Autor Subiect: cumpar aripa stanga fata duroplast  (Citit de 1548 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline andrei.cociuba

  • GomiNoSensei
  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 292
  • GomiNoSensei
    • Ramblings of a Crooked Mind
cumpar aripa stanga fata duroplast
« : Decembrie 20, 2012, 11:53:38 am »
long story short, accident cu intelegere amiabila in trafic.

urmeaza sa ma uit si peste anunturile de vanzari, dar diseara cand am timp. acum postez de pe telefon.

daca ar avea cineva o aripa stanga fata de duroplast ar fi miraculos.
Poze cu trabi la mine pe facebook
tel:0748 037 126  e-mail: contact@andreicociuba.ro
resedinta:Cluj Napoca

Datele mele de contact de aici sunt exclusiv pentru membrii forumului si in scopuri strict legate de activitatea acestui forum.

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Re: cumpar aripa stanga fata duroplast
« Răspuns #1 : Decembrie 20, 2012, 12:04:16 pm »
salut eu am una, dar pt trabi meu a fost mica, daca imi poti spune niste dimensiuni, la lungime de la far pana la usa, si jos la prinderi...

Offline andrei.cociuba

  • GomiNoSensei
  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 292
  • GomiNoSensei
    • Ramblings of a Crooked Mind
Re: cumpar aripa stanga fata duroplast
« Răspuns #2 : Decembrie 20, 2012, 01:38:49 pm »
stiam eu ca sunt custom made, dar nu credeam ca sunt CHIAR asa de custom. Cand ajung acasa, sa masor, pun dimensiunile....
Poze cu trabi la mine pe facebook
tel:0748 037 126  e-mail: contact@andreicociuba.ro
resedinta:Cluj Napoca

Datele mele de contact de aici sunt exclusiv pentru membrii forumului si in scopuri strict legate de activitatea acestui forum.

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Re: cumpar aripa stanga fata duroplast
« Răspuns #3 : Decembrie 20, 2012, 02:11:49 pm »
da,asa stiam si eu,dar sa sti k eu aveam un luft cat casa,si am pus-o tot pe aia a masinii,dar a mea era doar putin crapata,dar cel mai buna este o mica masuratoare.imi pare rau pt incident,dar sumt sigur ca va iesi minunat,dupa!

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Re: cumpar aripa stanga fata duroplast
« Răspuns #4 : Decembrie 20, 2012, 03:11:26 pm »
  ele nu sunt tocmai custom made, ca erau presate acolo destul de standardizat. Insa la montaj erau debavurate si ajustate in functie de cum veneau pe caroserie. Acum, presupunand ca ai o caroserie neindoita, cel putin pe partea unde ai avut accidentul si ca ai o aripa noua (va fi groaznic de potrivit una noua pe schelet, crede-ma, pentru ca nu e tocmai noua-are minim 22 de ani-si cu trecerea timpului s-a curbat, s-a deformat si nu prea o mai poti "trage" inapoi) si ca usa e dreapta si capota la fel, din balamale ma refer, nu ar trebui sa fie problema cu luftul, ba chiar ar mai trebui sa ajustezi. daca nu ai una noua si iei una folosita din alta parte, e drept, trebuie sa masori c-o ruleta/subler luftul de vizavi sa sa cauti o aripa cu dimensiuni care s-ar incadra cat de cat la fel. dar, in continuare, eu as prefera una folosita, care a stat "intinsa" pe caroserie si nu e atat de deformata ca una nemontata.
  Daca nu gasesti si nu gasesti, are la magazin in Bucuresti (ori pe scoartei, ori pe fainari); facem noi cumva si-o primesti. nu ar trebui sa depaseasca 80 de lei (noua) si poate si mai putin; iar folosita, cam la jumatate de pret, cu aproximatie.
 p.s. foarte multi de "ar trebui", "trebuie", "poate", "teoretic".... ce ti-e si cu relativitatea asta! Einstein pesemne ca de la efemeritatea trabantului s-a scos teoria! :))

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: cumpar aripa stanga fata duroplast
« Răspuns #5 : Decembrie 21, 2012, 04:50:16 pm »
Au la magazinul de pe Făinari aici în București, nou nouță... ultima :)
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html