Autor Subiect: B 07 WPU - Proiect Area 51  (Citit de 26367 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline dalcaran

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 221
Re: B 07 WPU - Proiect Area 51
« Răspuns #90 : Iunie 02, 2013, 07:50:35 pm »
mda!
Scuze! de-abia  acum am mai intrat... nu stiu ce am vazut atunci,de mi s-a parut 4x4.am gresit.

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: B 07 WPU - Proiect Area 51
« Răspuns #91 : Iunie 02, 2013, 07:52:48 pm »
Scriu RAR si poate pe langa la tuning dar nu ma pot abtine: CE ORIBILITATE SINISTRA e chestia aia rosie  :icon_puke_l: OMFG ...
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline andreiandrei53

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 533
Re: B 07 WPU - Proiect Area 51
« Răspuns #92 : Iunie 18, 2013, 08:49:08 am »
ce s-a mai intamplat cu B-07-WPU ?
Andrei

Offline moskyno93

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 112
Re: B 07 WPU - Proiect Area 51
« Răspuns #93 : Mai 19, 2014, 12:05:20 am »
Foarte tare motorul. E de motocicleta, suzuki hayabusa- peste 170 CP,la testare au fost ziaristi care au mers cu 350 km/h.
Deci,posibil ca traby sa prinda 200. si asta in sub 5 secunde!
  Interesanta transmisia integrala 4X4, cred totusi ca era mai manevrabil in varianta tractiune spate. Cunoscatorii...stiu de ce.

Credeti ca e rentabil sa iti pui motor de motocicleta pe trabant? Fie ca este el facut pentru drag-race sa zicem...uneori ai nevoie si de mars-arrier. Imposibil de adaptat viteza inapoi nu este,dar necesita foarte multa munca,si, oare merita?

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: B 07 WPU - Proiect Area 51
« Răspuns #94 : Mai 19, 2014, 05:59:36 pm »
depinde ce vrei sa faci cu el , sa fugi mai tare , pui hayabusa , sa fie mai econom nu cred ca se preteaza un motor de moto
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline mircea_storm

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 305
Re: B 07 WPU - Proiect Area 51
« Răspuns #95 : Mai 20, 2014, 05:45:07 pm »
In principiu poti sa pui ce tip de motor vrei tu pe masina cu modificarile aferente. Daca vrei sa fie masina de strada, o sa ai mari probleme cu omologarea (asta in care nu ii pui un motor de 1.1, dar si aici parerile celor de la omologari individuale de la RAR sunt foaaarte impartite). Daca vrei sa o faci de alergat, iti trebuie platforma... sa o deplasezi legal :) . Orice modificare de motor implica si modificarea sistemului de franare (sa nu te infigi in primul copac), modificarea prinderii pe cutie (daca vrei sa pastrezi cutia originala) sau a cutiei cu totul. Modifici cutia, modifici si planetarele. Si tot asa. Iar daca nu esti mecanic sa scapi de manopera...  ;D toate sunt modificari custom.. si preturile sunt de la mari spre foarte mari. Si pt siguranta ta, ar trebui facute de cineva care se pricepe. Altfel ajungi stire la tv in prime-time ;D
era cineva pe forum cu motor de suzuky pe trab, omologat..dar chestie facuta cand se putea omologa.. acum.. mai greu.
Oricum, la viteze mari, trabi e maxim instabil, deci probabil trebuie sa ii maresti ecartamentul. Alta distractie. Cauta pe forum cum a modificat Nello masina. Dupa ce vezi pasii.. te mai gandesti  :)
Iar daca te refereai sa pui motor de moto pe puntea spate.. cu adevarat distractie !!
Revin eu...lasa mesaj