Colt legislativ > Altele

Asigurare Trabant

(1/3) > >>

JetSS:
Va salut ,

Astazi , dupa o scurta vizita la un ghiseu de asigurari , am avut , zic eu , marea "surpriza" , ca asigurarea la Trabi pe un an sa fie 504 ron la euroins . Cu toate ca proprietarul in acte este un domn de 77 ani. Adica la fel ca la o masina de 1.4 , cu proprietar de 31 ani . Pana la urma astept februarie sa scoata taxa si o pun pe numele meu. Intrebarea este urmatoarea , la restul , tot la fel?
  Stiu ca conteaza si chestia aia cu cate accidente ai , ce prima de asigurare ai (B3) la mine . Multumesc.

popeyej:
Vara trecuta, pe 6 luni, cu B4 parca, a fost, la mine, aprox 160 de lei, fata de o vara in urma tot pe 6 luni 110 lei. Adica vreo 45% mai mult. Sa vedem anul asta.  :dontknow:

marcel:
Din cate am auzit bonusul maxim nu mai e 14 este 8,sau cam asa ceva.De aia e mai mult.

popeyej:

--- Citat din: marcel din Ianuarie 27, 2017, 12:59:16 pm ---Din cate am auzit bonusul maxim nu mai e 14 este 8,sau cam asa ceva.De aia e mai mult.

--- Terminare citat ---
Sa vad anul asta la vara, la un opel la care am b14..

sebastian81:
Tarifele la Rca pentru Trabant sunt nesimtite. Eu am platit in toamna 300 lei pentru 6 luni, clasa B0, schimbare proprietar. La cealalta masina cu motor de 2000 cm am platit 550 lei pe un an cu B6.

Navigare

[0] Indexul de Mesaje

[#] Pagina următoare

Du-te la versiunea completă