Autor Subiect: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)  (Citit de 19359 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 664
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Cum sunteti obisnuiti, in fiecare an ne intalnim (dupa posibilitati) intr-o anume locatie si data.
Daca anul trecut din diferite motive acest topic despre stabilirea calendarului intalnirilor nu a mai aparut, in acest an o sa il facem devreme ca toata lumea sa stie din timp cum isi organizeaza zilele libere, concediile, banii si mai ales masinutele.

Mai jos fac o lista in ordinea datelor cu locatiile si datele propuse. Lista va ramanea deschisa propunerilor si discutiile si cand se va stabili exact, atunci vor aparea si topicurile pe fiecare intalnire (topic-uri initiate de catre organizatorii intalnirii respective, ce vor cuprinde si detalii organizatorice, locatie pret etc)

Lista nu am facut-o din capul meu, ci mai intai am consultat pe cei care organizeaza asa ceva, respectiv pe fiecare "coordonator" de zona si cam astea ar fi datele comunicate de ei.

Astfel, in ordine cronologica :

- Întâlnirea Trabantistilor - Bucuresti - (de primavara) - 23.03.2014  (organizator: Viorel & Co)
_______________________________________________________________________________

- Întâlnirea Trabantistilor -Sighisoara - 16-18.05.2014  (organizator Lehel & Co)

___________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________

-  Intalnirea Trabantistilor  Iasi (editia 2) 6-7-8 IUNIE 2014  (organizator: subsemnatul)

sper sa nu intervina ceva si sa ramanem la aceasta data, anul acesta am liceenta + altele :D


______________________________________________________________________________
-  Intalnirea Trabantistilor Odorheiul Secuiesc 4-5-6 IULIE 2014  (organizator: Imre Borsas)

din ce am discutat la telefon, cred ca aceasta va ramanea data stabilitata, dar daca vor interveni modificari se va anunta din timp


________________________________________________________________________________
-  Intalnirea Trabantistilor Brasov - - - - - august 2014  (organizator: Arpad Molnar)

aici ca si data fixa nu este stabilit inca, pentru ca este pregatita o surpriza, dar ca orientare va fi undeva la inceputul lui august.
Mesaj din partea organizatorului: vom reveni in timp util cu detalii

__________________________________________________________________________________

- Intalnirea Trabantistilor (IFA) Cetatea ALBA IULIA septembrie  2014  (organizator: Gusteru)

Se va stabili ulterior data exacta


________________________________________________________________
-  Intalnirea Trabantistilor /// /// .....
« Ultima Modificare: Ianuarie 29, 2014, 08:30:46 pm de victor »

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #1 : Ianuarie 12, 2014, 07:43:27 pm »
Intalnitrea trabi in Bucuresti (de primavara), va fi in data de 23.03.2014. Locul de intalnire la Parcul Carol, apoi in coloana pana la ACR. Vom face un topic zilele viitoare ;)

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 664
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #2 : Ianuarie 12, 2014, 08:57:18 pm »
Intalnitrea trabi in Bucuresti (de primavara), va fi in data de 23.03.2014. Locul de intalnire la Parcul Carol, apoi in coloana pana la ACR. Vom face un topic zilele viitoare ;)
Luat la cunostinta :) si trecut in catalog

Offline Lehel

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 762
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #3 : Ianuarie 28, 2014, 09:14:10 pm »
Salutare colegi!
Intalnirea Trabantistilor la Sighisoara va fi organizata si anul acesta pe data de 16-18 Mai, cum a fost si anul trecut.
Am fost laudati dupa intalnirea de anul trecut si ne-au rugat mai multi dintre voi ca sa organizam si anul acesta.
Locul e aceleasi: Caping Vila Franka, Sighisoara.
Rezervarile la casute le puteti face pe acelasi e-mail ca si anul trecut. E-mail: vilafranka @ gmail.com
Mai vorbim si cu seful campingului ca sa stie si fetele de la birou despre ce e vorba cand scrieti e-mail.
Important e sa scrieti ca titlu, Intalnirea Trabantistilor. Foarte important data. 16-18 Mai 2014, si sa cereti confirmare.

Va asteapta mai multe suprize, dar nu va pot spune nimic. :) Ce va pot zice ca o vom face si mai lata!

Daca aveti ceva intreabari va raspundem cu cea mai mare placere.
Va asteptam cu mult drag!  :wav:
Pasiunea nu cunoaste limite.
0740-806452

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 664
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #4 : Ianuarie 28, 2014, 09:19:01 pm »
Salutare colegi!
Intalnirea Trabantistilor la Sighisoara va fi organizata si anul acesta pe data de 16-18 Mai, cum a fost si anul trecut.
Am fost laudati dupa intalnirea de anul trecut si ne-au rugat mai multi dintre voi ca sa organizam si anul acesta.
Locul e aceleasi: Caping Vila Franka, Sighisoara.
Rezervarile la casute le puteti face pe acelasi e-mail ca si anul trecut. E-mail: vilafranka @ gmail.com
Mai vorbim si cu seful campingului ca sa stie si fetele de la birou despre ce e vorba cand scrieti e-mail.
Important e sa scrieti ca titlu, Intalnirea Trabantistilor. Foarte important data. 16-18 Mai 2014, si sa cereti confirmare.

Va asteapta mai multe suprize, dar nu va pot spune nimic. :) Ce va pot zice ca o vom face si mai lata!

Daca aveti ceva intreabari va raspundem cu cea mai mare placere.
Va asteptam cu mult drag!  :wav:

Trecut in lista. Poti sa dai drumu si la un topic nou cu toate detaliile, aici lasam doar propuneri discutii calendar. Sa ne vedem sanatosi la Sighi

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #5 : Ianuarie 29, 2014, 08:09:04 pm »
Am vorbit cu Lehel si urmeaza sa vrb cu Cipy si am convenit asa: PT BINELE CLUBULUI SI A TUTUROR TRABANTISTILOR - Ai las/le cedez luna mai a anilor ce va sa vina si iau eu luna septembrie a anilori viitori. Momentan scriu de pe mobil si nu ma intind la povesti. Oricum...o sa revin cu explicatii si detalieri. Deciziile care le iau sunt EXCLUSIV PENTRU BINELE CLUBULUI SI A MEMBRILOR SAI !
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 664
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #6 : Ianuarie 29, 2014, 08:32:39 pm »
Tot ramanea toamna (dupa prima saptamana din august) neacoperita cu o intalnire ceva, zic ca e buna miscarea, sa fie si in toamna o iesire.
Editat in lista

Offline mdv

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 507
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #7 : Ianuarie 31, 2014, 10:37:19 pm »
Am vorbit cu Lehel si urmeaza sa vrb cu Cipy si am convenit asa: PT BINELE CLUBULUI SI A TUTUROR TRABANTISTILOR - Ai las/le cedez luna mai a anilor ce va sa vina si iau eu luna septembrie a anilori viitori. Momentan scriu de pe mobil si nu ma intind la povesti. Oricum...o sa revin cu explicatii si detalieri. Deciziile care le iau sunt EXCLUSIV PENTRU BINELE CLUBULUI SI A MEMBRILOR SAI !
Adica nu mai este in mai la Alba-Iulia?Eu asa stiam; doar ai anuntat foarte devreme(inca de anul trecut) ca intalnirea va avea loc in mai 2014...e posibil ca multi dintre noi sa nu ajungem  in septembrie...trebuie sa stim si noi exact din timp,ca sa stim ce planuri ne facem!Eu personal cred ca daca intalnirile se fac si in alte locatii decat in care au mai fost,ar fi mult mai frumos,am avea ocazia sa vedem mai multe locuri frumoase din tara.
am un trabant si asta imi ocupa tot timpul!

Offline csaba

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 108
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #8 : Februarie 10, 2014, 09:08:14 pm »
Ar fi fost frumos sa se faca intalnire in mai in alba sa prindem noaptea alba a muzeelor ,la Sighisoara am fost si am prins ... in Alba nu am fost la muzee ...ar fi dragut si am combina utilul cu placutul si in fiescare an sa facem in jurul datei de 16-18 tot in alte orase .Fiecare intalnire care a avut loc intro locatie pentru primadata a fost cea mai reusita (asta adunat in timpul a 7-8 ani de intalniri) dupa care ....

Offline Lehel

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 762
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #9 : Februarie 11, 2014, 01:58:59 pm »
Dragi colegi!
Nu stiu de ce am impresia ca vreti neaparat sa ne jigniti si sa renuntam la intalnirea de la Sighisoara. Sper ca nu e asa.
Intalnirea de la Alba nu se putea organiza nicicum pe data aceea cand este noaptea muzeelor din alte motive, chiar daca noi nu organizam la Sighisoara!
Noaptea muzeelor e pe data de 23-25 Mai, dar Gusteru mi-a zis ca nu poate sa organizeze pe data aceea. De ce? Vorbit cu el si va explica.
Eu cred ca anul trecut a fost frumos la Sighisoara si anul acesta va si fi mai placut.

NU este obligatoriu sa participati!



Pasiunea nu cunoaste limite.
0740-806452

Offline leo80

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 630
  • I ♥ TRABI
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #10 : Februarie 11, 2014, 02:41:55 pm »
 ;D

Deja adun banii ptr. RCA ....  ;) ... noi venim  :3some: ... si daca nu vine sfarsitul lumii mai devreme  si totul e ok ajungem si la Alba in septembrie  ;)
"Bine ati venit in Romania ,va rog sa va reglati ceasurile inapoi cu 50 de ani "
Trabi(601S'69) & 1.1'90 & 601S'90 & 601S'85
VwGolf4'1.9TDI'2003
 Kawasaki Z750S 2006
0743176168

Offline Lehel

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 762
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #11 : Februarie 11, 2014, 02:52:48 pm »
Like!  :headbang:
Pasiunea nu cunoaste limite.
0740-806452

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #12 : Februarie 11, 2014, 04:03:57 pm »
da, man, chill! participarea e optionala! numa tu sa faci organizarea si noi, care putem, venim! Sighisoara e minunata!!! :)  vreau sa ajung si eu anul asta!

Offline Stefan19

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 43
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #13 : Februarie 11, 2014, 10:36:16 pm »
Programul este excelent, locatiile si ele sunt foarte frumoase, sper sa ajungem la cat mai multe intalniri!!!  Sa ne vedem cu bine!

Offline mahomed

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2014 (discutii - propuneri)
« Răspuns #14 : Februarie 12, 2014, 12:43:20 am »
Dragi colegi!
Nu stiu de ce am impresia ca vreti neaparat sa ne jigniti si sa renuntam la intalnirea de la Sighisoara. Sper ca nu e asa.
Intalnirea de la Alba nu se putea organiza nicicum pe data aceea cand este noaptea muzeelor din alte motive, chiar daca noi nu organizam la Sighisoara!
Noaptea muzeelor e pe data de 23-25 Mai, dar Gusteru mi-a zis ca nu poate sa organizeze pe data aceea. De ce? Vorbit cu el si va explica.
Eu cred ca anul trecut a fost frumos la Sighisoara si anul acesta va si fi mai placut.

NU este obligatoriu sa participati!
[/quote


Ce te aprinzi asa?Cine pe cine a jignit si cine ti a sabotat data intalnirii?Ai chef de scandal?Baietii si au spus parerea si da,si eu stiam ca Gusterul anuntase inca de anul trecut, intalnirea lui in mai!Acum daca voi v ati inteles sa schimbati datile intre voi, asta e treaba voastra..Nu am spus ca Sighisoara nu i frumoasa,dar mai trebuie si diversitate(macar schimbat campingul ..parerea mea).Si afirmatii de astea cu"nu este obligatoriu sa participati!" am mai auzit si la altii... :bootyshake:..E cum ai zice:ma doare in c... de parerea unora din voi!Deci trebuie sa fii atent la ce vrea lumea nu la ce vor 2-3..