Comunitate > Magazine / Ateliere Trabant

alezare cilindri trabi

(1/2) > >>

LIVIU/RATB:
Am fost intr-un loc unde sunt cateva ateliere de ,,prelucrari prin aschiere''.

Am intrebat daca ,,se baga'' la facut cilindrii de trabant. La inceput au fost reticenti, dar am insistat, explicand ca NU e cu bloc motor (ei habar n'aveau cum arata asa ceva...) ci e cu cilindrii separati. :icon_thumleft:
Pana la urma au (ca am vb la DOUA ateliere) zis ca.. adu' un cilindru ca sa vad, dar ca sa facem treaba, trebuie sa fie mai multi cilindri. Cam 10 o data.
Desigur, le-am explicat ,,chestia'' cu cotele si ca noi avem pistoane noi, dupa care vor aleza ei la cota.
Deci, prima data voi merge eu cu un cilindru, in mana (sau punga.. :laughing7:, ca e greu ) pentru ca sa vada despre ce e vorba, apoi daca e sa se bage, se va trece la ,,mass production". Si aflam si SCORUL. :icon_thumleft:

Deci, aveti in vedere asta  si inscrieti-va pe lista aici, care vreti sa alezati.
Eu am nevoie sa alezez niste ,,cota 4" pt auto de concurs.

Andrei.P:
Si eu am, 4 cilindrii de alezat,unii la cota zero si altii mi se pare, cota 2 (nu sunt sigur),si uite ca s-au facut 6 bucati.
Vreau sa stiu un pret, per pereche.

ionescu marius:
Salutare . Ma bag si eu la 2 bucati cred ca sunt cota 2

marcel:
Merg si eu cu o pereche.Nu stiu cota,dar o sa masor.

Bujie:
Sunt si eu interesat pentru o pereche. Nu imi mai aduc aminte cota, dar masor si comunic. Sigur ca de interes este modul in care lucreaza (tolerante conform manualului sau "lasa dom'le ca stim noi mai bine, mai bine mai larg sa nu caleze") precum si banii ceruti. Oricum este o posibilitate de prelucrare pentru care multumim Liviu. Asteptam vesti.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă