Mesaje Recente

Pagini: [1] 2 3 ... 10
1
Impresii / Re: Impresii de la Intalnirea Trabantistilor 2018 Covasna 10-11-12 August
« Ultimul mesaj de catana August 17, 2018, 07:45:02 pm »
Sa fie bine inteles nu am reprosat nimic nimanui cu unii m-am inteles cu unii nu ,si am strans eu dupa ei ca sa nu fiu bagat in aceeasi oala .
Subiect inchis /
2
Vânzări maşini / Vand Trabant 1.1, stare absolut originala si impecabila.
« Ultimul mesaj de Andrei August 17, 2018, 03:10:20 pm »
tare absolut originala si impecabila.
An fabricatie 1990 luna 12.
Vopsea originala de fabrica.
KM 81.000.
Prim proprietar in Romania.
Toate taxele si actele la zi.
Nu ncesita nici o modificare pt inscriere ca oldtimer.
2 chei.
Functioneaza impecabil.

Am masina de aprox 12 luni si am inlocuit/reparat urmatoarele:
- 4 buc telescoape
- kit distributie
- ulei + filtre
- stergator luneta si dezaburire luneta, revizie instalatie electrica
- spalat radiatoare, inlocuit termostat apa si antigel
- bujii noi
- fise noi
- reglaj/curatat carburator
- anvelope stare foarte buna de iarna
- corectat zgarieturi pe caroserie (specifice varstei)
- etc
Parcurs cu ea aprox 6000-7000km in Romania.

Pret negociabil in limita bunui simt la fata locului, nu fac schimb, nu deranjati inutil.

poze si detalii pe OLX, mai multe detalii la telefon: 0740.528.177

https://www.olx.ro/oferta/vand-trabant-1-1-IDbsL3O.html

3
Cumpărări piese / Turometru
« Ultimul mesaj de stelian August 16, 2018, 07:53:48 pm »
Buna seara caut sa cumpar turometru pentru trabant 1.1  sau ceasul de la wartburg 353 care are indicatorul de consum sa il transform in turometru va multumesc
4
Impresii / Re: Impresii de la Intalnirea Trabantistilor 2018 Covasna 10-11-12 August
« Ultimul mesaj de MishuL August 16, 2018, 04:03:59 pm »
P.S. Catana, nu e treaba lui Leo sa faca politzie in hotel, iar etnia nu are nicio relevantza. Si daca erau chinezi nu te intzelegeai cu ei- asa, si?  :D
5
« Ultimul mesaj de MishuL August 16, 2018, 03:59:28 pm »
Super misto, ca de obicei, cu doua mari plusuri: am fost la castel siiiii: masina de pompieri NU ne-a mai stins bucuria! :thumbsup: Am dormit acolo langa foc pana a slabit focul si m-a luat frigul :)
Leo, DACA e posibil, incercati si voi sa faceti de zilele Comandaului, daca am inteles bine primul w/e din august. Ar fi o super-atractie pt vineri si duminica- merge mocanitza cu aburi, se dau cantari... Daca se poate.
In rest, un maaaaaare  :headbang:
6
Vânzări maşini / Re: Trabant 601 L fara acte
« Ultimul mesaj de MishuL August 16, 2018, 11:45:07 am »
Domnul (Leo) a dat, domnul (Mishu) a luat- fie numele domnilor binecuvantat! :)
7
Vânzări piese / Re: Piese Trabant SH
« Ultimul mesaj de Ricsi98 August 15, 2018, 10:10:08 pm »
Ochelar far vandut!
8
   Am absentat masiv in ultimii ani si , venind la Covasna, am vazut ce am pierdut atata timp! a fost minunat din toate punctele de vedere! vorba voastra, chiar ca am simtit ca facem parte toti dintr-o familie. si, ca toate familiile, sunt relatii diferite, oameni diferiti, unii mai apropiati, cu altii doar te saluti din cand in cand insa, cand tragi linie, stii ca toti iti sunt indeaproape si va leaga cel putin un lucru: in familie, sangele, la noi, trabantul sau, mai general, fumul de 2T!
   Pana data viitoare, numai zile frumoase!
9
« Ultimul mesaj de JetSS August 14, 2018, 12:29:48 pm »
Salutare, 

Chiar daca am fost bolnav si mai mult am dormit,  a fost foarte bine.  Multumim frumos pt tot.  Gulasul a fost super.  Felicitari lui Leo si familiei si restul care au mai ajutat la buna organizare a evenimentului.  Sa ne vedem cu bine.
10
« Ultimul mesaj de Bujie August 13, 2018, 03:52:57 pm »
Cu adevarat s-a pus suflet la organizare si asta s-a vazut din primul moment. Sunt convins ca, asa cum spune Leo, sunt momente in care iti vine sa renunti. Ma bucur insa ca nu a renuntat, asa ca editia cu nr. 11 a fost o reusita. Daca toate lucrurile vor fi in buna regula sper ca pentru editia de anul viitor sa vin cu o propunere de premiu, pe care sa il si realizez eu si care sa fie inmanat "celui mai .....", "celei mai .....". Detalii la intalnirea de la Buftea.
Multumim Leo, multumim totodata echipei care te-a ajutat. La buna vedere 2019. Toate cele bune.
Pagini: [1] 2 3 ... 10