Autor Subiect: 4 Decembrie 2011 - Intalnirea Trabantistilor- Bucuresti  (Citit de 38791 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: 1 Decembrie 2011 - Intalnirea trabantistilor- Bucuresti
« Răspuns #15 : Noiembrie 01, 2011, 08:11:38 pm »
Sunt de acord cu ora 9.
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: 1 Decembrie 2011 - Intalnirea trabantistilor- Bucuresti
« Răspuns #16 : Noiembrie 01, 2011, 09:45:57 pm »
Stimabililor , sa inteleg ca de fapt e data de 4 decembrie 2011, nu ?
Sa modific TITLUL topicului ... sa nu "confuzam" lumea. Astept un OK de la voi.
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline gabi trabi

  • Trabantist Veteran
  • *****
  • Mesaje postate: 1 229
  • Das auto
Re: 1 Decembrie 2011 - Intalnirea trabantistilor- Bucuresti
« Răspuns #17 : Noiembrie 01, 2011, 10:22:57 pm »
Te0am rugat si mai sus , multumim. :-*
Das  auto

0733825596

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: 4 Decembrie 2011 - Intalnirea Trabantistilor- Bucuresti
« Răspuns #18 : Noiembrie 01, 2011, 11:01:25 pm »
Rezolvat ! Nu am vazut unde mi-ati zis  :icon_shaking2:
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: 4 Decembrie 2011 - Intalnirea Trabantistilor- Bucuresti
« Răspuns #19 : Noiembrie 02, 2011, 08:38:35 pm »
..opt- opt si ceva   :toothy4:
..glumesc...   zic  ORA 9! :notworthy:
popandau de trabante

Offline AmbulanceTrabi

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 167
Re: 4 Decembrie 2011 - Intalnirea Trabantistilor- Bucuresti
« Răspuns #20 : Noiembrie 02, 2011, 10:42:39 pm »
  Eu la ora 9 NU vin. Si nu mi-e lene sa ma trezesc ,nu ,deloc. In fiecare zi ma trezesc la 7. DAR eu nu inteleg scopul! ,jur ca nu ma prind si pace! Ce e 4 decembrie? Duminica? In luna DECEMBRIE ,la 9 dimineata ,duminica ,pe probabil intre -2 si 3 grade vom fi noi. 10-15 soferi zgribuliti si somnorosi coborati din niste masini care nu sunt recunoscute pentru cata caldura dau, vom strange mainile ,vom face trei glume ,vom admira (din nou ,si DOAR noi) masinile noastre ,vazute de toti si toate cu nu mai mult de o luna si putin in urma si dupa maxim 30 minute vom pleca in nu stiu ce parada/coloana inspre locul "x" ,noi si alte 3 masini pe strada iar apoi vom pleca acasa dupa ce ne-om fi oprit eventual la un suc nu stiu in ce loc deschis la orele alea tembele ,DUMINICA DIMINEATA.
   Pai bine mai trabantistilor! Ce p**a mea e o parada? Pai hai sa vedem :

PARADÁ, paradez, vb. I. Intranz. (Livr. și ir.) A se arăta, a se pune (ostentativ) în evidență, a face caz, paradă de ceea ce face ori spune. – Din fr. parader.
Sursa: DEX '98

   Deci carevasazica e vorba de a aduna un numar de X masini vechi ,frumoase si rare ca SA LE VADA LUMEA. Va garantez ca nici pensionarii cei mai voiosi nu sunt la 9 DIMINEATA ,DUMINICA DIMINEATA, DUMINICA DIMINEATA IN LUNA DECEMBRIE pe strada sa admire masinile noastre.  :BangHead:
   EU vreau sa fie vazute. Sa stie lumea ca existam ,sa provocam admiratie si uimire ,poate mai trezim dorinta in vreun nene ,si mai salvam o amarata de trabanta de la REMAT. Pielea mea ,se vand 100 de masini pe forum si nici dracu nu le vrea. V-ati intrebat de ce? Ca ne intalnim ca sobolanii dupa tomberon cand e cel mai frig ,cel mai pustiu si cel mai devreme posibil! Fuck it ,jur ca nu inteleg! Lumea nici nu mai stie ca exista trabant ,se uita la mine ca la un OZN in doi timpi cand ma vad pe strada. Hai sa profitam de campania media GRATUITA adusa de revista D'agostini si sa REPUNEM in constiinta capitalei aceasta masina. Sau macar sa incercam. Dar nu la 9 dimineata pe ger ,duminica.
   Cei care NU vor sa "piarda toata ziua" ,pot sa nu vina. Si asa au masini rupte si cazute care mai mult fac rusine marcii trabant si readuc in constiinta tuturor faptul ca trabantul e o masina de rahat. Ignoranta lor e impartasita si de acest gen de indivizi care ,au multa treaba peste zi si nu pot acorda trabantului o duminica din decembrie la o ora unde ,speram ,strazile sunt mai populate.

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: 4 Decembrie 2011 - Intalnirea Trabantistilor- Bucuresti
« Răspuns #21 : Noiembrie 02, 2011, 10:57:01 pm »
OK ! ambulance ,,, nu am vazut decat REVOLTA in postul tau ... canci solutie. CE vina e ca e decembrie ? Ce legatura are deagostini cu parada (atata timp cat NU se spune niciunde de ea in revista si nici nu avea cum).
Concluzia mea - poate nu cea mai buna - dat fiind faptul ca nu particip : cei ce ORGANIZEAZA = se IMPLICA au tot dreptul/experienta/cunostintele din teritoriu de a avansa o ora. Si ca sa termin ideea ... DA .. ora noua e super OK ... pt ca SIGUR se duce pana in ora 13 - 14.. cand va fi finalul si apoi toata lumea ia masa in familie.

Si sa iti mai zi una BUNA aproposs de cunosterea / promovarea / CLUBULUI TRABANT ROMANIA si spiritului trabantistilor - ai pus pe masina stiker cu www.Traby.ro sau www.TrabantClub.ro ? ... ? Eee ..
« Ultima Modificare: Noiembrie 02, 2011, 11:03:42 pm de Gusteru »
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: 4 Decembrie 2011 - Intalnirea Trabantistilor- Bucuresti
« Răspuns #22 : Noiembrie 02, 2011, 11:04:00 pm »
Eu am inteles ce zice Cristi... Numa ca trebuie organizare pentru ce vrea el si nimeni nu se ocupa... In centru e greu sa ne coordonam 15 insi si 15 masini... in rahatul ala de centru... Si acuma de ce iti propui tu atatea? Pana la urma o facem din placere sau pt ca vrem... daca nu mai vrem sa nu ne mai face placere ne lasam si aia e... Ai vazut ca nu apreciaza nimeni ce avem noi... daca nu scrie pe Trabant ca ai dat 6000 de euro sa-l tunezi si ca merge mai repede ca o dacie nu se uita nimeni... Cine a venit sa ma intrebe ceva de masina mea? de fiecare data cand mergem la intalniri se uita lumea la jegurile alea de la brasov in toate culorile cu blana pe ele si in care sunt oamenii asortati cu masina si au subwoofere la vedere pe masina... asta vrea romanul... CHICI!!! Asa ca stai cuminte si hai sa bem un suc. Sau taie-ti si tu masina si lipeste blana pe ea si ai sa vezi ca te intreaba lumea... oricum s-o faci mai bine de cum am facut-o eu ca stiu ca nu-ti place...  :P
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline AmbulanceTrabi

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 167
Re: 4 Decembrie 2011 - Intalnirea Trabantistilor- Bucuresti
« Răspuns #23 : Noiembrie 02, 2011, 11:07:24 pm »
Mai Gustere. Revolta vine din faptul ca am participat anul asta la 3-4 intalniri din astea. Toate au fost devreme (inclusiv parada de martisor) ,toate au fost duminica ,sau daca nu toate atunci o buna parte ,si cam toate pe vreme mohorata si datorita faptului ca era dimineata. In martie ,decembrie ,octombrie la sfarsit ,poti spera la putin soare si ceva "public" dupa ora 12. EU sunt dispus ca de dragul acestei marci sa sacrific "masa in familie" ,chestie pe care oricum o iau cam in fiecare zi. Daca macar unul din trecatori e impresionat si isi pune serios in gand sa-si achizitioneze un trabi ,atunci ma declar multumit si raman nemancat (in familie).
   9 e super ok intr-o zi de luni ,cand tot poporul e pe drumuri la munca. E forfota mai ceva ca pe plaja de la Costinesti in august!....dar nu e cazul. Duminica lumea a iesit sambata (poate e si cazul meu ,nu?) si doarme la ora aia!...
   Nu ai fost aici sa vezi despre ce vorbesc ,dar inclusiv la parada din martie ,aia mare cu pregatire si tam-tam ,puteai sa numeri pe DEGETE trecatorii ,si a fost pacat frate....erau masini din toata tara ,gatite ,aranjate....
   Eu propun organizatorilor....(care organizare? ca s-a dat un mesaj pe forum si s-a anuntat o posibila intalnire ,apoi fiecare a adjustat si s-a ajuns la o alta zi ,si o alta ora? unde plm e organizarea?) ,ora 12 ,pe ce data vor ei intr-un weekend ,preferabil sambata. Poftim solutia ,nu doar revolta.
 PS: cum care campanie ma? Pai tu nu ai observat ca mii de oameni au cumparat masina si au macheta aia acasa? ca poate unora le-a intrat "dracusorul" in cwr si poate daca vad un trabant real in carton si oase ne pot lua la intrebari? Numai eu am o masina numa buna de reconditonat pe care o dau MOCA si nu o ia nici dracu pentru ca lumea nu stie de ea.....

Offline dragosdinulescu

  • 0722696618
  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 846
  • Born stupid? Try again!
    • www.stomamed.ro
Re: 4 Decembrie 2011 - Intalnirea Trabantistilor- Bucuresti
« Răspuns #24 : Noiembrie 02, 2011, 11:08:09 pm »
Mai nea Liviu... Uite, yo, duminca nu ma ridic din pat inainte de 9, nici sa ma impusti! Si daca ma scol la 9, pana ma spal, pana ma imbrac, pana mananc ceva, se face 10. Pana ajung la Bucuresti, se face 11 jumate, poate chiar 12. De-aia ora 11, duminica, ye o ora decenta de intalnire. Si oricum, daca e sa ne intalnim, e clar ca ziua aia e "sacrificata!
Yo zic sa ramanem la 11, si plecarea pe la 12-13...Sa avem timp sa ne adunam...

edit... Si il sustin pe Cristi in tot ce zice! Daca-i bal, pai bal sa fie! Dupa mine, sambata e mai misto, ca  e forfota prin oras. Duminica, nu mai iese nici draq! Stiu ca unii dintre noi mai muncesc si sambata, si eu muncesc frecvent, dar daca chiar vreau sa vin la intalnire/parada, atunci sacrific sambata, si vin!

Chiar asa: de ce nu SAMBATA, 3 decembrie, ora 12? Chiar 13! Si dupa ce ne intalnim si paraduim, sa mergem frate cu totii la o carciuma, sa punem ceva in gura, ca se face de pranz! Si ne vom simti bine!
« Ultima Modificare: Noiembrie 02, 2011, 11:16:13 pm de dragosdinulescu »

Offline AmbulanceTrabi

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 167
Re: 4 Decembrie 2011 - Intalnirea Trabantistilor- Bucuresti
« Răspuns #25 : Noiembrie 02, 2011, 11:09:42 pm »
Eu am inteles ce zice Cristi... Numa ca trebuie organizare pentru ce vrea el si nimeni nu se ocupa... In centru e greu sa ne coordonam 15 insi si 15 masini... in rahatul ala de centru... Si acuma de ce iti propui tu atatea? Pana la urma o facem din placere sau pt ca vrem... daca nu mai vrem sa nu ne mai face placere ne lasam si aia e... Ai vazut ca nu apreciaza nimeni ce avem noi... daca nu scrie pe Trabant ca ai dat 6000 de euro sa-l tunezi si ca merge mai repede ca o dacie nu se uita nimeni... Cine a venit sa ma intrebe ceva de masina mea? de fiecare data cand mergem la intalniri se uita lumea la jegurile alea de la brasov in toate culorile cu blana pe ele si in care sunt oamenii asortati cu masina si au subwoofere la vedere pe masina... asta vrea romanul... CHICI!!! Asa ca stai cuminte si hai sa bem un suc. Sau taie-ti si tu masina si lipeste blana pe ea si ai sa vezi ca te intreaba lumea... oricum s-o faci mai bine de cum am facut-o eu ca stiu ca nu-ti place...  :P
  auzi ma? tu sa vii sa vezi masina aia si iti dau eu o lada de suc apoi  :P

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: 4 Decembrie 2011 - Intalnirea Trabantistilor- Bucuresti
« Răspuns #26 : Noiembrie 02, 2011, 11:14:28 pm »
Bai Cristi... jur de n-o iau pt mine! O fac sa merg cu ea... si tot o fac... ne incurcam cu oameni "pasionati"... O sa vin, PROMIT! Nu cred ca ajung in timpul saptamanii dar sambata daca ma primesti, vin! Si trag si poze multe!
« Ultima Modificare: Noiembrie 02, 2011, 11:25:13 pm de Mortu George »
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: 4 Decembrie 2011 - Intalnirea Trabantistilor- Bucuresti
« Răspuns #27 : Noiembrie 02, 2011, 11:23:23 pm »
CONCLUZIA MEA ! VENITI LA INTALNIRILE de 3 zile organizate in tara . Si asa nu ne mai strangem la stomac la cateva ore. Avem acolo 2 zile PLINE.
PER EVENIMENT ! sa nu va puie' draku sa va certati ca ne suparam --- da ??  Va intalniti de la 9 am pana la 12 ... si va tot adunati ... ca ce are ? Da' satana cu tunul ? Ia sa nu vad galceava in "turma" ca ne suparam. De aia sunt tel mobile ... si sute de minute ... sa vorbiti si organizati.  :occasion14:

=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline dragosdinulescu

  • 0722696618
  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 846
  • Born stupid? Try again!
    • www.stomamed.ro
Re: 4 Decembrie 2011 - Intalnirea Trabantistilor- Bucuresti
« Răspuns #28 : Noiembrie 02, 2011, 11:30:07 pm »
Buna concluzia ta, dar nepractica! Ca mai degraba (yo) vin cateva ore, o juma` de zi...o zi intreaga, decat sa ma cazez/campez peste noapte undeva... Yo-s mai comod, mai dornic de confort, de baie in camera si apa calda, si asternuturi curate, si veceu cu colac, si pat comod...

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: 4 Decembrie 2011 - Intalnirea Trabantistilor- Bucuresti
« Răspuns #29 : Noiembrie 02, 2011, 11:40:38 pm »
Pana acum sincer nici nu imi aduc aminte la cate intalniri am fost, poate una poate doua ,parca una stiu sigur cand l-am cunoscut pe Dinulescu,Autom,Saptezeci,Viorel Balmez persoane cu care mi-a facut placere sa relationez,si alaturi de care m-am simtit bine, plus cei pe care ii cunosteam inainte,Remi,Cristi,Gabi,Pater,Ambulabce traby etc.Este drept ca pe unii nu ii cunosc si nu am discutat nimic cu ei,pe unii poate ii confund cu altii,cu altii poate chiar nu mi-ar face placere sa discut,insa de atunci am tot fost invitat (chemat) si nu am reusit sa ajung.Unii m-au inteles datorita scarbei mele de servici,care imi mananca toata saptamana,indiferent de sambata sau duminica altii nu............ (m-au inteles) catalogandu-ma ori putoare,ori comod,ori etc.
Acum pe 4 decembrie am sa ies dupa tura de noapte si intru seara tot in tura de noapte si voi trage de mine sa vin , sincer sunt deacord cu ce spune Ambulance si Dinulescu,nu pentru ca am o afinitate aparte fata de ei, deoarece am mai deprins unele lucruri bune din urma relationarii cu ei,ci pentru faptul ca planificand intalnirea la 11 de ex,de la 7 pana la 10 30 pot fura si eu 3 ore cu indulgenta de somn,altul poate pana la ora acea remediaza o problema legata de masina.
Acum sincer cel care a venit cu ideea sa ne vedem la ora 9 ,ar face mai bine sa mearga de pe acum la locul de intalnire si sa ne astepte pana pe 4 decembrie,ca poate asa este sigur ca va fi primul acolo, si ca va ajunge la timp.Eu unul vin insa nu de la ore asa matinale,rupt de somn, mirosind a transpiratie dupa o tura de noapte si nemancat,in timp ce vorbesc cu lumea sa imi chioraie si matele si sa rada rada  de mine ca mai umblu si neingrijit si ravasit, la ore de genul asta.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”