Autor Subiect: Intalnirea Trabantistilor de Martisor 06 Martie 2011 - BUCURESTI  (Citit de 33178 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline iulian1andrei

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 570
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor de Martisor 06 Martie 2011 - BUCURESTI
« Răspuns #120 : Martie 05, 2011, 10:36:58 pm »
Vin si eu maine la intalnire cu AG 01NCK My Traby din 1969. Luna asta e ziua lui.

Offline saptezeci

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 189
  • Sink deep in the rust
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor de Martisor 06 Martie 2011 - BUCURESTI
« Răspuns #121 : Martie 06, 2011, 06:52:54 am »
Sa-ti traiasca si sa fi in continuare fericit cu el.

Acuma sa va povestesc ce s-a intamplat de ieri:

Cum in timpul saptamanii nu am avut timp absolut deloc de pregatit Trabantul pentru inalnire, m-am apucat ieri.
Principalul lucru pe care il vroiam era sa-i scot vopseaua la lumina, ca in rest e in regula.
L-am spalat, l-am smigreluit, si am inceput sa-l polishez..problema a fost ca de la ora 5 dupa masa, a inceput sa scada brusc temperatura, si nu a mai mers dat polish. Ajunsesem la un moment dat sa se formeze gheata pe acolo pe unde mai era apa.
De vineri, am luat o raceala. Am zis ca si cu 39 de grade, tot stau toata ziua la el sa-l fac. Problema a fost ca m-am fortat, am muncit avand febra si am fost lichidat de oboseala la final.
Acuma 20 de min m-am trezit si eu, cobor la trabant sa-i mai dau o mana de polish lichid care nu ar avea probleme de la temperatura..asa de fatada macar.
Nu stiu daca o sa stau la toata intalnirea, m-am trezit cu dureri in zona pulmonara si cu tipica stare de amorteala care o ai cand esti racit. Tot ce e, e sa nu dau in alte complicatii.
Voi veni la partea 1 de la parcul Carol sigur, nu stiu daca mai stau la restul.

Ne vedem acolo, si sper sa avem parte de vreme buna si multe masini.
Pai ori suntem trabantisti, ori numai suntem

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor de Martisor 06 Martie 2011 - BUCURESTI
« Răspuns #122 : Martie 06, 2011, 08:45:49 am »
@saptezeci , ia un coldrex ceva, daca nu ai de gand sa mergi la nea' doctoru sa-ti prescrie un tratament :D
Insanatosire grabnica


In alta ordine de idei, din acest moment topicul este inchis. Urmeaza sa scrieti pe celalalt , la Impresii.
Va doresc sa aveti o zi cat mai frumoasa si sa va simtiti cat mai bine.