Autor Subiect: Cumpar Combi  (Citit de 16845 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Cumpar Combi
« Răspuns #15 : Aprilie 25, 2016, 04:03:44 pm »
Eh, cum să nu știe careva unde e mașina... că doar am pozat-o! :D

Strada Plantelor... în zona Ferdinand (Moșilor nou cu Moșilor vechi). Nu mai știu nr. la casă, dar asta era:



Apăruse acum ceva vreme prin albumul București Optimist pe Facebook. Era înconjurat de bălării... deci probabil s-a mai degradat între timp.

Dacă ajungi pe acolo, fă o poză și posteaz-o aici. :D Sunt curios cum a ajuns după atâta timp. Eu am tot căutat de nebun pe Facebook poza cu trabi ăsta și n-o găsesc. :(

În fine, spor acolo și fă o poză așa de pus aici la manualul de istorie...  :P
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: Cumpar Combi
« Răspuns #16 : Aprilie 25, 2016, 04:16:41 pm »
Multumesc mult George si de asemenea tin sa-i multumesc si lui Chirvase Dragos pentru ajutorul oferit telefonic, sper sa mai fie,zilele astea cred ca o sa trec pe acolo  ;)
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Cumpar Combi
« Răspuns #17 : Aprilie 25, 2016, 04:26:43 pm »
Multumesc mult George si de asemenea tin sa-i multumesc si lui Chirvase Dragos pentru ajutorul oferit telefonic, sper sa mai fie,zilele astea cred ca o sa trec pe acolo  ;)

Ce planuri ai pentru ea?

PS: Avea în portbagaj niște clape din alea de lumini de trabi vechi. Erau albe și frumoase în cutiuțe originale. :D Nu le-am ciupit că nu era frumos și nici nu m-am oferit să le iau. Poate le iei tu dacă nu iei mașina. :D Dacă mai sunt acolo...
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Cumpar Combi
« Răspuns #18 : Aprilie 25, 2016, 05:57:53 pm »
Auzi nu e frumos..........nu e frumos sa furi e adevarat,insa astea fiind abandonate si fara pret pentru cei care le_au lasat eu zic ca nu e pacat,cel putin unele repere pot fi salvate.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: Cumpar Combi
« Răspuns #19 : Aprilie 25, 2016, 06:49:36 pm »
George daca am norocul sa dau de ea, si sa o iau ale tale sunt!
Acum referitor la combi,eu vreau sa o iau pentru piese,nu am de gand sa ma apuc de ea, pentru ca am combi in stare buna.
« Ultima Modificare: Aprilie 25, 2016, 06:56:24 pm de Andrei.P »
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Re: Cumpar Combi
« Răspuns #20 : Aprilie 25, 2016, 10:20:49 pm »
Cu multa placere Andrei, dar eu n-am facut mai nimic :), ca nu mai stiam exact cum se numeste strada, ci doar zona. Imi pare rau ca nu am mai putut trece azi pe acolo, incerc zilele viitoare dupa serviciu ;)

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: Cumpar Combi
« Răspuns #21 : Aprilie 25, 2016, 10:30:44 pm »
Nu este nici o problema daca nu poti ajunge,dar daca ai drum prin zona iti sunt recunoscator ;), in mod evident o sa trec pe acolo sa vorbesc cu doamna.Inca o data multumesc!.
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Re: Cumpar Combi
« Răspuns #22 : Aprilie 26, 2016, 09:06:32 am »
O sa incerc sa ajung pana joi. Chiar sunt curios daca mai e acolo si de starea in care se afla ;)

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Cumpar Combi
« Răspuns #23 : Aprilie 26, 2016, 04:13:39 pm »
Era un Domn... nu o doamnă.

Te-aș fi ajutat și cu un nr. de telefon, dar nu mai e. Sau o fi, dar cine știe care? =))!

Oricum, omul zicea că are istorie... omul, artist așa, a spus că a fost al nu știu cărui (poate mă înșel acum) regizor... sau ceva important după părerea lui, necunoscut în mintea mea.  :toothy1:

Era 500 de lei când m-am interesat de el... era perioada când vroiam Kombi, iar acesta nu era deloc un candidat prea fericit.

Succes acolo și mulțumesc de gândul legat de clapele respective.

PS: Dragoș, n-oi avea eu niciun Dumnezeu și nefiind crezător chair deloc, mi se pare ceva foarte important să nu fur... aș fi putut lua tot din mașină, omul plecase în casă și mă lăsase singur cu mașina deschisă după cum se vede în poze. Nu am luat nici măcar un șurub și să știi că nu-mi pare rău. Dacă eram inspirat, îi făceam o ofertă pentru ce era acolo și sigur accepta. Dar aparent nu am avut nevoie. Plecasem cu gândul că poate am noroc de Trabi bun la preț ok și am plecat cu buza umflată. Stâlpul de la șofer era aproape retezat din podea. Nu cred că am reușit să mai închid ușa. Când am deschis-o sigur am tras cam tot panoul de geam spate cu mine.  :BangHead:
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: Cumpar Combi
« Răspuns #24 : Aprilie 26, 2016, 05:07:36 pm »
Da este un domn,pe la vreo 50 de ani,foarte amabil, din fericire masina inca este, am facut schimb de telefoane,nu prea avea timp de vorba,si mi-a zis sa-i fac un pret.Era plina de balarii nu prea am vazut ce era pe acolo dar a zis ca este completa,urmeaza sa stabilesc cu dansul o zi in care sa o iau de acolo :occasion14:
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Cumpar Combi
« Răspuns #25 : Aprilie 26, 2016, 05:12:31 pm »
Ce tare! Nu ai o poză? Atât am căutat poza aia pe Facebook... ziceam că e plină de bălării... :D E amabil, da. Fă poze... documenteaz-o așa de chestie să o vedem și noi ăștia care s-au urcat în ea și acum sunt peste mări și țări fără posibilitatea de a retrăi clipa... alea alea... de al corason cu voie bună... :))!
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: Cumpar Combi
« Răspuns #26 : Aprilie 26, 2016, 05:16:40 pm »
Cand o sa ma duc o sa fac niste poze!
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: Cumpar Combi
« Răspuns #27 : Aprilie 26, 2016, 08:54:37 pm »
Sper sa nu se rupa de tot pana o pun pe platforma :P
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Cumpar Combi
« Răspuns #28 : Aprilie 27, 2016, 12:16:55 am »
Sper sa nu se rupa de tot pana o pun pe platforma :P

O pui bucăți așa. Și dacă se rupe, ceri din bani înapoi...  =))!
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Re: Cumpar Combi
« Răspuns #29 : Aprilie 27, 2016, 01:03:05 pm »
Pun eu o poza facuta de dimineata cand am trecut pe acolo. Din pacate nu am avut timp sa intru sa fac mai multe intrucat trebuia sa ajung si la treaba.



@George. Te inteleg foarte bine, dar nu am zis ca trebuia sa furi sau ca ar fi ok sa faci asta :)