Autor Subiect: Intalnirea trabantistilor in Bucuresti 12 iulie ora 15.00  (Citit de 2060 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline AmbulanceTrabi

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 167
Intalnirea trabantistilor in Bucuresti 12 iulie ora 15.00
« : Iunie 23, 2012, 11:39:24 pm »
  Salut. Dupa cum multi dintre voi stiti ,colega noastra Zulutza participa intr-un concurs organizat de RadioZu pentru a castiga o masina sau 500 de litri de benzina. Chestia cu masina a fost deja solutionata ,dar eu cred ca exista sanse pentru locul doi :)
  Pentru asta va propun sa anulam intalnirea trabantistilor din luna iulie ,si sa o facem atunci. Zona propusa de cei de la radio Zu este foarte accesibila si in vecinatatea unui mall (aer conditionat ,cafenele ,fast-food-uri ,etc.) in plus ,exista in apropiere si padurea Baneasa ,daca vom dori sa facem si altceva dupa evenimentul respectiv.
  Pe scurt ,scorul necesar castigarii unui premiu la acest concurs este dat de SMS-uri (1 punct/sms) si sustinatori pe 12 iulie (10 puncte/sustinator). Cum oameni precum Viorel Balmez ,Remi ,etc. nu vor ajunge pentru ca lucreaza ,sper sa apara totusi colegii elevi/studenti sau liber profesionisti precum subsemnatul :)
  PS : daca va doriti sa veniti dar NU puteti ,faceti rost de 10 SMS-uri (echivalentul prezentei voastre acolo) :)

Offline razvan_d

  • Bitches don't know
  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 151
Re: Intalnirea trabantistilor in Bucuresti 12 iulie ora 15.00
« Răspuns #1 : Iunie 24, 2012, 01:44:38 am »
intalnirea ar pica intr-o joi, ora 15:00 atunci cand toata lumea e la munca. in conditiile astea, de ce sa se amane intalnirea de pe 1? e un pas.. mare si cred ca pt multi ar fi mai convenabil pe 1. mai multe ma abtin sa spun despre concurs .. in fine, intalnirea trabantistilor e intalnirea trabantistilor, concursul e concurs, pare-mi-se ca au scopuri diferite..
FOST Posesor de Traburghini 601

Offline AmbulanceTrabi

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 167
Re: Intalnirea trabantistilor in Bucuresti 12 iulie ora 15.00
« Răspuns #2 : Iunie 24, 2012, 03:10:09 am »
Bine ,atunci il rog pe Gusteru sa modifice titlul thread-ului. Sa fie ceva de genul "Intalnirea trabantistilor care vor sa o ajute pe Zulutza" .
     Cei care vor sa participe la ambele intalniri (cea de pe 1 si cea de pe 12) primesc din partea mea 3 litri de benzina, ca sa nu faca un efort prea mare. (tu Razvane ,desi ma indoiesc grav ca ai veni pe 12 ,oricum nu primesti)
     Tin sa mentionez ca am facut apel la cei CARE POT veni (scrie acolo ca nu ma astept sa vina Balmez ,Remi ,etc) ,asa ca nu vad motivul pentru care ar fi trebuit tu sa mananci kko. Ia-ti o shaorma ,oricum stiu ca esti fan. Cu mult usturoi ,la multi prieteni ce ai ,sunt sigur ca nu o sa deranjeze pe nimeni. gen.
     

     Acum ,putin offtopic. Bai razvane. Intamplator te stiu. Mai stiu si cum te rugai de unul ,de altul sa te ajute cu masina aia care o ai. Nu imi amintesc sa nu fi fost ajutat de nimeni. Dimpotriva. Nu am nimic in comun cu tine ,de fapt ,nici nu te plac ,dar ceea ce avem noi doi in comun este (sau ar trebui sa fie) spiritul trabantistilor. adica o ceata de indivizi care se ajuta intre ei. Ma doare in pix daca Zulutza castiga sau nu. Pe mine doar ma costa acest demers ,nu castig fix nimic ,la propriu. Insa la figurat castig bucuria de a fi ajutat pe cineva din aceasta comunitate. In 85 de posturi ale tale (da ,am ceva timp ,le-am citit) ,nu ti-ai exprimat nici macar sustinerea verbala pentru Claudia (care are un thread pe concursul asta de vreo 20 de pagini), nici pentru nenea fara picioare (eu pot dovedi cu "acte" ca nu am fost in zona cam o luna ,si nu am vazut thread-ul respectiv....dar tu ai fost ,si ai postat tot felul de balarii prin "camera de zi") ,eu am dat o masina si piese pentru ea moca,am dat motoare ,cutii ,amortizoare ,roti ,jante..etc. ,am sponsorizat (cat am putut materialele pentru intalnirea din martie) ,am sustintut financiar efortul depus de cativa colegi trabantisti la masina mea ,pentru ca munca nu e pe castane, asa ca m-a apucat iar altruismul si vreau sa AJUT pe cineva de-aici ,din nou.
   Tu ce pana mea ai cu chestia asta?! Te f..te grija atat de tare sa te dai rotund cu masina sau ce? Alt scop care sa vizeze altceva decat propria persoana pe forumul asta ai matale? Lasa-l naibii de egoism si de proprie persoana ,si asa e de doua ori decat ar trebui!
   Zici ca au scopuri diferite....de acord. Aia cu intalnirea e ca sa mai vorbim despre ce vopsea ne-am tras ,despre nush ce fieratanie Original DDR am mai pus mana ,despre cat s-a scumpit benzina si despre orice alt kkt pe care il fac si smecherii cu BMW-uri cand se aduna. Scopul intalnirii de pe 12 era altul ,si anume sa AJUTAM ,sa aratam ca ne pasa... Judeca tu ,daca ai vreo urma de bun simt si civism ,care dintre ele e mai util.
   
 PS: indiferent de parerile personale ,moderatorii probabil vor fi fortati sa-mi dea warn ,ban ,etc. Imi asum! nu am istoric pe astfel de lucruri ,dar unii indivizi ma scot din sarite si  postez public (scapam mai ieftin cu un mesaj) ca sa mi se faca cunoscut punctul de vedere, eventual sa se dezbata. Imi doresc sincer ca spiritul de ajutor si bunavointa dintre noi sa ramana ,si aia care nu au asa ceva sa-si ia un BMW si sa se "traga" cu baietii de 4 tunning pana ajung la stirile de la ora 5.
   Gustere ,lasa-ma macar sa citesc pe-aici :) ,sa primesc mesaje persoanel ,etc. Ma intereseaza ce se intampla cu thread-ul asta (scopul lui initial cel putin) si cel al zulutzei cu concursul. Merci.
   

Offline razvan_d

  • Bitches don't know
  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 151
Re: Intalnirea trabantistilor in Bucuresti 12 iulie ora 15.00
« Răspuns #3 : Iunie 24, 2012, 07:14:03 am »
Bine ,atunci il rog pe Gusteru sa modifice titlul thread-ului. Sa fie ceva de genul "Intalnirea trabantistilor care vor sa o ajute pe Zulutza" .
     Cei care vor sa participe la ambele intalniri (cea de pe 1 si cea de pe 12) primesc din partea mea 3 litri de benzina, ca sa nu faca un efort prea mare. (tu Razvane ,desi ma indoiesc grav ca ai veni pe 12 ,oricum nu primesti)
     Tin sa mentionez ca am facut apel la cei CARE POT veni (scrie acolo ca nu ma astept sa vina Balmez ,Remi ,etc) ,asa ca nu vad motivul pentru care ar fi trebuit tu sa mananci kko. Ia-ti o shaorma ,oricum stiu ca esti fan. Cu mult usturoi ,la multi prieteni ce ai ,sunt sigur ca nu o sa deranjeze pe nimeni. gen.

referitor la ce ai spus aici, ai facut apel la cei care pot veni, dar in acelasi timp ai propus SA SE AMANE cealalta intalnire, deci daca eu mananc kko prin ce am zis, tu mananci kko pe paine, esti the king of kko! nr.1!
in al doilea rand, sa nu-ti zic ce as face pe acei 3 litri de benzina din partea ta.. ceva!
ce ciudat, dupa felul cum te-ai exprimat aici, nu pare c-ai avea nici tu prea multe combinatii la subiectul asta, pana acum vad ca e cam "gol" pe la topicul propus de tine. esti suparacios asa de fel? nu ca m-ar interesa..
     
Citat
     Acum ,putin offtopic. Bai razvane. Intamplator te stiu. Mai stiu si cum te rugai de unul ,de altul sa te ajute cu masina aia care o ai. Nu imi amintesc sa nu fi fost ajutat de nimeni. Dimpotriva. Nu am nimic in comun cu tine ,de fapt ,nici nu te plac ,dar ceea ce avem noi doi in comun este (sau ar trebui sa fie) spiritul trabantistilor. adica o ceata de indivizi care se ajuta intre ei. Ma doare in pix daca Zulutza castiga sau nu. Pe mine doar ma costa acest demers ,nu castig fix nimic ,la propriu. Insa la figurat castig bucuria de a fi ajutat pe cineva din aceasta comunitate. In 85 de posturi ale tale (da ,am ceva timp ,le-am citit) ,nu ti-ai exprimat nici macar sustinerea verbala pentru Claudia (care are un thread pe concursul asta de vreo 20 de pagini), nici pentru nenea fara picioare (eu pot dovedi cu "acte" ca nu am fost in zona cam o luna ,si nu am vazut thread-ul respectiv....dar tu ai fost ,si ai postat tot felul de balarii prin "camera de zi") ,eu am dat o masina si piese pentru ea moca,am dat motoare ,cutii ,amortizoare ,roti ,jante..etc. ,am sponsorizat (cat am putut materialele pentru intalnirea din martie) ,am sustintut financiar efortul depus de cativa colegi trabantisti la masina mea ,pentru ca munca nu e pe castane, asa ca m-a apucat iar altruismul si vreau sa AJUT pe cineva de-aici ,din nou.

intamplator, nu ma stii deloc. uite care-i chestia, multe n-o sa spun nici de domnul gota nici de zulutza, desi ma provoci, dar despre "spiritul" trabantistilor cum il percepi tu o sa spun ceva, sau hai sa-ti pun tie o intrebare direct. poate intr-o zi o sa vina cineva mai simpatic, mai carismatic si o sa ne roage pe toti sa stam in cap pentru el/ea. o ora macar. te bagi? cam asa vad eu amanarea intalnirii pentru un concurs. nu stiu cati prieteni ai tu, dar si aia pe care-i ai, ar face un pas in spate si te-ar lasa pe tine sa stai in cap, daca esti asa "dedicat".
scuza-ma ca n-am postat acolo unde zici tu, imi cer iertare, n-am vrut sa-ti starnesc si mai rau antipatia. si cum eu m-am milogit mult timp pt piese la tine, mi-e si rusine sa-ti spun: daca mi-ai citit toate posturile, inseamna ca ai timp nene. si m-am ferit s-o spun, dar o spun, no offence claudia, dar sa ajuti pe cineva cu trabant sa castige o masina (nu pe munca cinstita) nu inseamna ca ai ajutat comunitatea trabi IN NICI UN FEL, imi pare rau. ai ajutat ACEA persoana.
e frumos ca vrei sa ajuti, s-a cumparat o masina, acum se strang sms-uri si da, vad ca tu ai dres, tu ai facut, parca te vad cum ti se umfla penele dupa monitor. numai de stat in cap nu cred ca ai sta pentru comunitate, dar in rest esti altruist all the way..

Citat
   Tu ce pana mea ai cu chestia asta?! Te f..te grija atat de tare sa te dai rotund cu masina sau ce? Alt scop care sa vizeze altceva decat propria persoana pe forumul asta ai matale? Lasa-l naibii de egoism si de proprie persoana ,si asa e de doua ori decat ar trebui!

da frate, think of the children. THE CHILDREN!!

Citat
   Zici ca au scopuri diferite....de acord. Aia cu intalnirea e ca sa mai vorbim despre ce vopsea ne-am tras ,despre nush ce fieratanie Original DDR am mai pus mana ,despre cat s-a scumpit benzina si despre orice alt kkt pe care il fac si smecherii cu BMW-uri cand se aduna. Scopul intalnirii de pe 12 era altul ,si anume sa AJUTAM ,sa aratam ca ne pasa... Judeca tu ,daca ai vreo urma de bun simt si civism ,care dintre ele e mai util.

n-am asa cevaa!!! bun simt? civism? ce alea? ce ma fac? ce ma fac? nu ajut prin sms-uri, nu pup copiii pt campanie, ai dreptate n-am sarmul tau moncher..
si in cele din urma hai sa-ti spun ceva. poate nu ma inghite lumea pe aici cum spui tu, o fi o chestie generala, nu am cum sa stiu. e treaba lor.. dar n-a apelat nimeni la mine in caz de nevoie, ca sa vada cat de dependable sunt (cat de mult vreau eu sa ma implic pt comunitatea trabi. daca tu vrei sa imparti flaiere cu radio zu ca sa te placa lumea, be my guest, eu "astept" alta "oportunitate" :P   

Citat
PS: indiferent de parerile personale ,moderatorii probabil vor fi fortati sa-mi dea warn ,ban ,etc. Imi asum! nu am istoric pe astfel de lucruri ,dar unii indivizi ma scot din sarite si  postez public (scapam mai ieftin cu un mesaj) ca sa mi se faca cunoscut punctul de vedere, eventual sa se dezbata. Imi doresc sincer ca spiritul de ajutor si bunavointa dintre noi sa ramana ,si aia care nu au asa ceva sa-si ia un BMW si sa se "traga" cu baietii de 4 tunning pana ajung la stirile de la ora 5.
   Gustere ,lasa-ma macar sa citesc pe-aici :) ,sa primesc mesaje persoanel ,etc. Ma intereseaza ce se intampla cu thread-ul asta (scopul lui initial cel putin) si cel al zulutzei cu concursul. Merci.

eu nu ma supar, am dezbatut. mare om (esti), mare shaorma cu ceapa(mananci), mare caracter(n-ai). here you go!  :hello:
FOST Posesor de Traburghini 601

Offline razvan_d

  • Bitches don't know
  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 151
Re: Intalnirea trabantistilor in Bucuresti 12 iulie ora 15.00
« Răspuns #4 : Iunie 24, 2012, 07:37:54 am »
si scuze pentru ca voi posta inca o data, am avut o revelatie. tot ce am facut pana acum a fost sa-i desbat ideile colegului, acum vin cu ceva constructiv.
daca prezenta pe 12 "echivaleaza" cu 10 sms-uri, eu PROPUN sa se dea de persoana cate 10 sms-uri si sa-l lasam pe ambulanta sa se duca singur la intalnire  ;)
FOST Posesor de Traburghini 601

Offline AmbulanceTrabi

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 167
Re: Intalnirea trabantistilor in Bucuresti 12 iulie ora 15.00
« Răspuns #5 : Iunie 24, 2012, 09:12:33 am »
Ba...stii ce e nasol? Nu ai inteles nimic. Dar pentru ca postarea ta dovedeste ca ai creier ,vreau sa-ti mai explic o data.
     In primul rand eu cred ca un trabantist NOU are nevoie de o alta masina. Una mai fiabila ,mai rapida ,mai confortabila. Ca sa nu aiba frustrari vis-a-vis de trabant. Tu, de exemplu ai una din cate stiu. Fara munca?! Bai ce suna a "sa moara si capra vecinului" treaba asta. Da ma ,fara munca. De ce sa nu fie altii fericiti si scapati de povara unui leasing ,daca oricum covarsitoarea majoritate NU scapa. Macar unii dintre noi sa fie fericiti. EU cred ca ajuti comunitatea atunci cand comunitatea si-a exprimat interesul de a ajuta aceea persoana (vezi cine a postat la thread-ul Zulutzei) ,deci noi ,mai multi ,am zis sa ajutam. Cere si tu ajutorul o data ,indiferent pentru ce, si vei vedea cum lucreaza comunitatea asta!
     Nu ne cere nimeni sa stam in cap. Am facut niste calcule realiste si am ajuns la concluzia ca Zulutza ar avea sanse, la locul 2! Asta inseamna 500 de litri de benzina. (da, tot moca- posibil ea sa mai abia pe cardul ala benzina moca si cand tu o sa alimentezi cu 8 lei litrul....te oftici?) Singura diferenta intre 1 si 12 iulie este ca 12 iulie nu e in weekend si nu la o ora cand lumea inca nu a scapat de la job. Locatia e la fel de buna ca oriunde, caldura va fi tot aia, si trabantistii tot putini. Diferenta o face scopul pe care eu in continuare il consider nobil. Sa ma contrazica Victor ,Gusterul ,Balmez ,Gota ,Giani si toti cei care s-au implicat in campania online si de SMS-uri pentru concursul ala cu statul in cap de pe Zu....
     Daca intrai si propuneai sa se tina in continuare intalnirea de pe 1 iulie si te abtineai de la alte comentarii as fi inteles ,dar eu cred sincer ca iti lipsesc niste notiuni elementare de omenie.
   
    PS: hai sa incheiem aici ,si daca vrei drept la replica da-o in privat. Si asa o sa vada Zulutza topicul asta si o sa se bazaie ca se cearta lumea din cauza ei.
     
« Ultima Modificare: Iunie 24, 2012, 09:18:21 am de AmbulanceTrabi »

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Intalnirea trabantistilor in Bucuresti 12 iulie ora 15.00
« Răspuns #6 : Iunie 24, 2012, 08:34:33 pm »
... sunt obosit ... sunt fiert de caldura ... beau o bere rece ... nu pierdem timpul aiurea sarind unii la gatul altora. NU SE FACE !!,da ?!? ASTA-I CLUBUL TRABANTISTILOR PRIETENI SI FAMILIE !!!

AMANDOI AVETI DREPTATE !!!
AMANDOI NU AVETI DREPTATE !!!

CHILL ca si asa sunt un milion de grade afara si vad ca riscam sa ne imflamam pe aci'. TOPIC INCHIS ! Fiecare merge unde vrea/poate la cele doua evenimente.

VA MULTUMESC !
In 24 h urmeaza arhiva la acest topic!
O seara racoroasa tuturor !  :icon_salut:
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan