Autor Subiect: Mașinile mai vechi de 12 ani vor efectua ITP anual  (Citit de 7187 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Mașinile mai vechi de 12 ani vor efectua ITP anual
« Răspuns #15 : Aprilie 25, 2017, 09:41:34 pm »
Dau spaga si daca e masina ok ,sti vb aia "esti om cu mine sunt om cu tine " altfel te vede lumea dupa aceea,  cel putin si chiar daca nu vin cu pb si e coada baietii nu ma lasa sa astept. Stiu eu pe unul de la rutiera care merge cu masina la itp facuta cioburi si le si spune lucrul asta si ca vrea si el sa o rezolve, la final nu lasa nimic.
Pai cum sa dau spaga domle ce inseamna asta?  Si eu zic.Pai bn ma si aia dc tre sa se simta sa iti dea tie inspectia cand tu nici frane nu ai macar?
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Bong

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 479
    • http://low-society.com/
Re: Mașinile mai vechi de 12 ani vor efectua ITP anual
« Răspuns #16 : Aprilie 26, 2017, 12:11:36 pm »
Parca ar fi o chestie mai buna anual decat sa ne arda la impozit la TOATE masinile- ca poate unii au mai multe masini, cu care poate nu circula in acelasi timp si le tin doar pentru okazii speciale, in garaj, uscate si lustruite. :icon_thumleft:

..la astea ,,pe bulgaria''- la cat timp se face itp=ul? :icon_scratch:

itp-ul pe BG se poate face în RO numa la RAR și e valabil 1 an. asta sau te duci în BG, dar cum multe mașini riscă să fie reținute pentru neplata impozitelor, ori faci itp-ul în ro anual ori dai 150 eur unor băieți și ai itp și asigurare pe un an, fără să fie nevoie să-ți duci mașina undeva....sau să fie valabil ceva, dar polițiștii rurali pun botu' la așa ceva că actele se fac bine.

partea cu impozitu e simpatică. păi cine te obligă să ai mai multe mașini ? și eu am multe și plătesc impozit. dacă vreau să nu mai plătesc impozit...tre să nu mai dețin jucăria sau să o radiez și să merg cu ea pe câmp sau platformă :)) eventual ar trebui statul să-ți dea niște bani de benzină lunar că le ții, când treci de 3 mașini, nu ? :)))  :iamwithstupid:
If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Mașinile mai vechi de 12 ani vor efectua ITP anual
« Răspuns #17 : Aprilie 26, 2017, 01:39:01 pm »
Statul ne ajuta, masinile de epoca sunt scutite de impozit  ;)

Offline mariacrai

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Mașinile mai vechi de 12 ani vor efectua ITP anual
« Răspuns #18 : Iunie 20, 2017, 12:15:03 pm »
Buna, multumesc pentru informatii. Foarte utile.