Autor Subiect: Ferrari Collection - revista + macheta  (Citit de 6313 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Ferrari Collection - revista + macheta
« : Februarie 26, 2013, 01:08:35 pm »
Ferrari Collection - revista + macheta

M-a sunat Giani sa imi zica.Am fost la chiosc si e 5,90 ron,metalica la scara 1:43. E  realizata bine (zic eu mai bine ca si DeAg).
Eu am luat nr acesta ... si cred urmatoarele 2 le mai iau.Diseara va arat poza la macheta reala

Asta din poza e de pe net ,e identica rosie fara dungi albe

=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Ferrari Collection - revista + macheta
« Răspuns #1 : Februarie 26, 2013, 01:23:41 pm »
Și cu roțile bracate?
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Ferrari Collection - revista + macheta
« Răspuns #2 : Februarie 26, 2013, 02:00:44 pm »
Nu am reusit sa o cumpar,dimineata la 6 ma grabeam sper sa o mai gaseasca soramea cica ar fi bataie pe ele,macheta e facuta de ixo models dar tematica nu este deago,nu stiu cum se numeste editura,am zis ca imi cumpar doar primul nr in rest raman pe deago.Nasol e ca marea majoritate au fost epuizate si datorita parintilor care au mai cumparat o jucarie ieftina pt copii.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Ferrari Collection - revista + macheta
« Răspuns #3 : Februarie 26, 2013, 05:13:46 pm »
asadar asa arata masina. e fainuta.

=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Ferrari Collection - revista + macheta
« Răspuns #4 : Februarie 27, 2013, 11:13:35 am »
Am reusit sa o cumpare si eu,am intrebat vanzatori de la 5 chioscuri de ziare si nu mai aveau,au spus ca nu au primit mai mult de 10 bucati pe care s-a omorat lumea in maxim o ora cand au aflat ca e pomana.
Au spus ca nu au mai primit azi si cu siguranta nu vor mai primi nr asta deoarece s-ar fi epuizat,au zis ca saptamana viitoare asteapta nr 2 care ar fi 20 lei ,in final am reusit sa o gasesc la un vanzator ambulant dupa care am alergat pana in intersectia grivita cu ion mihalache,mai avea doar 3 nr si a spus la fel ca ceilalti ca a primit foarte putine.
De aici trag mai multe concluzii......dupa cum ziceam din viitoarele nr nu as mai cumpara,sau probabil doar ferrari dino deoarece e un model clasic si rar,am cumparat modelul asta din cauza pretului foarte mic,raman pe masini de legenda,insa mi se pare cam bataie de joc e ca si cum ai arunca un pai la 10 magari,ori faci o treaba serioasa ori nu o mai face,la faza asta deagostini sunt corecti au descurajat din punctul asta de vedere specula,sa vedeti voi cum vor apare astea pe okazii la cateva zeci de lei vandute de bijnitari.
 
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Re: Ferrari Collection - revista + macheta
« Răspuns #5 : Februarie 27, 2013, 02:04:43 pm »
Eu culmea, astazi spre munca am vazut-o aproape la toate chioscurile pe langa care am trecut. Initial nu am vrut s-o iau, dar cand m-am oprit sa iau Barkas-ul, nu s-a lasat vanzatorul pana nu m-a "corupt" sa o cumpar si pe asta. E frumos realizata, dar cum spunea si Alex, cred ca ma limitez la acest numar si continui doar cu Masini de Legenda

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Ferrari Collection - revista + macheta
« Răspuns #6 : Februarie 27, 2013, 03:08:50 pm »
Il stiu pe unul,care a ajuns sa mearga la munca doar pentru a avea bani de pacanele,revenind la problema noastra eu unul ziceam ca ma rezum doar la masini de legenda doar pentru simplul motiv ca nu am de gand sa muncesc numai pentru machete,vorba aia mai e de facut cate ceva si pe langa casa si la masina cu banii din modestul meu salariu.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Re: Ferrari Collection - revista + macheta
« Răspuns #7 : Februarie 27, 2013, 03:52:43 pm »
Da, exact la asta ma refeream si eu. Rezum am vrut sa spun, nu limitez, scuze :)