Autor Subiect: Cumpar cuva de inox si piese pentru masina de spalat romaneasca AUTOMATIC.  (Citit de 3576 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Cumpar cuva de inox sau din email,dar in stare buna(fara smalt sarit) pentru masina de spalat romaneasca Automatic (cele facute inainte de 1989 la Întreprindere Mecanica Cugir).
Mai sunt interesat si de alte piese.
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Chiar nimeni nu mai are piese pentru Automaticele comuniste? :) La mine in familie,toti,avem astfel de masini,sunt foarte fiabile.Singura lor problema sta la cuva,care este din tabla emailata si cu timpul sare si gaureste cuva.In rest in cei 32 de ani de cand este folosita,pot spune ca si-a facut treaba foarte bine :occasion14:

Am gasit pentru 3 masini, cazane din inox la Cugir si as avea nevoie de inca una,pentru a mea.
O zi buna va doresc si poate ma ajuta careva.
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Eu , adică mama , are o mașină de spălat albalux , tata când lucra cu  fiarele , nu îi plăcea ideea că este cu tablă din fier și vopsită , știa că apare rugina , așa că a luat dimensiuni , și a făcut totul din inox mai puțin cuva , care este din oțel inoxidabil  , dacă sti  pe cineva care ar dori , ar fi de vânzare , ca idee pentru decor , mașina fiind în stare de funcționare , nu am acum poze
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Eee cate masini albalux mi-au trecut prin mana,le faceam si le vindeam,bune au fost pentru cei fara apa curenta.Daca aflu ceva te anunt,sunt curios sa vad  poze cu ea,poate cine stie,o maritam :D
Am avut si automatice care le-am tot vandut,acum imi pare rau ca nu prea mai am piese,pentru ale mele... Oricum BUNE masini.

Remi te-ai incumeta sa faci un cazan din asta de inox, pentru Automatic? Practic cazanul care ,,acopera'' centrifuga.
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
L-aș face , dar nu mai am timp , posibil să plec din țară
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Am eu sigur pe la mosie, cand dau de el te anunt. Piesele mai marunte sunt oarecum la indemana. Nu am cuve de inox, emailate "decat", dar nesparte.
Sa vezi ce mizerii au aparut acum: cuve din plastic imbinate prin termosudare. Daca ti se strica rulmentii, arunci masina. Am gasit eu acu' juma' de an una la  Francea, functionala altfel. Am recuperat tot din ea si am abandonat-o in subsol intr-un colt unde pune lumea mortaciunile  :D
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Asa e,totul de unica folosinta si foarte proaste.Astea vechi sunt foarte bune,tabla groasa,programator mecanic si fara batai de cap.
Multumesc frumos! :icon_salut:
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Aaaaa de astea buleftronice nu mai zic- cauza principala de defectare, si e o placuta din aia pe la 400 de lei, cu banii aia iei o masina s/h liiinistit...
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: Cumpar cuva de inox si piese pentru masina de spalat romaneasca AUTOMATIC.
« Răspuns #8 : Septembrie 05, 2017, 01:58:09 pm »
Salutare MishuL, inca astept cu piesele.
Multumesc!
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!