Autor Subiect: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015  (Citit de 14117 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015
« Răspuns #30 : August 16, 2015, 11:35:04 am »
Referitor la Comandau, sa stiti ca eu am urcat cu masina pana in dreptul Planului inclinat si, de acolo mai departe, scria "drum inchis" si nu mai era asfalt. Parea ca se lucreaza, sa speram ca pana la anu' termina, daca o fi sa se faca acolo.  :headbang:

Popeyej: pai te-a oprit ca mergeai incet, probabil  :P Eu nici n-am vazut niciun Garce, poate de la viteza.  :headbang:
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline dumitru

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 100
Re: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015
« Răspuns #31 : August 16, 2015, 01:17:31 pm »
Va salut, iar despre intinire pot sa spun ca a fost frumos si ceva inedit cu motociclistii,pacat ca am fos trabantisti cam putini dar noi neam simtit bine,si bucurosi de revedere.Motociclistii din Bucuresti  eu iam anuntat si au fost incintati sa participe,daca va aduceti aminte anul trecut  au fost o noapte si o zi cu noi.A fost bine si ne dorim sa ajungem sanatosi si la anul,multumim organizatorilor pentru tot efortul depus.MISHULE,aventurierul ma bucur ca dupa atitia ani team reintilnit,dami te rog pe privat nr de telefon.

Offline soare doinel

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 371
Re: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015
« Răspuns #32 : August 16, 2015, 08:36:45 pm »
Mihai  sa-ti aduc aminte ,viteza de croaziera la gogomobilul Trabant este de 70-80 la ora ,constructorii stiu de ce.Cred ca voiai sa vezi daca pica motorul ala ''frumos zornaitor''.Pe la Brasov vad un Trabant in retrovizoare ,si-i spui nevesti-mi ,uite Nelico un bolid la stanga ,ne depaseste ,nevasta-mea la misto zice       taie-i calea ,lasa- l fata sa-l admiram ,când colo ce sa vezi Mihai cu bolidu cu un cazan in dreapta si doua motoare in portbagaj (ce Dumnezeu ,te-ai apucat de facut tuica?).Se apropie de noi ne saluta si ne depaseste rapid ,eu sa-l avertizez ca-i iese niste bile prin esapament ,dar el s-a dus frate ,lasa ca le ia la anu .Lasand gluma la o parte ma bucur mult ca te-am cunoscut MISHULE ,esti de-al nostru ,te-am vazut dupa cum i-ti straluceau ochii la IJ-ul ala ,ehhei unii spun ca asta nu-i boala.

Offline popeyej

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 346
  • DB 01 JWS, DB 11 JWS
    • panouri solare
Re: Impresii Intalnirea Trabantistilor Covasna. 07-09 AUG / 2015
« Răspuns #33 : August 18, 2015, 09:58:58 am »
Popeyej: pai te-a oprit ca mergeai incet, probabil  :P Eu nici n-am vazut niciun Garce, poate de la viteza.  :headbang:
:P pai ne-au oprit de curiosi, voiau sa stea de vorba cu noi  :kermit:
Vodafone 0723454235