Autor Subiect: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)  (Citit de 19309 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Ala MIC de la Medias

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 28
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #15 : Februarie 14, 2014, 06:10:06 pm »
Dragi colegi!
Nu stiu de ce am impresia ca vreti neaparat sa ne jigniti si sa renuntam la intalnirea de la Sighisoara. Sper ca nu e asa.
Intalnirea de la Alba nu se putea organiza nicicum pe data aceea cand este noaptea muzeelor din alte motive, chiar daca noi nu organizam la Sighisoara!
Noaptea muzeelor e pe data de 23-25 Mai, dar Gusteru mi-a zis ca nu poate sa organizeze pe data aceea. De ce? Vorbit cu el si va explica.
Eu cred ca anul trecut a fost frumos la Sighisoara si anul acesta va si fi mai placut.

NU este obligatoriu sa participati!


Mancatoriile astea imi cam provoaca repugna,  :pottytrain5:  Planul meu era sa particip in premiera cu Trabantul meu la intalnire din mai (Alba sau Sighisoara..... egal), dar daca "NU este obligatoriu sa participati!" ma gandesc sa aman debutul pana la Odorhei ca la Iasi din pacate nu pot participa ca nu voi fi in tara. Eu zic sa va bagati mintile-n cap ca-i pacat, si asa suntem destul de putini, daca ne mai si haraim......  :BangHead:

Offline mahomed

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #16 : Februarie 14, 2014, 09:10:25 pm »
Noi cu Gusterul am vorbit si omul a fost pus in fata faptului implinit!!!NU E FRUMOS ASA CEVA!!!!sa i iei omului data intalnirii....omul a motivat amanarea ca sa nu se mai certe cu altii si a dat dovada de bun simt!Poate vreti sa dau copy-paste la anuntul de anul trecut!
Nu avem nimic cu Sighisoara oras de nota 10 si oameni la fel;dar lasati i si pe altii sa se desfasoare.....cine se mai duce in septembrie la intalniri?poate te mai duci si tu la mare..etc,etc..la sfarsit de an  pusculita e goala!Nu vreau sa fac polemici dar e vorba si de principii aici,nu cu i fura altuia caciula..

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #17 : Februarie 14, 2014, 10:32:24 pm »
Ma simt nevoit sa intervin (deși nu aș vrea)

1. De Ordin tehnic-> Când scrieti dupa ce citati pe cineva, incepeti sa scrieti dupa comanda [ / quote ] care inseamna ca se incheie citatul scris de catre persoana pe care ati citat-o. As fi putut sa intervin sa editez (in cazul lui @Mahomes sau al lui @AlaMicDeLaMedias), da apoi aparea ca am editat eu si ieseau discutii ca as fi putut sterge/adauga/incuraja anumite afirmatii, mi s-a mai intamplat si de atunci ma feresc de astfel de interpretari.

2. De ordin comunicare/comunitate -> Incercati sa argumentati si sa purtati discutii fara sa ajungeti sa va jigniti, este o sectiune/topic de discutie in care fiecare e liber sa spuna ceva argumentat sau nu dar sa isi asume ceea ce afirma. Nu cred ca e cazul sa " ne sunam prietenii" si sa ne asmuțim unul impotriva altuia, e lipsa totusi de coloana vertebrală daca ne ascundem dupa fusta prietenilor si se ajunge la astfel de situatii. Hai sa fim constructivi, sa venim cu solutii reale.


Offline leo80

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 630
  • I ♥ TRABI
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #18 : Februarie 15, 2014, 10:43:24 am »
Am vorbit cu Lehel si urmeaza sa vrb cu Cipy si am convenit asa: PT BINELE CLUBULUI SI A TUTUROR TRABANTISTILOR - Ai las/le cedez luna mai a anilor ce va sa vina si iau eu luna septembrie a anilori viitori. Momentan scriu de pe mobil si nu ma intind la povesti. Oricum...o sa revin cu explicatii si detalieri. Deciziile care le iau sunt EXCLUSIV PENTRU BINELE CLUBULUI SI A MEMBRILOR SAI !
"Bine ati venit in Romania ,va rog sa va reglati ceasurile inapoi cu 50 de ani "
Trabi(601S'69) & 1.1'90 & 601S'90 & 601S'85
VwGolf4'1.9TDI'2003
 Kawasaki Z750S 2006
0743176168

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #19 : Februarie 15, 2014, 06:25:44 pm »
Scurt,obiectiv

- Noaptea muzeelor e in weekendul 18 mai
- Data  18/25 s-a tot sictirit din cauza ca sunt alegeri parlamentare si nu pot beneficia de masina politie decat in weekend 25.
- Locatia la AB e oarecum stabilita....daaaar cum nu am putut ajunge PERSONAL acolo nu am decis-o si dupa cum bine stiti,vreau ceva cat mai fain si ok pt scopul nostru
- Eu am scris inca de anul trecut ca organizez la AB in luna mai intalnire impreuna cu dnul Roman si AM POSTAT PE FORUM ( http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,4412.0.html ) in luna IUNIE 2013 . Am decis asta deoarece intalnirea de la Sighisoara de anul trecut nu a fost exact ce am gandit eu in colaborare cu cei de acolo. Alte comentarii sunt de prisos.
- Ezitarea de ordinul weekendului din luna mai a fost de ordin organizatoric;fiind prima data la AB. LUNA MAI RAMANEA insa erau multe de hotarat,desis,stabilit etc.Camparea imi ridica cele mai importante probleme.
- M-am trezit sarit pur si simplu....anuntul meu de anul trecut nu a mai contat. Nu cred ca asa se procedeaza dat fiind faptul ca am organizat nu una sau doua intalniri de cand trabantesc.
- Colegialitatea a disparut ... brusc,subit si fara explicatii. NU dati vina pe Lehel;nu el e dirijorul aici ...
- Am vorbit la tel cu Lehel si IN SPIRITUL UNITATII TRABANTISTILOR am hotarat sa le cedez luna mai. Sa nu zica careva ca daca io am forumul asta;gata - ai asupresc pe ala si pe ala. Am sustinut si sustin ORICE intalnire TRABANT in tara si m-am implicat cat am putut (a se aduce aminte de Mamaia 2010)
- Eu ce zic;SFANTA vorba ramane. Am decis sa organizez intalniri in lunile septembrie ce va sa vina insa nu mai dau NICIODATA,NIMANUI,SUB NICI UN MOTIV aceasta luna
- Sunt constient ca s-ar putea sa am numar la 1/2 de participanti trabantisti;data fiind terminarea verii si implicit a BANILOR dupa concedii. Insa sper ca cine va putea,va venii si la Alba Iulia. Anul asta,apoi vedem unde ne mutam...ca Ardealul e mare

Dupa ce am scris,judecati voi cine e oaie blanda si cine e lupul/lupii hraparet/i.


VA ASTEPT LA ALBA IULIA SI VA PROMIT CA NU O SA FITI DEZAMAGITI.

PS. Orice idee de cearta de aci incolo nu o sustin si nu particip. Preocupatiunea mea mintala e acuma la altele.

V-am pupat. Cu drag,Gusteru
-
« Ultima Modificare: Februarie 17, 2014, 05:46:30 pm de Gusteru »
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline csaba

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 108
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #20 : Februarie 18, 2014, 11:35:57 pm »
Noaptea Europeana a Muzeelor este pe 17 mai ,ideea era sa facem ceva si pe plan cultural !!!
Nu cred ca am jignit pe cineva sau propus sa se renunte la intalniri,cat despre uni care au aparut peste noapte pe forum si au la activ cateva intalniri(cu vorba si nu live) ar trebui sa isi masoare cuvintele un pic.dar cred ca am la activ mai multe participari la intaniri decat multi de pe acest forum si unde m-am simtit bine m-am reintors.Ideea era de diversificare in a aceea data.cat despre '' participarea nu este obligatorie'' aici ai dreptate drept urmare anul acesta voi zice ''pass'' la intalnirea de la sighisoara .

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #21 : Februarie 20, 2014, 10:37:53 pm »
MUSAI SI NEAPARAT TREBUIE sa raspund unor persoane care cred ca EU SUN TELEFONIC sa fac anti- lobby sighisoara. Sunteti exact cu capul. Atata. Cititi ce sustin de ani de zile. Vedeti tradarea unde este si am terminat povestea. EU SUNT GUSTERU,VOI RAMANE GUSTERU. CU INTALNIRI FURATE DE ALTII SAU NU. MUNCA MEA TRECE CATEVA REPORTAJE. E AICI...e pentru voi .... Perena ...
« Ultima Modificare: Februarie 20, 2014, 10:44:46 pm de Gusteru »
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #22 : Februarie 20, 2014, 11:04:25 pm »
 poti suna si... radiofonic?! : ))))  nu m-am putut abtine!
 Gustere, chiluieste-te, man! prea pui suflet, ti-am mai zis! oamenii este rai si trebuie sa ne impacam cu ideea ca pur si simplu, facand un bine unora, facem incest. atat. noi suntem noi, doritorii si pofticiosii de atentie si bagat in seama sunt cu ai lor. viva le trabi! :)
  p.s.  vreau sa ajung si eu la una nationala anu asta; nu va certati sau mai stiu eu, ca ma supar! eee!  >:(

Offline mahomed

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #23 : Februarie 21, 2014, 01:10:02 am »
Poate suna ....si la sonerie,nu?? :tard:.Lasand prostiile la o parte(cel putin eu si MDV nu am fost sunati de Guster!)ci noi l am sunat pe el sa i reprosam ca nu  s a tinut de cuvant.Noi ne facuseram planuri pentru Alba Iulia(insemnand vizite,intalniri cu prieteni mai  vechi din zona aia,etc..)....schimbarile astea nu s prea ok,ne dau planurile peste cap,trebuie sa stim dinainte exact,ca sa ne facem socotelile(bani cheltuiti,zile libere..etc);asa fac si eu o intalnire la VS,peste intalnirea lu` nu stiu care ..si ce iese.....BULIBASEALA!! :pain10:Parca participam la concursul "CINE FACE CELE MAI MULTE INTALNIRI LA EL IN BATATURA!" :wav:

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #24 : Februarie 21, 2014, 11:48:49 pm »
Asadar o sa urmeze un vote . Foarte simpla o sa fie intrebarea. Vreti ca Gusteru impreuna cu echipa de la Alba Iulia sa organizeze INTALNIREA TRABANTISTILOR - programata si anuntata inca de anul trecut? In data 18 mai 2014. Aveti timp aprox. Oo saptamana sa judecati si analizati rasp. Rog  FOARTE RESPECTUOS pe cei ce nu participa la nici o intalnire sa SE ABTINA VOTARII. Pentru a nu creea false pooluri. Va multumesc.Gusteru
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline bandi-ta

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 254
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #25 : Februarie 22, 2014, 07:28:56 pm »
Parerea mea Gustere fa in iunie nu impartii gasca in doua cete !
CJ-78-KIK

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #26 : Februarie 22, 2014, 07:30:32 pm »
Parerea mea Gustere fa in iunie nu impartii gasca in doua cete !
Din pacate in luna iunie este Editia 2 Iasi

Offline bandi-ta

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 254
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #27 : Februarie 22, 2014, 07:51:38 pm »
Stiam d-ul Vicror ! Dar eu consider ca la Iasi este ceva regional nu national max.7 masini asa ca pe considerentele astea am propus (scuze daca am gresit)! Dupa parerea mea. Si ma repet Parerea mea nu merita sa ocupam o luna pentru o intalnire la care traversam toata Tara .Asa ca eu asi propune Alba Iulia Versus  Iasi !  (Scuze daca nu am fost inteles) iar Iasu in septembrie ce zici ?
CJ-78-KIK

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #28 : Februarie 22, 2014, 08:08:17 pm »
Stiam d-ul Vicror ! Dar eu consider ca la Iasi este ceva regional nu national max.7 masini asa ca pe considerentele astea am propus (scuze daca am gresit)! Dupa parerea mea. Si ma repet Parerea mea nu merita sa ocupam o luna pentru o intalnire la care traversam toata Tara .Asa ca eu asi propune Alba Iulia Versus  Iasi !  (Scuze daca nu am fost inteles) iar Iasu in septembrie ce zici ?
- au fost 13 masini din cate imi amintesc, si asta din cauza ca vremea a fost cam ploioasa cu o saptamana inainte si lumea a ezitat, era si de inteles situatia
- regional zici? La fel cum se faceau si întâlnirile la Cluj? Alea tot regionale se numeau? Regional ar fi daca ar veni doar in judetul Iasi eventual si din judetele invecinate, dar cum la Iasi au venit oameni de la sute de km atunci a depasit bariera de intalnire regionala. Hai sa nu fim rautaciosi, unii au facut sacrificii ca sa ajunga de la departare si eu m-am straduit sa le fac sederea cat mai placuta, Imre a venit sambata dupa amiaza si a plecat duminica dimineata, calculeaza cati km a facut omul doar ca sa ajunga cu trabantelul si la Iasi pentru cateva ore cu ceilalti trabantisti
-din ceea ce vad eu, vrei musai sa fi "Gica contra" care sa desparta forumul in doua, chiar daca Gusteru si ceilalti vor sa gaseasca o cale de mijloc pentru a putea participa la cat mai multe intalniri si a impaca lumea, tu ții musai sa dezbini

Cam urat din partea ta Bandi sa recurgi la astfel de gesturi, nu e in spiritul trabantist ceea ce vrei sa faci

Offline mahomed

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #29 : Februarie 22, 2014, 08:21:38 pm »
Asadar o sa urmeze un vote . Foarte simpla o sa fie intrebarea. Vreti ca Gusteru impreuna cu echipa de la Alba Iulia sa organizeze INTALNIREA TRABANTISTILOR - programata si anuntata inca de anul trecut? In data 18 mai 2014. Aveti timp aprox. Oo saptamana sa judecati si analizati rasp. Rog  FOARTE RESPECTUOS pe cei ce nu participa la nici o intalnire sa SE ABTINA VOTARII. Pentru a nu creea false pooluri. Va multumesc.Gusteru
PENTRU  ALBA-IULIA