Autor Subiect: DONEZ diverse  (Citit de 12231 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
DONEZ diverse
« : Martie 18, 2013, 02:41:18 pm »
   dupa o oarecare tranzactie, am facut o socoteala si piesele astea chiar imi prisosesc. Si, cum ori n-au valoare prea mare, ori sunt intr-un stadiu mai avansat sau mai putin avansat de degradare, am hotarat sa le fac cadou! Predarea se face numai in Bucuresti, la mine acasa.
   sunt doua lunete "ne-dezaburite", putin zgariate, dar absolut folosibile; doi robineti de benzina cu maner scurt(model vechi), o tripla spate, nitel vopsita pe lateral si chiar si putin crapata (asta cred ca e prea de tot chiar si pt donatii, dar  era pe-acolo... :P ), doua ceasuri-tahometre-kilometraj model vechi, fara lampa indicator faruri ridicate - cred, deci, undeva pre '82, doua lampi combinate spate-numai suportii electrici pt becuri(una e putin indoita), o pedala de acceleratie cu tot cu stiftul de prindere, modelul fara bolt cu arc pe mijloc, cu ceva uzura, o scrumiera pt pasager spate, 3 suporti de bec-pozitie-fata, de far H4 si o oglinda dubioasa, cu o prindere home-made. Help yourselvs!
   

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: DONEZ diverse
« Răspuns #1 : Martie 18, 2013, 02:43:04 pm »
Un robinet la baiatu'. Pun la moto  ;D

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: DONEZ diverse
« Răspuns #2 : Martie 18, 2013, 02:47:32 pm »
o tripla spate, nitel vopsita pe lateral si chiar si putin crapata (asta cred ca e prea de tot chiar si pt donatii, dar  era pe-acolo... :P )

de aia se numeste donatie, cine o ia nu are pretentie, deci, vorba aia cu calu de dar si cautatu' la dinti

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: DONEZ diverse
« Răspuns #3 : Martie 18, 2013, 04:00:21 pm »
Ma bag eu la scrumiera, cele doua lampi combinate spate-numai suportii electrici pt becuri si pedala de acceleratie a mea s-a mancat de la frictiunea dintre talpa si pedala.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: DONEZ diverse
« Răspuns #4 : Martie 18, 2013, 04:25:34 pm »
rezerv eu 2 din cele 3 tabla pe care se prinde becul de poziție originale că nu am și aș vrea să pun H4 originale. Mulțumesc.
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline Teo

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 287
  • Trabi:)
Re: DONEZ diverse
« Răspuns #5 : Martie 18, 2013, 05:15:10 pm »
daca mai e valabil al 2 lea robinet il vreau eu. multumesc ;D
0766899212

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Re: DONEZ diverse
« Răspuns #6 : Martie 18, 2013, 07:10:20 pm »
    Teo- numarul meu cred ca e vizibil... am modificat acum, ca sa fie. ma suni (saptamana asta, numai DUPA 14.00!), ne intalnim (cum am zis, foarte preferabil la mine acasa) si e al tau. ;)
   Alex - tu cred ca ai numarul meu; acelasi lucru - ma suni sa stabilim unde si cand.
   eu lucrez in militari (preciziei), daca ajuta pe cineva, ne putem intalni si acolo. insa nu fac drumuri prin oras. mersi!

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: DONEZ diverse
« Răspuns #7 : Martie 18, 2013, 07:21:31 pm »
oglinda dubioasa prezinta interes la baiatu'... :icon_thumleft:
si geamu' de stop, daca mai e, ca se ,,incadreaza'' in peisajul masinii... :laughing7:  care este.
o sa te sun maine.. :icon_salut:

lat edit_ si farul, chiar fara oglinda, daca mai e.. :icon_thumleft:
popandau de trabante

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Re: DONEZ diverse
« Răspuns #8 : Martie 18, 2013, 07:29:17 pm »
  ce far?! n-am far de dat! e unu la vanzare, dar ala nu se incadreaza la tine...
   "sticle" pt triple sunt doua; una e aia din poza, una e mai buna, necrapata si prea putin zgariata. Mi-esti drag si ti le dau pe amandoua! :P
   iar oglinda aia... o fost brainstorming (de unu' singur, deci iti dai seama ce  eforturi supraomenesti!) vreo 5 minute daca s-o arunc in prima pubela sau nu... uite ca mai bine ca nu!
   maine nu suna decat dupa ora 14; sunt III asta-noapte si atata-ti trebuie sa ma trezesti!  >:(

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: DONEZ diverse
« Răspuns #9 : Martie 18, 2013, 07:48:20 pm »
..am vazut ,,de far H4 si oglinda dubioasa''.. :laughing7:
din doo am ,,facut''  unu''... retragem de la solicitare ,,far''.. :laughing7:

daca NU vrei sa fii deranjat, inchide telefonu'! e o chestie simpla.. :icon_salut: ..ca aia cu telecomanda, daca nu iti place ce vezi.. :laughing7: ..la teve..

al'data nu iti mai zbate creieru' cu eforturi..ma intrebi direct.. :icon_salut:

si..mersi. :wav:
popandau de trabante

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: DONEZ diverse
« Răspuns #10 : Martie 18, 2013, 08:32:31 pm »
Ramane pt 24 ,deci duminica viitoare la Carol,mersi mult.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Mihai wartburgist

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 579
Re: DONEZ diverse
« Răspuns #11 : Martie 18, 2013, 10:30:59 pm »
Salutare !

Un tahometru m-ar interesa pentru piese sa resuscitez altul de W model mai vechi.Daca nu s-a inscris altcineva te pot scapa si de al doilea .Incerc sa te sun .

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Re: DONEZ diverse
« Răspuns #12 : Martie 19, 2013, 01:59:30 pm »
   Liviu, nu e chiar ca la telecomanda! Sunt oameni carora trebuie sa le raspund, no matter what, gen mama, sora-mea, la munca, chestii... nu pot inchide telefonul! Si... cu privire la ce e de dat, cred ca tot duminica, ca e mai la indemana, da?
   Mihai, daca mai ai numarul meu, suna-ma! Ceasurile nu sunt intr-o forma extraordinara, o sa vezi... dar ti le dau pe amandoua, sigur! :)

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Re: DONEZ diverse
« Răspuns #13 : Martie 23, 2013, 06:17:10 am »
   nu stiu, sper sa nu gresesc, dar cred ca nu au mai ramas decat lunetele si un suport pt fixarea becului in far; suportul i-l dau tot lui George, ca poate-i trebuie 3  =)) si lunetele mai stau o perioada prin boxa; una as opri-o pt mine, nu sunt sigur... oricum, nu se inghesuie lumea (vor toti dezaburite, las' ca stiu eu!).. daca pana la primul drum la tara nu se atribuie nimanui, le duc acolo (de unde, atentie, nu pot fi aduse "on demand"!).

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: DONEZ diverse
« Răspuns #14 : Martie 23, 2013, 08:13:04 pm »
oglinda dubioasa prezinta interes la baiatu'... :icon_thumleft:
si geamu' de stop, daca mai e, ca se ,,incadreaza'' in peisajul masinii... :laughing7:  care este.


l. :icon_thumleft:
nu uita de astea!  :wav:
popandau de trabante