Autor Subiect: Taxa firii  (Citit de 5091 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: Taxa firii
« Răspuns #15 : Februarie 15, 2020, 09:31:54 pm »
Sa se duca dracu si japita asta de Firea... In 4 ani de mandat, a bagat Radet-ul în faliment si a tinut mortis cu taxa asta idioata.Am rude ce locuiesc vis-vis de liceul Iulia Hașdeu,nu au avut căldură 2 saptamani,nici apa calda.
La alegeri mânca bors ca este imposibil ca radet-ul sa fie in situatia de atunci,vezi doamne precară si ca va face investiții uriase,a facut praf totul,fura din toate.In 4 ani a distrus si mai mult din ce mai era! Dar avem Catedrala vieții si autobuze de doi lei care fumega în draci,plus o nouă taxa pe sărăcie...
« Ultima Modificare: Februarie 15, 2020, 09:39:17 pm de Andrei.P »
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Taxa firii
« Răspuns #16 : Februarie 18, 2020, 07:47:47 pm »

Daca voua vi se pare ca sunteti liberi si puteti face ce vreti, nu aveti decat...
Dar va inselati amarnic...
Man, eu zic ca de 10 ani sunt liber..... Oricum muuult mai liber decat majoritatea. Datorii ZERO, munca nexam, banutzi.... banutzi.... Uite, cand munceam nu as fi putut cumpara motorul de la talica. Acum, maine daca mi se nazare imi mai iau unul, fara probleme.
Si cine zice ca avem de gand sa fim pasnici si cumintzei? Pe 28 mergem in jiletci galbene. Si, daca e cazul, actionam conform modelului.
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline draku

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 722
Re: Taxa firii
« Răspuns #17 : Februarie 18, 2020, 09:03:39 pm »
munceai pe dracu....
spune asta altora, ca eu stiu....


ma rog, sa nu deviem..
vedem pe 28 ce iese...
eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Taxa firii
« Răspuns #18 : Februarie 19, 2020, 07:49:59 pm »
Poate va dau iar jandarmii bulane peste ochi și gaz lacrimogen de o sa ziceți ca iar s-au comis "crime împotriva umanității" ca pe  data de 10 august.Violenta nu va rezolva niciodata absolut nimic,poate va mai alegeți și cu dosare penale ... vrajala asta e doar un simplu pretext de a face panarama tipic romărească.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”