Autor Subiect: Impatimitii de Barkas  (Citit de 342808 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline autom

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 829
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #180 : Noiembrie 19, 2010, 07:46:06 am »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D :oDa, fiindca imi place sa dorm.......

Uraciosule, mai ai benzina?  Un litru-doi mai gasesc eu....... ;D ;D ;D

Asa, in mod miraculos se rezolva problema pivotilor, trebuie doar incalziti...... ;D ;D ;D
"...Asadar pompierul nu alege sa salveze omul bun, in detrimentul omului rau, asadar pompierul se arunca in flacari, riscandu-si viata, pentru a salv

Offline barkassubmarin

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #181 : Noiembrie 19, 2010, 11:31:38 pm »
Asadar, rezolvat problema pivotilor!!! In plus, jocul suplimentar ciudat s-a diminuat considerabil si a devenit destul de greu sesizabil, acceptabil chiar daca luam in calcul ca Draku a trecut ITP cu ceva similar (sic-sic)!
La capitolul minusuri: furtunul de retur de la calorifere a cedat (fisurat) si tre' sa incerc sa il mai scurtez, cu caracter provizoriu, ca sa nu pierd tot antigelul care picura pe acolo.
Fiind de serviciu dupa-amiaza, am tras o spalatura cu detergent Submarinului, care a inceput a straluci pe dinafara (din pacate, intrucat Casper gazduieste niscai tocuri de usi, cu usile si ferestrele aferente, Submarinul a preluat din restul magaziei si din interior numai eu lipsesc!).
Alta tema de studiu: dupa ce l-am spalat si l-am plimbat putin, cand l-am garat am sesizat ca ambreiajul cam patineaza. Poate o fi de la antigelul care se scurge inclusiv pe la ambreiaj, poate nu! Ramane sa refac traseul cu probleme de la calorifer (oare o fi potrivit furtunul de calorifer de la Dacia?), iar daca problema persista, dau jos si verific ambreiajul (fie binecuvantat Casper cu discul si placa lui cele noi).
Fapt extrem de suparator - am facut multe calcule, iar daca banii de vacanta si de tinuta nu vin, Submarinul pierde anul asta sansa de a fi dus la ITP si la identificare/inmatriculare pe numele adevaratului stapan (adica... eu!) ca de conditia premergatoare a asigurarii, nici vorba.
Adicatelea, curat treaba tiganeasca, sa ma inec fix la mal si cand aveam nevoie ca de aer sa fac un transport la tara cu ce am strans in Casper!
Si-atunci, cum sa nu fiu uracios pe toate cele ?!? (mai putin pe voi) ;)

Offline autom

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 829
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #182 : Noiembrie 20, 2010, 07:15:13 am »
.........deci nu iti mai dau benzina....... ;D ;D
"...Asadar pompierul nu alege sa salveze omul bun, in detrimentul omului rau, asadar pompierul se arunca in flacari, riscandu-si viata, pentru a salv

Offline draku

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 722
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #183 : Noiembrie 20, 2010, 07:46:18 pm »
.........deci nu iti mai dau benzina....... ;D ;D
tu daca ai benzina de dat, da-mi-o mie sa o bag in rezervor  ;D
eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....

Offline autom

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 829
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #184 : Noiembrie 20, 2010, 08:03:49 pm »
MA gandeam ca nenea barkassubmarin vrea benzina peste rezervor, pe langa rezervor, sub rezervor........... ;D ;D ;D ;D ;D

Am si chibrit........ :o :o
"...Asadar pompierul nu alege sa salveze omul bun, in detrimentul omului rau, asadar pompierul se arunca in flacari, riscandu-si viata, pentru a salv

Offline gabi trabi

  • Trabantist Veteran
  • *****
  • Mesaje postate: 1 229
  • Das auto
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #185 : Noiembrie 21, 2010, 04:53:13 pm »
http://barkasclub.forumgratuit.ro/ Sper sa nu mi-o luati in nume de rau , am vrut sa ajut "barkas-istii" , prin crearea acestui forum (sa nu mai scrie pe foftpedia sau aici intr-un singur topic) .Puteti sa va faceti conturi ...daca vreti sa utilizati acest forum o sa fie nevoie de un moderator , eu sunt adminul dar va pot da parola si administrati singuri forumul .Se pot face modificari la forum  ;).Sper sa va placa  :-*
Das  auto

0733825596

Offline autom

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 829
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #186 : Noiembrie 21, 2010, 05:02:13 pm »
Suntem mult rau de tot...... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Mie imi place aici, trabatistii sunt la inima mea si nu cred ca voi gasi o comunitate mai prietenoasa.

Daca nu e cu suparare, va rog sa ne gazduiti in continuare aici. Nu suntem pretentiosi ne ajunge ,,coltul,, de aici. Dincontra, eu, cel putin, trag ff desc cu ochiul la voi sub motivul ,, ia sa vad ce mai e nou pe topicul ,,barkas,,.



Numai eu si restul lumii ( adica D-nii admini) stiu ce greu a fost pana s-a rezolvat cu accesul lui Barkas submarin. Nu mai vreau alta partida  :o :o :o :o

Acum, lasand gluma la o parte, ma bucur ca ne-ai inlesnit sa avem alt loc de ,,joaca,, dar, cred , ca tot comunitatea in 2T de aici ne reprezinta. Sa vedem ce zice Draku si Barkassubmarinul....

Alt motiv: Apropae sigur ca acest forum este vizitat si de alti pasionati de pe alte meleaguri ( tari) si la o adica, ne vede si pe noi mai repde pe aici.
===================================
edit by admin: stati mai dragii mosului ... va iubeste Gusteru' MUUULT de tot ... Elementele "agenturilor straine" vor sa ne dezbine  ;D
« Ultima Modificare: Noiembrie 21, 2010, 06:33:43 pm de Gusteru »
"...Asadar pompierul nu alege sa salveze omul bun, in detrimentul omului rau, asadar pompierul se arunca in flacari, riscandu-si viata, pentru a salv

Offline gabi trabi

  • Trabantist Veteran
  • *****
  • Mesaje postate: 1 229
  • Das auto
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #187 : Noiembrie 21, 2010, 05:13:08 pm »
Citat
Daca nu e cu suparare, va rog sa ne gazduiti in continuare aici
Din partea mea puteti sa stati mult si bine , eu doar am vrut sa va ofer un "loc de joaca " mai mare ..al vostru  ;)..sa va ajut  :D
Das  auto

0733825596

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #188 : Noiembrie 21, 2010, 06:30:53 pm »
Mah ! imi iei oamenii ? No' ... las' ca mai suni tu sa ma intrebi de trabant  8)  sa vezi cu nu iti mai raspund.  ... ati accesat casuta vocala 0721 .... ....   =))
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline autom

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 829
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #189 : Noiembrie 21, 2010, 07:49:41 pm »
 ;D ;D ;D ;D Ramanem aici...... :o :o :o :o :o :oNumai tu stii ce probleme ai avut cu noi ( unii dintre noi  ;D ;D ;D )
"...Asadar pompierul nu alege sa salveze omul bun, in detrimentul omului rau, asadar pompierul se arunca in flacari, riscandu-si viata, pentru a salv

Offline barkassubmarin

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #190 : Noiembrie 22, 2010, 10:49:51 pm »
Hellooouu, pipal !!!
Mai da ce de ... focuri si scantei pe-aci! Sper ca nu se supara nimeni si totul este luat in gluma, asa cum iau eu ce zice Autom@.
Despre partea cu migratia, nici nu stiu ce sa zic; recunosc ca poate si eu am facut zile fripte si ceva nervi, pe ici-colo si cate cuiva, dar nu a fost cu intentie, ci, zic eu, in primul rand unor chestiuni de incompatibilitate tehnica (altfel, asa cum am mai postat prin alte parti, numele meu as fi vrut sa fie Crazyfrog68, dar mi-este teama sa incerc sa schimb datele de la profil, ca sa nu am din nou probleme).
In opinia mea, important este ca sa ne facem cunoscuta existenta, deci sa lasam ,,urme" prin spatiul virtual, ca sa ne putem strange cati mai multi maniaci la un loc.
In rest, nu am noutati, decat ca am promisiunea lui Nenea ca miercuri facem o tura cu carosata lui la tara, sa ducem cat mai multe troace din cele pe care le-am strans si astfel sa reiau bibilitul la Submarin.
Si tot apropo de Nenea si de carosata lui, apropo de ce ma ,,contram" cu Draku mai deunazi, iata ca (doar asa, sic!) am avut iar dreptate : iar l-a apucat cheful sa incerce sa vanda carosata (nu ma intrebati de pret, oricum cere ceva banuti pe ea si nici nu poti pune baza ca peste o saptamana nu se suceste si iar nu mai vinde), fiind interesat sa traga o fuga pana in Ghermanica, in cautarea unui VW preferabil cu cabina dubla de data asta!
Asadar, usurel cu tate, rabdarica si sigur ajungem la succesuri!  :-* :-* :-*

Offline draku

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 722
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #191 : Noiembrie 22, 2010, 10:52:19 pm »
nu stiu la ce zici tu carosata, dar daca e vorba de bus, vrea 2500 lei pe el
daca e vorba de camioneta, vrea 2500 de euro....
nu e mare diferenta.....
eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....

Offline gabi trabi

  • Trabantist Veteran
  • *****
  • Mesaje postate: 1 229
  • Das auto
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #192 : Noiembrie 23, 2010, 04:50:44 pm »
Ok , trebuie sa clarific un lucru .
Imi cer scuze celor pasionati de Barkas daca v-ati simtit "alungati" de pe forum prin ce am scris mai sus ,NU am avut nici cea mai mica intentie de a va spune sa zicem mai pe ocolite sa nu mai scrieti aici .
Eu doar am vrut sa va ajut prin crearea acelui forum , NU sa va fac sa nu mai scrieti pe acest forum , daca s-a inteles gresit ...imi cer scuze .
Bafta ! Asteptam noutati in legatura cu masinutele  :-* .
Inca o data scuze celor care s-au simtit "alungati" de pe forum .  :-[
Das  auto

0733825596

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #193 : Noiembrie 23, 2010, 05:10:14 pm »
Oki-Doki ! Acum e clar pt toata gaska    :)  Barkazisti din toate colturile - UNITI-VA pe traby.ro !
E bine ca a lamurit asta gabi(eu i-am cerut),sa nu se inteleaga aiurea unele chestii.
si eu va urmaresc din umbra discutiile  ;D
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline autom

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 829
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #194 : Noiembrie 23, 2010, 08:51:04 pm »
Ok , trebuie sa clarific un lucru .

Inca o data scuze celor care s-au simtit "alungati" de pe forum .  :-[

Doamne fereste, in nici un caz nu am sismti asta!  :o :o :o :o Nu suntem asa de usor de alungat. La cat de greu ne-al lipit, doar cu decapant mai scapati de noi.

Pur si simplu am dorit si noi sa multumim comunitatii de Trabantisit explicand mai bine de ce va iubim si de ce rvem sa ramanem lipiti ,,ca marca de scrisoare,, ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
"...Asadar pompierul nu alege sa salveze omul bun, in detrimentul omului rau, asadar pompierul se arunca in flacari, riscandu-si viata, pentru a salv