Autor Subiect: Piese noi si SH de Minsk, IJ, VOSHOD,JAWA,, MZ,TULA etc  (Citit de 9979 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Piese noi si SH de Minsk, IJ, VOSHOD,JAWA,, MZ,TULA etc
« : Noiembrie 30, 2010, 06:22:57 pm »
Informatia vine de la userul Trabantus1972. Daca stiti persoane interesate sau alte surse de piese pentru aceste modele (destul de rare) postati aici.

mesajul este:

Citat
Pentru orice piesa moto stiu un baiat din Tg.Mures, trimite cu posta, foarte serios, il cunosc de 10 ani si nici o surpriza neplacuta nu am avut!!
Aduce pentru orice comunista, IJ, MZ,TULA etc!!! Mai ales din Hungary nu doar din Ucraina!!

ZOLTAN TELEFON:0722.669.946 SAU 0744.506.624

Daca mai ai nevoie stiu si pe cineva din Botosani, la fel serios, aduce DOAR din Moldova si in special pentru Minsk, IJ, VOSHOD,JAWA!!
« Ultima Modificare: Ianuarie 26, 2012, 08:45:34 pm de victor »

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Răspuns: Piese noi si SH de Minsk, IJ, VOSHOD,JAWA,, MZ,TULA etc
« Răspuns #1 : Noiembrie 30, 2010, 07:01:09 pm »
Bravo. Suntem mai multi cu motociclete pe aici ;)

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Răspuns: Piese noi si SH de Minsk, IJ, VOSHOD,JAWA,, MZ,TULA etc
« Răspuns #2 : Noiembrie 30, 2010, 08:09:25 pm »
pai, la sectiunea "Frati surori" puteti sa deschideti un subiect nou pe aceasta tema. Aici dupa ce completeaza Trabantus toate datele care le are, voi bloca topicul ca sa il lasam strict pe categoria Magazin.

Offline TRABANTUS1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 416
Răspuns: Piese noi si SH de Minsk, IJ, VOSHOD,JAWA,, MZ,TULA etc
« Răspuns #3 : Decembrie 01, 2010, 07:03:05 am »
O sa adaug si numele mecanicului.."universal" care s-a ocupat de motocicletele mele comuniste pana acum, in Chitila are garajul, e un domn de aproape 60 ani de nota 20, atat ca om si caracter dar si ca pricepere!! NICIODATA nu l-am auzit spunand... e greu..nu mai merita facut...mai multa munca sa desfaci pentru un rahat de garnitura...si alte fraze tipice pentru asa zisi mecanici de conjunctura!!


In plus va mai fi un bun prieten care traieste din vanzarea si reconditionarea motocicletelor vechi, ocazional si a cate unei masini dragi lui(cum a fost Fiatul 600 albastru de la prezentarea mea). le cer voie mai tarziu si postez aici.

In afara de ei si de rusii care imi aduceau piese pentru Lada nu am mai lucrat cu altii, dar ORICEI INFORMATIE gasiti pe motociclism.ro la sectiunea motocicliste comuniste!
Revin cu nr.mai sus mentionate mai tarziu cand se trezeste lumea(eu am pariuri live la 4 dimineata si de aiai sunt asa matinal zilnic ;D ;D ;D)

Offline TRABANTUS1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 416
Răspuns: Piese noi si SH de Minsk, IJ, VOSHOD,JAWA,, MZ,TULA etc
« Răspuns #4 : Decembrie 01, 2010, 08:11:33 am »
Victore poti sa-mi unesti postarile te rog, ca nu am gasit butonul de editeaza!
Asadar mai am pentru motociclete vreo 20 GB. de manuale de reparatii, sunt de la A la Z(Aprilia..Zundapp) si le am si pe cd. Cine le doreste vi le trimit gratis cu posta, doar sa platiti transportul. Mai am si pentru cele comuniste manuale si am vazut si pe motociclism.ro linkuri cu carti scanate din anii 50 ideale pentru IJ-uri vechi!

Pe kickasstorrents cred ca era un torent de vreo 15-16 GB.cu asa ceva...

Offline TRABANTUS1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 416
Răspuns: Piese noi si SH de Minsk, IJ, VOSHOD,JAWA,, MZ,TULA etc
« Răspuns #5 : Decembrie 05, 2010, 09:33:13 am »
Am vorbit cu cei 2 si va asteapta cu drag pentru orice informatie, ajutor sau reparatii! Ambii stau in Chitila, foarte aproape de intersectia Sos.de Centura cu podul peste calea ferata de la intrarea in Bucuresti dinspre Chitila.

IONEL D. reconditionare auto-moto, vopsit(doar moto) etc. telefon:0740.376.555
NELU C. reparatii auto-moto telefon:0723.657.156

Pe motociclism.ro la sub-topicul coltul comunistelor puteti gasi alte anunturi cu cei care aduc piese pentru motociclete, nu avea rost sa dau un simplu copy-paste, cu cei de mai sus am lucrat si sunt de nota 10 si de aceea imi permit sa-i recomand fara nici o grija!!