Autor Subiect: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015  (Citit de 14060 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline vio vid

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 139
Re: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015
« Răspuns #15 : August 10, 2015, 04:27:36 pm »
A fost o intalnire excelenta.  :wav: Multumim organizatorilor pentru tot efortul depus.
« Ultima Modificare: August 10, 2015, 04:37:00 pm de vio vid »
Tel: 0745936653

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015
« Răspuns #16 : August 11, 2015, 02:32:52 pm »
Urmatoare editie daca se mai tine ,va fii in alt loc ,alt organizator etc.

Daaaa' dah ceeee???!?   :sad5:  Mie-mi place grav acolo! Pt mine, singurul inconvenient (minor) a fost ca a trebuit sa ocolesc prin spital ca sa ma duc la dus, si asta doar sambata seara, ca vineri a fost deschisa poarta aia de acces spre camping. Banuiesc ca a fost din cauza ca la motoare era o taxa de 10 lei si trebuia sa fie un singur acces, care a fost ales cel prin spital. Chiar si pt Traburi se justifica- mai erau si alti turisti in camping si clienti la restaurant, poate nu aveau chef toot timpul de fum si partzaiala.

Trebuie sa mentionez si atmosfera super-OK de la intalnire si din Covasna. Nu vorbesc o boaba ungureste si totusi nimeni nu mi-a zis "nem tudom!", nu s-a uitat urat, in orice pravalie am intrat si cu oricine am vorbit a fost OK. Inclusiv cu cei doi mosulici de pe mocanita m-am conversat foarte agreabil.
Siii, sa nu uitam: fac ungurii o mancare la ceaun intr-un mare fel!  :thumbsup:

Multam frumos si MAI VREAU SI LA ANU'!!!!  :headbang:
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline HoodrideGarage

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 14
Re: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015
« Răspuns #17 : August 11, 2015, 05:07:23 pm »
Motor de 1.3  turbo cu intercooler. Nu stiu de ce nu am mai pus de 1.8 dar a zis ca avea loc de el,oricum,la limita,foarte la limita. Nu stiu daca are 10 cm distanta fata de jug-pamant

între jug și pământ are mai puțin. nu are treabă asta cu motorul, are cu faptul că jugul de 1.1 are o formă care nu favorizează o gardă la sol redusă.

1.8 nu se poate monta decât cu eforturi foarte mari datorită faptului că 1.8-urile vin montate de fabrică la un unghi care face montarea într-un compartiment motor mic foarte dificilă. 1.3-ul G40 cum are el e fix 1.3 de golf 2 cu alte interne și altă admisie la bază, generația anterioară fiind cea din care face parte și motorul original iar montajul e relativ simplu. cu traseul de admisie și evacuare e mai grea ecuația, dar motorul în sine se montează foarte ușor pe trabi.

Offline soare doinel

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 371
Re: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015
« Răspuns #18 : August 11, 2015, 08:23:52 pm »
Frumoasa intalnire ,faptul ca afost cumulata cu a motociclistilor a fost o idee excelenta ,am avut ce vedea ,se vede clar ca stau mult mai bine cu cascavalul si exact cum spunea si Catana nu cu nasul pe sus .Ne-am admirat unii altora jucariile, ale lor de mii de euro ale noastre de euro.Trupele rock au cantat excelent, special pentru o asa intalnire.Remarcatii mei cei cu contrabasul ,au cantat demential,dar spre rusinea mea nu le -am retinut numele ,poate ma ajutati voi sa-i caut pe net .Parada frumoasa chiar daca drumurile sunt de tara in Covasna ,aceiasi oameni bucurosi sa ne vada iesiti la strada sa ne felicite ,sa ne faca poze ori sa ne filmeze .Apoi am mers la TRABI BAR ,care mi s-a parut un loc fain ,o idee excelenta de afacere ,bravo Leo  .Turistii care vin Covasna in mod sigur i-ti calca pragul,o pata de culoare in orasul ala.Seara ne-am strans cu totii in jurul focului de tabara ,ce poate fii mai frumos,un an intreg o sa vorbim despre asta ,avand in vedere viata asta de rahat pe care o traim.Leo ,cum ai putut sa crezi ca sunt suparat pe tine ,a fost o chestie de moment ,mi-a trecut imediat .Termina cu copilariile ,cum adica in alt loc si cu alt organizator ,locul este mirific ,i-si merita din plin denumirea de valea zanelor ,toti care vin in Covasna ar trebui sa-l viziteze ,eu m-am indragostit de el din 2008 când am venit la intalnire de la Covasna . Minusuri ale intalniirii astea au fost aa sa vedem ;mâncarea  foarte buna ,da palinca putina frate,ce dumnezeu n-ati mai umblat la aia de anul trecut ,dupa ce la Odorhei ne-ati invatat sa spunem noroc in ungureste si ne-ati dat si o badula la pachet ,acum ne-at trecut direct pe bere .Hai ma ca am glumit ,numai un tampit nu putea sa observe eforturile voastre sa ne simtim bine alaturi de voi.Leo,Hunor ,Poker ,multumim mult pentru tot,ne vedem sanatosi la anu. :icon_salut:

Offline marcel

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 227
Re: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015
« Răspuns #19 : August 11, 2015, 08:47:41 pm »
In sfarsit , am putin timp sa-mi exprim bucuria de a multumi si eu organizatorilor si de ce nu noua tuturor fiindca suntem o familie frumoasa . RESPECT MOTOCICLISTILOR!!!! Hunor apreciez maxim ce ai realizat ,bravo! Regret ca am fost nevoit sa plec asa devreme,dar sa fim sanatosi ,la anul o s-o facem si mai lata . Va salut cu respect !

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015
« Răspuns #20 : August 11, 2015, 11:13:43 pm »
Ma bucur nespus de feedbackul pozitiv ... dar domnilor ... mai vrem poze si video.  :laughing7:
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline catana

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 171
Re: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015
« Răspuns #21 : August 12, 2015, 09:06:48 am »
poze poze dar sa-mi explicit cum apar ale altora direct si ale mele cu image beam?

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015
« Răspuns #22 : August 12, 2015, 11:04:44 am »
poze poze dar sa-mi explicit cum apar ale altora direct si ale mele cu image beam?
Daca nu ai posta doar de 2 ori pe an (o data la propuneri apoi la impresii, si atunci cu "replici") ai vedea si acest topic
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,23.0.html
Daca faci exact ca acolo iti vor aparea pozele direct.
Mai bun ca imagebam este imgbox.com , tot al lor dar servere mai bune si mai usor de folosit.
« Ultima Modificare: August 12, 2015, 11:23:25 am de victor »

Offline leo80

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 630
  • I ♥ TRABI
Re: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015
« Răspuns #23 : August 12, 2015, 01:41:42 pm »
Multumesc frumos ptr feedback

Din pacate noi am avut multe pe cap in cele 4 zile , si sincer n-a meritat nici financiar si nici altfel ptr ca am pierdut multe din intalnire dar am incercat   ...., am pierdut multe si ca evenimente si ca sa stam un pic de vorba cu toti cei care au venit la intalnire
Din pacate locul de intalnire nu mai e cum a fost ......... alte interese , prea complicat  :pottytrain5:  in prima faza nici nu a vrut sa ne lase cu parada prin camping ...dupa aia a inchis poarta si nu au putut sa intre vizitatorii numai prin curtea spitalului asa am pierdut multi vizitatori si clienti ,
Vom gasi o solutie ptr. la anul, daca nu vom muta toata treaba undeva .... dar asa cu " porti inchise " nu merita

Va mutumesc tuturor  :wave:
Hai cu poze   :wav:
"Bine ati venit in Romania ,va rog sa va reglati ceasurile inapoi cu 50 de ani "
Trabi(601S'69) & 1.1'90 & 601S'90 & 601S'85
VwGolf4'1.9TDI'2003
 Kawasaki Z750S 2006
0743176168

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015
« Răspuns #24 : August 12, 2015, 01:56:23 pm »
Pacat de loc, eu am fost si mi-a placut la nebunie locatia. Sper la anul sa faceti tot in zona ca este foarte frumos acolo la voi. Anul acesta a fost achizitia rulotei si astfel banii de "concediu" au plecat insa la anul negresit venim in zona

Offline bandi-ta

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 254
Re: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015
« Răspuns #25 : August 12, 2015, 11:24:49 pm »
Leo pentru efortul tau si al ajutoarelor tale spun Bravo ! Dar , si scuze ca spun dar, locatia adica administratorii locatiei ne-au facut ca noi din Cluj sa zicem pass si nu numai noi ... Eu am fost in aceasta locatie prima data acum 9 ani si din pacate nimic nu s-a schimbat de atunci ba din contra an de an s-a inrautatit anul trecut a pus punct nesimtirii , dar aud ca anul accesta a culminat. Deci ori schimbi locatia ori administratori acestui minunat camping care atati ani nea facut sa ne simtim bine cu aer curat in miez de vara ! Eu cred ca se poate rezolva amiabil ,daca nu asta e mergem la Comandou (cunoscatori stiu ce zic ) .Leo nu esti tu de vina ,tu ai incercat dar din pacate nu ai cu cine ,pacat ! :icon_salut:
« Ultima Modificare: August 12, 2015, 11:30:21 pm de bandi-ta »
CJ-78-KIK

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015
« Răspuns #26 : August 12, 2015, 11:38:46 pm »
Ca bine zici Bandi-ta, omul sfinteste locul. Daca proprietarii campingului nu au interes ca oamenii sa revina an de an bucurosi, nu ai ce sa le faci. Leo nu a putut schimba acest aspect nici daca se dadea peste cap. Mie mi-a placut zona si potentialul ei si vreau sa revin cu drag la anul, iar Comandau suna interesant.

Offline popeyej

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 346
  • DB 01 JWS, DB 11 JWS
    • panouri solare
Re: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015
« Răspuns #27 : August 13, 2015, 07:40:07 am »
Si noua ne-a placut la intalnirea de la Covasna, mai ales lu' fi-mea. Am reintalnit persoane dragi, am cunoscut si oameni noi, totul a fos frumos (aproape tot, mai putin viespile care, din cauza caldurii, au fos cam nesuferite - Stefan de la Targu Ocna stie pe pielea lui), pacat ca a fost doar 2 zile.
Multumim lui Leo si ajutoarelor lui pentru munca depusa (nu cred ca i-a fos usor sa faca fata si trabantistilor si motociclistilor), mancarea a fost buna, palinca si mai.
Am plimbat-o pe Ana Maria cu mocaneata (ar fi fost frumos sa fie cea cu abur) - din spusele insotitorului de "bord" am inteles ca si motorul diesel al locomotivei ar fi facut tot de fabrica IFA.
Si cateva poze:

Pe drumul spre casa, la intrarea in Brasov, ne opreste un echipaj de politie: ca Trabantul are centuri de siguranta, ca de unde venim (ca i s-a parut ceva suspect cand a vazut ca au trecut prea multe Trabanturi pe drum asa, deodata), ca am avut curaj sa merg cu steagul romanesc in Covasna fara sa fiu taiat la cauciucuri de unguri. I-am explicat, nu stiu daca a si inteles. ca o intalnire de asta nu tine cont de apartenente politice, de varsta, de nationalitate, toti avem ceva in comun: un trabant. Si a urmat ingrozitorul ambuteiaj dintre Predeal si Sinaia.
Da' la anul tot venim, numai sanatosi de-om fi.
Vodafone 0723454235

Offline leo80

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 630
  • I ♥ TRABI
Re: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015
« Răspuns #28 : August 13, 2015, 08:36:50 am »
Multumesc , ma bucur ca totul a fost ok sa v-a placut .
Chiar ne-am dat peste cap cateva zile ,si pe ultima zi ne-am dat seama ca nu ai cu cine din partea campingului , am incercat si prin legaturi de mai "sus din conducere" dar nu se poate cu administratia ce exista acum pur si simplu nu sta de vorba cu nimeni.
Asta e , vedem la anul
PS
Bandi ,sa stii ca va asteptam cu drag  :occasion14:
"Bine ati venit in Romania ,va rog sa va reglati ceasurile inapoi cu 50 de ani "
Trabi(601S'69) & 1.1'90 & 601S'90 & 601S'85
VwGolf4'1.9TDI'2003
 Kawasaki Z750S 2006
0743176168

Offline catana

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 171
Re: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015
« Răspuns #29 : August 14, 2015, 05:59:07 pm »
Si o veste buna:cineva de acolo dupa ce mi-am intins eu antenele de la Bucuresti mi-a promis ca se va schimba situatia la prima sedinta de CO,adica un domn care ne-a pus bête in roate si care ne-a vorbit si urat va fi schimbat.Sper sa se tina de promisiune