Autor Subiect: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2015  (Citit de 4504 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 663
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2015
« : Februarie 24, 2015, 12:11:32 pm »
Cum sunteti obisnuiti, in fiecare an ne intalnim (dupa posibilitati) intr-o anume locatie si data.

Lista nu am facut-o din capul meu, ci mai intai am consultat pe cei care organizeaza de ceva vreme, respectiv pe fiecare "coordonator" de zona si cam astea ar fi datele comunicate de ei.


Astfel, in ordine cronologica :

___________________________________________________________________________________
si pentru ca sunt prietenii nostri, cei de la Veliko ne-au trimis invitatii asa ca-i includem si pe ei aici in lista
1 Intalnirea Trabantistilor Veliko Tarnovo Bulgaria 21 Martie 2015

detalii aici: http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,5305.0.html
_______________________________________________________________________________



2 Întâlnirea Trabantistilor - Bucuresti - (de primavara) 29 MART 2015 (organizator: Viorel & Co)

detalii aici : http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,5267.0.html
_______________________________________________________________________________

3 Intalnirea Trabantistilor Sighisoara 29-31 Mai 2015 (organizator: Lehel)
mai multe detalii veti gasi in topicul de prezentare postat de organizator

_______________________________________________________________________________


Intalnirea Trabantistilor  Iasi (editia 3) se transforma in acest an in Intalnirea Trabantistilor Bucovina (editia 1)
Aceasta va fi:
4 - Intalnirea Trabantistilor Bucovina (editia 1) Suceava 12-14 Iunie 2015
 Am spus Bucovina pentru ca la anul nu stim exact unde va fi, posibil in alta locatie din Bucovina sau ... surpriza :D
Organizator : subsemantul impreuna cu multi prieteni locali (Viorel si multi altii)
revenim cu topic special de prezentare si detalii
______________________________________________________________________________


5 -  Intalnirea Trabantistilor Odorheiul Secuiesc 2-3-4-5 IULIE 2015  (organizator: Imre Borsas)

sper in curand sa intre si Imi si sa ofere intr-un nou topic mai multe detalii. Oricum, din ce vedeti, anul acesta intalnirea implineste 10 ani si tine cu o zi mai mult

Intre timp a intrat Imi si ofera detalii aici: http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,5370.msg69137/topicseen.html#msg69137

________________________________________________________________________________
6 -  Intalnirea Trabantistilor Covasna - Valea Zanelor  -- august 2015  (organizator: DRE Racing Team si Primaria Covasna)

aici ca si data fixa nu este stabilit inca, pentru ca este pregatita o surpriza, dar ca orientare va fi undeva la inceputul lui august, posibil chiar primul weekend.
Mesaj din partea organizatorului: vom reveni in timp util cu detalii
________________________________________________________________________________

Daca vor aparea modificari pe parcurs, voi anunta din timp.
Acest calendar este informativ, fiecare organizator zonal isi rezerva dreptul de a va face mai multe precizari si a va oferi mai multe detalii exacte in topicul fiecarei intalniri.

p.s. cine are ochi de vazut, citit si inteles
(asta ca sa evit discutiile unor membrii care posteaza doar in perioada organizarii intalnirilor, fiind agitatori doar in aceasta perioada, restul anului tacand malc)

Lista nu am facut-o din capul meu, ci mai intai am consultat pe cei care organizeaza de ceva vreme, respectiv pe fiecare "coordonator" de zona si cam astea ar fi datele comunicate de ei.

Aici este nevoia unei mici precizari:

Intalnirile nu se stabilesc (ca si data) dupa bunul plac al fiecaruia, fara sa ne respectam intre noi ca organizatori dar si pe participanti. Aici ma refer strict la timpul acordat intre intalniri, pentru a oferi posibilitatea tuturor sa participe la cat mai multe intalniri organizate in diferite locuri din tara. De ani de zile, ne sunam (noi, cei ce organizam intalniri) si stabilim datele intalnirilor ca sa avem cel putin 4 saptamani (sau o luna) diferenta intre o intalnire si alta.

Am incercat prin discutii sa ajungem la o intelegere dar se pare ca (undeva) nu se doreste acest lucru. Astfel voi posta si anunta doar datele intalnirilor unde am discutat cu organizatorii si am stabilit de comun acord data, crescand astfel sansele ca fiecare posesor  (simpatizant sau simplu doritor) de Trabant sa poate avea timp sa ajunga si la urmatoarea intalnire.

Traim vremuri destul de grele (atat financiar cat si timp liber efectiv) si nu oricine isi poate permite sa ajunga la o intalnire ce se tine la maxim 2 saptamani diferenta fata de alta doar pentru ca cineva (care organizeaza) nu vrea sa colaboreze.
« Ultima Modificare: Martie 16, 2015, 04:12:16 pm de victor »

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2015
« Răspuns #1 : Ianuarie 30, 2016, 11:25:41 am »
=== Pun aici provizoriu ce se stie pe 2016. Pana facem calendarul pe 2016 complet avem asa:

- 20-21-22 Mai - Medias - Organizator subsemnatul si gasca din Medias- locatia inca nu e adjudecata

- 17-18-19 Iunie - Moldova (posibil aceeasi locatie de la Suceava de anul trecut) Sunt convins ca multor pers le-a placut. Organizator Victor si familia Romaniuc
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 663
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2015
« Răspuns #2 : Ianuarie 30, 2016, 12:51:58 pm »
Ordinea e inversa: familia Romaniuc si eu cu data cedata si anul acesta

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2015
« Răspuns #3 : Ianuarie 30, 2016, 02:55:47 pm »
Pentru Bucuresti avem cateva variante, deocamdata am depus o cerere catre primarie pt. data de 10 aprilie, dar intre timp a aparut si altceva si probabil data va fi alta. Anunt din timp cand se va tine si in ce conditii  ;)

Offline vio vid

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 139
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2015
« Răspuns #4 : Ianuarie 30, 2016, 08:48:13 pm »
.
Tel: 0745936653

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Calendarul Intalnirilor Trabantistilor 2015
« Răspuns #5 : Ianuarie 30, 2016, 09:22:54 pm »
... mai Vio .... cea mai seaca postare de pana acuma " un punct " :-)))))))   Ne auzim pe telefoane  ;D

PS  DOAR PT CUNOSCATORI : ne mai dam cu BARKAS-ul  8) .... amu' mi's sofer de "rama" transportul in comun, 20 metrii ... ne descurcam cu el  :icon_bounce:
« Ultima Modificare: Ianuarie 30, 2016, 09:32:46 pm de Gusteru »
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan