Autor Subiect: Impresii Întâlnirea Trabantiștilor 12-14 iunie 2015 Bucovina - Suceava  (Citit de 14713 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline leo80

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 630
  • I ♥ TRABI
Felicitari si tot respectul organizatorilor,participantilor  :hello:
Din pacate din probleme si motive personale n-am reusit sa ajungem si noi   :(
Speram ca la anul va fi mai bine si ajungem si noi prin zona
"Bine ati venit in Romania ,va rog sa va reglati ceasurile inapoi cu 50 de ani "
Trabi(601S'69) & 1.1'90 & 601S'90 & 601S'85
VwGolf4'1.9TDI'2003
 Kawasaki Z750S 2006
0743176168

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Buna seara !

Scriu tarziu deoarece am fost tot pe drumuri si mai greu cu internetul.

Asadar a avut loc si aceasta intalnire de la Suceava-Bucuvina (editia I).
A FOST MAGNIFIC SI EXTRAORDINAR , FARA NICI O EXAGERARE !
Familia Romaniuc ,impreuna cu TOTI care i-au ajutat s-au implicat fantastic in TOT , dar vreau sa spun TOT ce a tinut de acest event. Sincer ... sa va spun , sa faci pentru prima data asa ceva si sa iti iasa la nota 10+ ... e ceva tare!

Nici nu stiu de unde sa incep ... si cu cine sa incep : cu Viorel ... cu Dana ... cu Andy ... cu TOTI cei care au fost acolo ? Am fost indrumati pe traseu pana acolo (Suceava) , ne-am racorit cu inghetata ,apoi am urcat la locul de campare ,dusi tot de ei. Zona foarte faina.
Acolo era la dispozitie tot ceea ce voiai si nu voiai : mancare,racoritoare,bere,vin,tuica,visinata. Am fost primiti in cel mai FRUMOS STIL/MOD bucovinean ,cu paine,sare si ceapa verde si o gura de tuiculita. Oamenii astia au fost tot dupa kuru' nostru (scuze,da asa o'fost) ... ce va mai trebe,ce sa mai aducem,ce sa mai facem etc. Vineri seara a fost supeeeerb (doamneeee ce vin au oamenii astia  :occasion14: ) , foc de tabara ,distractie si rasete la maxim.

Sambata la pregatirea paradei au fost miiiici sincope cu politia versus jandarmeria (ceasurile ne-sincronizate  :laughing7: ) dar am decolat spre Iulius Mall ca floberele  :tongue3:
Acolo am adasat vreo 2h sa zic (caldura mareeee sefule') ,au venit TV si Radio ,ne-am mai plimbat colea si colea apoi am urcat la Cetatea Sucevei... am ocupat parcarea  :icon_bounce: ,cine avrut a mers si la Muzeul Satului,cine nu - a stat la o racoritoare.
Apoi s-a plecat spre alt obiectiv (manastire) : aici mie mi s-a rupt traseul deoarece am avut probleme cu cablul de ambreiaj (MULTUMESC CIOCO  :icon_salut: pt ajutor ... el fiind mai experimentat in 1.1 decat mine).
Seara de sambata a continuat cu un MEGA-EXTRA-ZUPER condus de BARKAS B-1000 - cine stie LOLOL (eu nu conduc ca am baut  =)) =)) =)) ...mai Negoita ,sa zici tu de astea  :toothy4: ) . A fost magnific sa conducem "vaporul" lui Vio (trageeee gustereeee stangaaaa... :o )
Apoi a urmat um balmos dumnezeiesc cu carne de berbecut ...yumiiii yumiiiiiii ce bunatateeee !
Iar cand seara s-a lasat, s-a facut iarasi un frumos foc de tabara cu cantece si muuuuuuulta voie buna. A fost frumos caci am cantat cantece din toataaaaa Romania. Aaaaa ... si aici a mai aparut niste pita' cu slana' ceapa si carnati de casa. O nebunie si nimica altceva  :icon_salut:

Si a venit si duminica dimineata (aia urata cand trebuie sa plecam spre casi'). S-au mai facut reparatii / adaptari la traby (DAAAA ,merge cablu de ambreiaj de 601 pe 1.1 cu T-spe chestii -MERCI Victorila  :icon_thumleft: ).

Aaaaa .... ca iera' sa uit : PANDORA (Alina de la Galati a biruit din nou si a bagat 300 si de km sa ne vada si sa se simta bine cu noi). Aviz unora care au masini BUNE si nu fac efortul !

In concluzie (ca sigur v-ati plictisit citind) , a fost o intalnire pt care a meritat sa conduc peste 1.300 km dus intors (TM-SM-SV-SM-TM). TOT RESPECTUL si TOATE MULTUMIRILE familiei Romaniuc de la Suceava  :icon_salut: :icon_salut: :icon_salut:

Si acuma .... pozele  :blob7:

=========================================

=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline Danuta24

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 57
 :hello: Multumim mult tuturor pentru aprecieri.Fara falsa modestie,vreau sa va spun ca a fost din suflet,nu credeam sa fie asa frumos.Nu va spun ce EMOTII  am avut,sa fie bine,vreme buna,sa iasa frumos totul{CA INCEPATORII,normal,}... toti prietenii nostri pe care i-ati cunoscut<Miha,Marius,Matusica ,matuselu,Adi Naharneac,,Florin,Sami,Alex,Nelu, Lili care a facut tortul,,cind au auzit ca se organizeaza la noi in SUCEAVA  Intilnirea TRABANTISTILOR,au venit cu idei,hai eu aduc berea,eu aduc  :coffee2:,eu aduc vinul  ???{a fost bun Gustere,asa-i}morarul ne-a adus faina de porumb,fara sa ceara ceva in schimb decit sa participe la buna primire a oaspetilor.Ca si cum toti am fi fost dintr-o casa ,o familie, si toti ceilalti participanti  din judet sau din alte judete ar fi fost musafirii nostri.Pina la urma am fost o mare familie a trabantistilor si ma bucur din suflet ca a placut. Coca cola si Sel Gros au venit cu apa si cola  la jumate .Felicitari copiilor care au suportat drumul si caldura pentru bucuria de a fi cu trabi !M-am bucurat sa-i revad! :love3: Speram pe viitor sa ne descurcam si mai bine.Va dorim o vara calduroasa cu parfum de Trabi si copiilor o vacanta frumoasa!! :hello: :sunny:!
Poetul isi asterne departarile inaintea lui ca un covor calator!Si noi,pozele cu trabantele!! SV 01 CZW

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
... asa e Dana , BUCOVINA ne-a primit EXTRAORDINAR ! ... asa Oameni , asa Caractere ... MAI RAR ! Ne vedem la anu' daca bunu' Dumnezeu ajuta ! Amu' ma chiunui sa mai incarc video  de la  premiere (facut cu camera mea din 2008  :icon_shaking2: ) :protest:
« Ultima Modificare: Iunie 17, 2015, 09:15:35 pm de Gusteru »
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline trabi

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 676
  • 601S deLuxe'90 - 601s '89, 1.1x '90
Foarte frumos, sper ca la anul sa venim si noi  :wav: :icon_salut: :icon_salut: :icon_salut:
Telefon personal 0721807206                                     Primul traby condus a fost cu nr. 1-DJ-5750          Participare intalniri Zwickau: 2011, 2013(+ Paris),2015,2017

Offline Danuta24

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 57
P.S. Gustere,slaninuta aia buna e de la Adi si Larisa  ;)
Poetul isi asterne departarile inaintea lui ca un covor calator!Si noi,pozele cu trabantele!! SV 01 CZW

Offline Nicuta

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 142
  • BV 77 VIS
Felicitari organizatorilor  :wav: participantilor si tuturor celor care au fost implicati la acest eveniment  :hello2: Familia Romaniuc ne-au aratat adevarata ,,ospitalitate moldoveneasca,,  :notworthy: De la primirea cu paine si sare, tochitura moldoveneasca, balmosul  :tongue8:, frumoasele cantece romanesti, pe care doamna MATUSA le-a stiut pe toate domnule, din toate regiunile tarii  :blob7: Trabantelele au fost foarte, foarte mandre vazand atata lume in jurul lor  :icon_salut: Tot ce am vizitat a fost superb, fara comentarii. Au meritat cei 800 km facuti prin canicula  :icon_sunny: As reveni oricand cu drag in Suceava-Bucovina....Multumim din suflet pentru tot si pentru toate. Sa ne revedem sanatosi :hello:

Offline Nicuta

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 142
  • BV 77 VIS
« Ultima Modificare: Iunie 17, 2015, 11:21:41 pm de Gusteru »

Offline Nicuta

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 142
  • BV 77 VIS
Scuze... sa ma ajute cineva ca sunt duble, triple  :crybaby2:  :-*
======== edit by admin=====
Rezolvata problema : ai dat de 3 ori PASTE la poze (amu' le-am sters)  :merror:
« Ultima Modificare: Iunie 17, 2015, 11:24:18 pm de Gusteru »

Offline Carmenu

  • Secretar.. de stat
  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 136
  • Flip, flap..
    • Doi ochi si un aparat foto..
Vin si eu cu laude..si numai cu laude la adresa organizatorilor si organizarii primei Intalniri a Trabantistilor de la Suceava. Am asteptat cu mare drag si dor sa-mi revad prietenii/cunostintele..si evident sa intalnesc persoane noi. Ca asta a contribuit sau nu la starea de bine, probabil.. dar cert este ca cea mai mare contributie a fost a sucevenilor si in special a fam. Romaniuc. Ne-am simtit cum ar trebui sa se simta fiecare dintre noi, de fiecare data, indiferent de locul "de intalnire"..mai precis ca o adevarata familie.
A fost totul nu de nota 10..ci de nota 20..fara nici o exceptie si fara nici un comentariu. Poate doar un regret ca s-a terminat muuuuuullllll prea repede.
In concluzie, multumim din suflet Fam. Romaniuc si tuturor prietenilor lor care au contribuit la succesul acestei intalniri. Efortul lor este demn de lauda, si numai cine stie ce implica o asemenea organizare, sau macar jumatate din ceea ce au facut dansii, poate sa aprecieze inzecit munca lor.
Felicitari inca o data si sa ne revedem cu bine..anul asta, celalalt..si in toti cei care vor venii!
« Ultima Modificare: Iunie 18, 2015, 01:09:17 pm de victor »
Traby nu e un hobby.. E un stil de viata! :)
http://carmengusteritan.blogspot.com/

Offline vio vid

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 139
Tanti Nicuta,doamna  MATUSA  =)) aspus ca va pupa si ca v-a admirat pentru ca sunteti <de-avrincioaiei>>
Mai ales nea Lotzi ,matuselu a spus ca ce frumos cinta :hello2: .Ma bucur si eu ca v-a placut.Va mai asteptam, :walk:saruminaaa!!!! :hello:
Tel: 0745936653

Offline Danuta24

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 57
Filmuletul facut de Monitorul de Suceava: https://video.monitorulsv.ro/play/0C71DE47EC178F698E82  ;D
Poetul isi asterne departarile inaintea lui ca un covor calator!Si noi,pozele cu trabantele!! SV 01 CZW

Offline mdv

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 507
Nu stiu ce as mai putea adauga la cuvintele de lauda si de multumire ,care le au scris colegii  si prietenii mei trabantisti mai sus!La un moment dat  se discutau pe forum despre posibile zone pentru intalniri.Am spus ca trebuie sa luati in considerare si  Moldova,caci nu o sa regretati!Ma bucur ca v a lasat cu "gura cascata"Ma bucur ca mi am revazut prietenii si ca am cunoscut oameni minunati ,deasemeni ca am "gustat" din ospitalitatea bucovineana!Multumim pentru plimbarea cu wartburgul  si mai ales barkasul( a fost de pomina:"Gustere schimba tu vitezele ca tin eu volanul!!!!.........Da cine i treaz aici  =))???"prietenii stiu de ce..
PS:Mahomed moare de ciuda ca nu a venit si el!!! :occasion14:
am un trabant si asta imi ocupa tot timpul!

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Daaaaa,clar , condusul vaporului lui Vio a fost MEGAAAA tare - cat ne-am cacait pe noi sa dam cu spatele dar de fapt era invartita nuca cu simbolurile vitezelor  =)) =)) =)).
Da, si condusul cu tine la volan si io la viteze a fost belea. Pacat ca nu a avut nimeni ideea sa filmeze ... adunam multeee like-uri  :P
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline tzitzi_84

  • BESTIA VERDE
  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 504
  • CJ 09 DJW
Foarte frumos...sper ca odata si odata sa pot participa si eu !
 :wav:
if you want something you've never had
you most do something you've never done