Târg auto (inclusiv piese & altele) > Altele

Cumpar cuva de inox si piese pentru masina de spalat romaneasca AUTOMATIC.

(1/2) > >>

Andrei.P:
Cumpar cuva de inox sau din email,dar in stare buna(fara smalt sarit) pentru masina de spalat romaneasca Automatic (cele facute inainte de 1989 la Întreprindere Mecanica Cugir).
Mai sunt interesat si de alte piese.

Andrei.P:
Chiar nimeni nu mai are piese pentru Automaticele comuniste? :) La mine in familie,toti,avem astfel de masini,sunt foarte fiabile.Singura lor problema sta la cuva,care este din tabla emailata si cu timpul sare si gaureste cuva.In rest in cei 32 de ani de cand este folosita,pot spune ca si-a facut treaba foarte bine :occasion14:

Am gasit pentru 3 masini, cazane din inox la Cugir si as avea nevoie de inca una,pentru a mea.
O zi buna va doresc si poate ma ajuta careva.

remi:
Eu , adică mama , are o mașină de spălat albalux , tata când lucra cu  fiarele , nu îi plăcea ideea că este cu tablă din fier și vopsită , știa că apare rugina , așa că a luat dimensiuni , și a făcut totul din inox mai puțin cuva , care este din oțel inoxidabil  , dacă sti  pe cineva care ar dori , ar fi de vânzare , ca idee pentru decor , mașina fiind în stare de funcționare , nu am acum poze

Andrei.P:
Eee cate masini albalux mi-au trecut prin mana,le faceam si le vindeam,bune au fost pentru cei fara apa curenta.Daca aflu ceva te anunt,sunt curios sa vad  poze cu ea,poate cine stie,o maritam :D
Am avut si automatice care le-am tot vandut,acum imi pare rau ca nu prea mai am piese,pentru ale mele... Oricum BUNE masini.

Remi te-ai incumeta sa faci un cazan din asta de inox, pentru Automatic? Practic cazanul care ,,acopera'' centrifuga.

remi:
L-aș face , dar nu mai am timp , posibil să plec din țară

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă