Autor Subiect: Atentie trabantisti ! Revista "Masini de legenda"  (Citit de 280007 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline viorel

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 33
Re: Atentie trabantisti ! Revista "Masini de legenda"
« Răspuns #690 : Noiembrie 13, 2012, 10:12:34 am »
Am citit in alta parte ca in urmatorul nr. ar fi  Aro 243,sa speram ca nu mai apare alta masina din Rusia,ca la astia toate masinile sunt "de legenda".
Old cars rule!

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 664
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Atentie trabantisti ! Revista "Masini de legenda"
« Răspuns #691 : Noiembrie 13, 2012, 10:45:54 am »
cine stie ce vor mai scoate, dar vorba multora, macar sa scoata ceva care e chiar de legenda

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Re: Atentie trabantisti ! Revista "Masini de legenda"
« Răspuns #692 : Noiembrie 13, 2012, 02:22:16 pm »
Am vazut si eu in numarul trecut (29) o "reclama" a lor pusa in revista cu un biblioraft in care era Aro 243 rosu si Lada 2107 (care ne asteptam sa apara saptamana trecuta), pe langa cele care au iesit pana acum. Deci e posibil sa apara. Mie mi-ar face placere sa scoata 243.

Offline Yokomy

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 392
  • Ăla cu Teveuu`.
Re: Atentie trabantisti ! Revista "Masini de legenda"
« Răspuns #693 : Noiembrie 13, 2012, 05:50:52 pm »
Am vazut si eu in numarul trecut (29) o "reclama" a lor pusa in revista cu un biblioraft in care era Aro 243 rosu si Lada 2107 (care ne asteptam sa apara saptamana trecuta), pe langa cele care au iesit pana acum. Deci e posibil sa apara. Mie mi-ar face placere sa scoata 243.

Nu numai tie...eu o sa iau doua exemplare...

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Atentie trabantisti ! Revista "Masini de legenda"
« Răspuns #694 : Noiembrie 14, 2012, 10:04:37 am »
Daca aveti sursa sigura sau e confirmat de Deago e posibil,nu va luati dupa Autosworl ca aia abereaza mult pe acolo,si de multe ori nu verifica informatia.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Re: Atentie trabantisti ! Revista "Masini de legenda"
« Răspuns #695 : Noiembrie 22, 2012, 09:41:04 pm »
A aparut ieri Aro 243, pe rosu. E frumos realizat, cel putin de la magazinul de unde l-am luat niciuna nu avea defecte. Pacat totusi ca nu i-au facut si roata de rezerva de deasupra.

Offline Licu

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 225
Re: Atentie trabantisti ! Revista "Masini de legenda"
« Răspuns #696 : Noiembrie 23, 2012, 11:27:30 am »
Mai iei un exemplar ptr piese şi îi o pui roată pe plafon primului. La modelul ăsta merg puse nişte roţi mai off-road.
Reuşită macheta.
Have a nice day!

Offline Yokomy

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 392
  • Ăla cu Teveuu`.
Re: Atentie trabantisti ! Revista "Masini de legenda"
« Răspuns #697 : Noiembrie 23, 2012, 02:48:36 pm »
Frumos zimbrul.Imi place mult macheta asta. Imi pare rau ca nu am avut bani sa iau doua bucati.  :(

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Atentie trabantisti ! Revista "Masini de legenda"
« Răspuns #698 : Noiembrie 23, 2012, 06:50:52 pm »
Frumoasa si fara defecte,din cate se aude urmatoarea masina va fi un Gaz A.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Atentie trabantisti ! Revista "Masini de legenda"
« Răspuns #699 : Noiembrie 23, 2012, 07:02:40 pm »
Pariu ca iar e adusa din colectia ruseasca ramasa nevanduta.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Atentie trabantisti ! Revista "Masini de legenda"
« Răspuns #700 : Decembrie 10, 2012, 09:41:34 am »
Aveti cumva idee daca pot gasi plexiglas (plastic) clar pentru a confectiona dupa marimea fiecarui suport in parte capsule pentru a le proteja de praf si alte impuritati?
Am vazut ca sunt unele machete in magazinele de profil care vin in cutie de plastic brut, pe langa ambalajul de carton.
Astea de la deago vin ele ambalate,dar pe bune e destul de aiurea,plasticul acela se subtire se  mototoleste,baza este de cartont,unde mai pui ca nici nu e foarte clara ,are tot felul de striatii.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: Atentie trabantisti ! Revista "Masini de legenda"
« Răspuns #701 : Decembrie 10, 2012, 10:02:46 am »
-cum sa nu , vezi prin astea mari practi-ker, horn-bach, bri-co (am separat literele sa nu apara prin alte parti)
-sunt patrate de 1x1 m cu 3,4,5 mm grosime (sau pot fi si dreptunghiuri cu alte dimensiuni)
Edit by Gusteru: eu am cumparat de la Bau-max o ditamai coala de 4mm 2x1 m cu 40 ron
« Ultima Modificare: Decembrie 10, 2012, 06:03:44 pm de Gusteru »
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline micul alex

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 61
Re: Atentie trabantisti ! Revista "Masini de legenda"
« Răspuns #702 : Decembrie 14, 2012, 10:59:38 am »
 Urmatorul numar al revistei Masini de Legenda, nr. 33 va aparea in data de 19 decembrie 2012, impreuna cu o macheta …Vaz 2107 (Lada Riva)

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Atentie trabantisti ! Revista "Masini de legenda"
« Răspuns #703 : Decembrie 20, 2012, 09:44:08 am »
Am o intrebare pentru cine ma poate ajuta contra cost desigur,am nevoie  daca se poate sau daca cuiva nu ii mai folosesc in vreun fel cutiile de plastic de la machete incepand de la nr 1 pana la in prezent,vident si fara acel carton, logic acesta fiind rupt pentru a scoate macheta.Ma gandesc ca poate nu va mai folosesc celor care aveti vitrine cu geam sau vitrine deagosti,sau elentual cele din numerele viitoare pe care le aruncati sa le opriti pt mine ,as dori sa le pun in cutii inapoi.
« Ultima Modificare: Decembrie 20, 2012, 09:50:06 am de alex giani »
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Re: Atentie trabantisti ! Revista "Masini de legenda"
« Răspuns #704 : Decembrie 20, 2012, 01:28:24 pm »
Eu nu le mai am pe cele care au aparut, dar le pot opri de la nr 33 pana la 60 - nu am apucat sa iau nr de ieri - si ne putem intalni odata sa ti le dau, eventual la intalniri. Si gratis, nu contra cost :). Toata treaba este sa faci rost de cele care au fost pana acum, ca si daca le iei pe cele ca vor aparea de la mai multi useri, in mai multe exemplare, ca sa fie 60, tot nu merge ca sunt de dimensiuni diferite. Nu stiu daca vor mai aparea machete de dimensiunea celor mari, ZIS, ZIL sau TV.