
Răspuns: B 98 EXE
« Răspuns #27 : Ianuarie 22, 2010, 09:08:14 pm »
Pune-i dom-le o siguranta de la plusu ala de alternator!Un 8 A! ;)

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Răspuns: B 98 EXE
« Răspuns #28 : Ianuarie 22, 2010, 09:20:42 pm »
  Da, stiu, trebuia inseriata si-o siguranta acolo; am avut schema in fata, dar n-am avut solutia tehnica! am vazut in comert sigurante d-alea cu picioruse, care se vand cu tot cu suportul in care intra... o sa caut si-o sa iau. Momentan mai poate astepta. Mersi de sugestie!

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Răspuns: B 98 EXE
« Răspuns #29 : Ianuarie 28, 2010, 11:50:02 pm »
   Am promis niste poze cu proiectoarele... Mie mi se par ok pana la urma. E adevarat, nu sunt originale si, trebuie sa recunosc din nou, in mod clar as fi preferat unele rotunde, mai clasice sic are s-ar fi potrivit mai bine pe masina. Insa asta e! Cert e ca sunt eficace (sunt mai bune decat alea de le am pe supernova; constatare facuta intr-o comparatie paralela directa!) Iar, asa cum zicea si victor parca, si alor mele li se poate atasa un filtru galben de lumina, care se monteaza peste sticla proiectorului, pentru conditii de ceata cica... Nu le-am mai pus si p-alea, dar cred ca va face o idee: in loc de albe apar galbene!  ;)
   
Free Image Hosting by ImageBam.com