Autor Subiect: Intalnirea Trabantistilor(IFA)-BRASOV-05,06,07 August 2011  (Citit de 27589 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Stimati colegi si colege trabantisti/trabantiste am deosebita placere sa va anunt urmatorul eveniment:


=== AFIS INTALNIRE ===




Intalnirea Trabantistilor(IFA)-BRASOV-05,06,07 August 2011

Cand: 05-06-07 August 2011
Unde: BRASOV - Camping Dirste (www.campingdirste.ro) (email: camp.dirste@deltanet.ro)
                       Tel.: 0268.33.99.67
                       Fax:  0268.33.94.62
                       Calea Bucuresti nr.285 DN 1, KM 160
                        Prezentare neoficiala camping (vezi conditiile super) http://www.youtube.com/watch?v=RCA4OOXrnOA

Organizatori; TRABY CLUB ROMANIA   reprezentat prin Gusteru si Victor ,impreuna cu familia Szafian Lotzy si Nicuta din BV.

Nea Lotzy si cu sotia au fost acolo si au fost foarte surprinsi de conditiile occidentale si preturile romanesti.
Detalii: Noi, organizatorii, nu ne vom implica in rezervarile facute de dvs pt casute sau pensiune. (vezi lista de preturi in site-ul lor). La fel,cine vine cu cortul va plati per noapte de cazare la cort DE PERSOANA - ATATA - sume de 13 RON. Nu se pune taxa pe masina sau cort. Asadar fiecare isi va achita la Receptia campingului. Desigur,cei ce vor sta la casute platesc DOAR casutele , nu si taxa de 13 RON.

TAXA PARTICIPARE catre organizatori va fi de 20 RON / AUTO (indiferent de nr de pasageri). A scazut nitel  deoarece pt a reduce cheltuielile nu mai cumpar tort si sampanii. Daca vreti ... scrieti si facem. In acel caz taxa va fi de 30 RON.

Ce veti primi de acesti bani : -diploma plastifiata,stiker de interior cu intalnirea,dog-tag de pus la gat si sa vedem ce o mai fi (daca mai raman bani  ;) )

Buun...IMPORTANT !!! NEAPARAT persoanele si masinile participante (IFA) se vor trece pe lista AICI - in forum in acest topic. Lista e deja deschisa si se va innoi de cate ori se adaoga un participant/a (stiti povestea).

Deja m-am apucat de afis intalnire, diploma si stiker!!  :icon_thumleft:

VA MULTUMESC si va asteptam in numar cat mai MAREEE !!!  :wav:
« Ultima Modificare: Iulie 23, 2011, 03:16:12 pm de victor »
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 664
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor(IFA)-BRASOV-05,06,07 iulie 2011
« Răspuns #1 : Iulie 07, 2011, 08:04:06 pm »
Lista participanti :

-01.  Gusteru  .........................  3 persoane , 1 Trabant , TM 90 RDG  , la cort
-02.  Victor ............................  1 persoana , 1 Trabant , BT 85 GAV   , la cort
-03.  Szafian Lotzy si Nicuta ....... 2 persoane , 1 Trabant , BV 77 VIS   , la rulota/camping
-04.  Mircea77 ........................  2 persoane , 1 Trabant , AB-77-DOG  , la cort , posibil inca un trabi
-05.  Trabi .............................. 1 persoana , 1 Trabant , DJ 09 UAA   , doua persoane, pensiune
-06.  Cristy ............................  2 persoane , 1 Trabant , B 13 HFR     , la cort
-07.  Catana ........................... 3 persoane , 1 trabant  , B 63 CCD     ,la casuta
-08.  Mihai wartburgist ...............1 persoana , 1 Wartburg , ?!?            , la cort
-09.  Bordas Imi ....................... 2 persoane , 1 Trabant , HR 90 JAG    , la casute
-10.  Bordas Imi echipaj 2........... 2 persoane , 1 Trabant , HR 99 JAG   , la casute
-11.  Hunor Fejer ......................1 persoana , 1 Trabant , AOE-007     , la cort
-12.  Szafian Ionut . ..................2 persoane ,         ?! ?                    , la cort          
-13.  Gyurka Stefan . ................ 2 persoane ,         ? ?                     , la cort
-14.  Fejer (King) ..... ................1 persoana ,  1 Trabant , BV 01 WAU  , la casuta
-15.  Puscas Liviu ......................2 persoane ,          ?!?  , BV 61 AMM  , la cort
-16.  Sas Ionut (user Sasul)........ 2 persoane , 1 Trabant  , CV 03 CRK   , la casuta
-17.  Gheza Laszlo .................... 1 persoana ,          ?!?  , BV 06 LGF   , la cort
-18.  Domocos Cornel .................1 persoana ,          ?!?  , BV 01 GNR   , la cort
-19.  Dobre Marin(Mario) ............ 2 persoane , 1 Trabant ELECTRIC       , la ... casute cred(indecis)
-20.  Molnar Arpad .................... nr persoane necunoscute - nr masini necunoscut(credem 2 buc). cazare indecisa  
-21.  Olosz Levente (user leo80)...4 persoane (2 copii) 2 Trabanturi , CV 06 LEO si CV 90 LEO , la cort
-22.  Dyxdan ............................3 persoane , 1 Trabant   , B-14-DYX     , la casuta  
-23.  Catalin Tiriu ......................2 persoane , 1 Trabant   , BZ 10 DRC    , la casuta
-24.  Tamas ? ...........................3 persoane , 1 Trabant   , CV 01 ZAL    , la cort
-25.  Chiranci Vilmos ..................2 persoane , 1 Trabant   , CV 06 TRA    , la casuta
-26.  Lőrincz Csaba(user poker).... 2 persoane , 1 Trabant  , CV 01 DXL     , la casuta
-27.  Csaba ..............................2 persoane , 1 Trabant  , CJ 01 SUA     , la cort
-28.  Dumitru_daniel ...................4 persoane(2 copii) , 1 Trabant , BC 01 ALH , ?!?!  - depinde de ziua libera de la servici
-29.  Stefan Varga .....................2 persoane , 1 Trabant , BV 01 NFR     , fara cazare, domnul este din Brasov
-30.  Tigru43 ............................2 persoane , 1 Trabant , DJ 01 HGC      , la casuta
-31.  Mortu George ............... 2(4?)persoane , 1 Trabant , B-09-UHV      , la cort (?nu este sigur?)
-32.  Pater Rafail ...................... 1  persoana,   1 Trabant , B 98 EXE      , la cort (?nu este sigur?)
-33.  Liviu .......................2 persoane(un copil),1 Trabant B-06-DJZ   , nu se cazeaza-soseste/pleaca sambata
-34   Pavel Grigoras .............1 pers(poate doua), 1 trabant PH-04-YMC , necunoscuta forma de cazare
..................................................
________________________________________________
Actualizat astazi 02.August.2011 ora 10:22  ( de Gusteru )
« Ultima Modificare: August 02, 2011, 10:22:13 am de Gusteru »

Offline mircea77

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 72
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor(IFA)-BRASOV-05,06,07 August 2011
« Răspuns #2 : Iulie 07, 2011, 11:19:09 pm »
Salutare , sehr schon  :wav: ,  2 persoane  cu AB-77-DOG  la cort , posibil inca un trabi
traby ist immer, ein sehr gutes Freund , 0744/557691

Offline trabi

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 676
  • 601S deLuxe'90 - 601s '89, 1.1x '90
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor(IFA)-BRASOV-05,06,07 August 2011
« Răspuns #3 : Iulie 08, 2011, 08:50:45 am »
DJ 09 UAA, doua persoane, pensiune :blob7: :icon_salut:
Telefon personal 0721807206                                     Primul traby condus a fost cu nr. 1-DJ-5750          Participare intalniri Zwickau: 2011, 2013(+ Paris),2015,2017

Offline Cristy

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 380
    • Site Personal
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor(IFA)-BRASOV-05,06,07 August 2011
« Răspuns #4 : Iulie 08, 2011, 09:34:08 am »
Cristy ............................  2 persoane , 1 Trabant  B 13 HFR , la cort

M-am uitat la filmulet si accesul in zona de corturi este destul de mic, adica este doar o poteca. O sa intram cu masinile pana acolo, sau o sa stam unde erau rulotele? Pt. ca nu cred ca vrea nimeni sa-si lase masina intr-o parcare si cu cortul la 500 m distanta.
Taxa de participare este 20 ron/3 zile, iar cea de cort de 26 Ron/ 2 persoane pe zi, sau pe toate 3?  ;D
Intreb, ca sa stiu si eu exact.


P.S: nici painea calda n-am asteptat-o atat  :P :P :P  :blob7:
« Ultima Modificare: Iulie 08, 2011, 09:49:36 am de Cristy »

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 664
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor(IFA)-BRASOV-05,06,07 August 2011
« Răspuns #5 : Iulie 08, 2011, 10:22:49 am »
M-am uitat la filmulet si accesul in zona de corturi este destul de mic, adica este doar o poteca. O sa intram cu masinile pana acolo, sau o sa stam unde erau rulotele? Pt. ca nu cred ca vrea nimeni sa-si lase masina intr-o parcare si cu cortul la 500 m distanta.
Taxa de participare este 20 ron/3 zile, iar cea de cort de 26 Ron/ 2 persoane pe zi, sau pe toate 3?  ;D
Intreb, ca sa stiu si eu exact.


P.S: nici painea calda n-am asteptat-o atat  :P :P :P  :blob7:

- nu stiu sa-ti raspund exact la intrebarea cu distanta. Insa din ce am vorbit cu Gusteru, sunt foarte multe parcele acolo, campingul este foarte mare. Ei au mai gazduit si alte intalniri auto, deci tind sa cred ca putem intra cu masina pana la locul unde stam cu cortul.Se poate observa (in video) cum stau rulotistii, deci zic ca se poate.Ma interesez si iti dau un raspuns exact.

TAXA PARTICIPARE catre organizatori va fi de 20 RON / AUTO (indiferent de nr de pasageri).

Taxa Receptie camping :

=>13 RON/ persoana .
Reprezinta taxa per persoana ce va sta la cort pentru o noapte in Camping. Inclus in acest pret, veti avea acces la:
- parcela 60 mp
- racord apa
- racord canalizare
- racord electricitate
- w.c. chimic
- dus

=> contra cost masina de spalat 6RON

Sper ca te-am lamurit :P
Pentru cabanute, vedeti pe site preturile.va rugam sa faceti rezervare din timp la Tel.: 0268.33.99.67 Fax: 0268.33.94.62 sau camp.dirste@deltanet.ro dar nu inainte de a va inscrie pe lista oficiala. Trebuie predat mai departe lista exacta si completa cu nr de persoane si nr de inmatriculare.

Offline catana

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 171
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor(IFA)-BRASOV-05,06,07 August 2011
« Răspuns #6 : Iulie 10, 2011, 07:59:45 pm »
ADAUGATI LA LISTA CATANA 1 MASINA 3 PERSOANE.......
CAM SUBTIRE MAI,CE FACETI CA E INTALNIREA PE TARA SI E NUMAI UNA O DATA PE AN!

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor(IFA)-BRASOV-05,06,07 August 2011
« Răspuns #7 : Iulie 10, 2011, 08:06:41 pm »
... rabdare ... mai e timp pana la intalnire ... se va inscrie lumea ... no stress.
Asadar , o masina B-63-CCD ... dar , la cort sau casute/pensiune?
PS ... capslook ... verifica  ;)

BUUUN ... si sa va aduc si update-urile.
m-a sunat Nea Lotzy fiindca a fost contactat de catre administratorul campingului. Acesta vrea sa cunosca numarul cat mai exact al numarului participantilor pana la sfarsitul saptamanii acesteia. Chestii organizatorice , numarul de locuri care ni le va rezerva noua(cort si casute). A explicat ca este in plin sezon turistic , noi am anuntat destul de tarziu ca vom dori sa stam la ei ... etc. Asadar VA ROG sa confirmati saptamana aceata.
Multumesc
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline Mihai wartburgist

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 579
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor(IFA)-BRASOV-05,06,07 August 2011
« Răspuns #8 : Iulie 10, 2011, 09:59:52 pm »
Salutare!
Mihai wartburgist una masina , cred, la cort.
Bafta si sper sa ne vedem cat mai multi.

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor(IFA)-BRASOV-05,06,07 August 2011
« Răspuns #9 : Iulie 12, 2011, 11:35:07 pm »
!!! REVIN !!! V A   R O G    Confirmati saptamana aceasta cam pana pe vineri dupa-amiaza. E imperativ necesar sa stiu si EU numarul de participanti cat si cei de la camping DIRSTE. Va multumesc si astept.
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor(IFA)-BRASOV-05,06,07 August 2011
« Răspuns #10 : Iulie 13, 2011, 12:38:28 am »
   mai, omule, dar e mult prea in avans cu doua saptamani inainte! eu n-am servici fix, n-am concedii regulate, la mine e cum pica lucrarile, cum e treaba la biserica; uneori nu stiu cu siguranta nici programul zilei de maine. Acuma, privind intalnirea asta in mod concret, nu pot sti asa de dinainte cati bani voi avea, daca am vreun fel de companie (conteaza si aia!), disponibilitate, etc. Eu m-as anunta cu cea mai mare bucurie, insa na! si mai am eu "vaga" impresie ca nu sunt singurul in situatia asta naspa. Asadar, presupunand ca nu reusesc sa anunt venirea, ce-a fi?! nu ma mai primesc in camping? nu se mai gaseste loc de o masina, doua, trei? nu cred... de aceea sper sa intelegi si tu ca e destul de greu de apreciat asa din timp daca/cand/cum. nu te supara pe mine, dar e parerea mea si o sustin!
p.s. daca e sa nu anunt in timpul acordat, macar sa-mi zici sa nu vin, ca sa nu fiu lasat pe-afara!

Offline Cristy

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 380
    • Site Personal
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor(IFA)-BRASOV-05,06,07 August 2011
« Răspuns #11 : Iulie 13, 2011, 09:27:33 am »
 Multi trebuiesc anuntati prin telefon, cum sunt chiar cei din BV si HR, ca nu sunt activi pe forum si trebuiesc sunati.
 Eu zic, cu toate ca asa ai fi facut, ca dupa ce tragi linie vineri, sa mai pui 10 masini in plus, cel putin.
 Anul trecut am fost 32 de masini prezente si in lista cu confirmarile erau doar 19.

 Sa ne vedem cu bine  ;)

 Multa bafta!

Offline Mihai wartburgist

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 579
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor(IFA)-BRASOV-05,06,07 August 2011
« Răspuns #12 : Iulie 13, 2011, 01:28:05 pm »
  mai, omule, dar e mult prea in avans cu doua saptamani inainte! eu n-am servici fix, n-am concedii regulate, la mine e cum pica lucrarile, cum e treaba la biserica; uneori nu stiu cu siguranta nici programul zilei de maine. Acuma, privind intalnirea asta in mod concret, nu pot sti asa de dinainte cati bani voi avea, daca am vreun fel de companie (conteaza si aia!), disponibilitate, etc. Eu m-as anunta cu cea mai mare bucurie, insa na! si mai am eu "vaga" impresie ca nu sunt singurul in situatia asta naspa. Asadar, presupunand ca nu reusesc sa anunt venirea, ce-a fi?! nu ma mai primesc in camping? nu se mai gaseste loc de o masina, doua, trei? nu cred... de aceea sper sa intelegi si tu ca e destul de greu de apreciat asa din timp daca/cand/cum. nu te supara pe mine, dar e parerea mea si o sustin!
p.s. daca e sa nu anunt in timpul acordat, macar sa-mi zici sa nu vin, ca sa nu fiu lasat pe-afara!
Lasa ca rezolvam noi cumva, le parcam ca la Remat una peste alta   :toothy1:
« Ultima Modificare: Iulie 13, 2011, 01:33:53 pm de victor »

Offline sasul

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 67
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor(IFA)-BRASOV-05,06,07 August 2011
« Răspuns #13 : Iulie 13, 2011, 07:01:23 pm »
anunt participarea 1 Trabi + 2 persoane la cort.

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 664
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor(IFA)-BRASOV-05,06,07 August 2011
« Răspuns #14 : Iulie 13, 2011, 07:03:29 pm »
anunt participarea 1 Trabi + 2 persoane la cort.
Am notat, dar zimi un nr de inmatriculare :D daca vrei