Autor Subiect: Scaune pentru trabant, diverse modele, idei  (Citit de 9936 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Răspuns: Scaune pentru trabant, diverse modele, idei
« Răspuns #15 : Ianuarie 07, 2011, 04:41:35 pm »
Angel5, ai vandut sau ai la vanzare scaunele ce tetiere de trabant? le-as lua eu dupa ce-mi spui pretul pt. amandoua!

vezi la sectiunea vanzari piese ca este deja un topic de vanzare a 2 scaune. Angel era doar curios cat ajunge o pereche, uita-te totusi si la data ultimei postari.

Offline Hunor

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 953
Răspuns: Scaune pentru trabant, diverse modele, idei
« Răspuns #16 : Ianuarie 07, 2011, 05:03:12 pm »
Citat
Angel5, ai vandut sau ai la vanzare scaunele ce tetiere de trabant? le-as lua eu dupa ce-mi spui pretul pt. amandoua!
Uităte aici: http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1574.0.html. Şi e şi la un preţ bun! ;)

Offline popeyej

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 346
  • DB 01 JWS, DB 11 JWS
    • panouri solare
Re: Scaune pentru trabant, diverse modele, idei
« Răspuns #17 : Ianuarie 22, 2014, 06:54:54 pm »
Salut!
Eu am inlocuit scaunele de Trabi cu care am cumparat masina (le am in pod, nu sunt cu tetiere) cu unele de Olcit, cu spatele inalt (le avea un prieten care dezmembrase masina). Problema a fost la fixarea pe podea, initial le-am pus direct jos, insa.. la inaltimea mea de 1,65 vedeam parbrizul prin cercul volanului.. =)). Asa ca am adaptat niste profile metalice tip U si acum stau mult mai bine. Si se doarme si mai bine in ele. O sa revin cu poze.
Vodafone 0723454235

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Scaune pentru trabant, diverse modele, idei
« Răspuns #18 : Ianuarie 22, 2014, 07:00:18 pm »
Popeyej, bine ati venit pe la noi, asteptam noul topic la "Expozitie trabant" cu foto si detalii despre masina ta :)

Offline horatiu601

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 967
Re: Scaune pentru trabant, diverse modele, idei
« Răspuns #19 : Ianuarie 22, 2014, 09:52:27 pm »
eu ...am avut un set de scaune,de fiat panda...vechi ,cu sine de trabi sudate pe ele.Cand am luat scaunele astea noi...doar am taiat sinele si le-am sudat pe o platbanda gaurita in care am prins  suruburile de la scaune:) cordon de sudura pac pac...si uite asa am scaune de Alfa Romeo 156 coupe din piele si incalzire in scaune :blob7: :blob7: :blob7:

PS : spatarul scaunului dadea in sezutul de la bancheta dar motivul este ca am si 1.98 ialtime,deci am scos banchete ( because race car ) si acum vreau sa imi iau centuri sport :)
trabantul nu este o masina,este un stil de viata!! :)

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: Scaune pentru trabant, diverse modele, idei
« Răspuns #20 : Ianuarie 23, 2014, 12:58:38 am »
Am avut de oltcit, sunt naspa rau o sa vezi ce te vei chinui cu rabatatul lor, plus ca sunt inguste si ai impresia ca acum cazi jos.Tot alea de trabant sunt cele mai bune de preferat cu tetiera, defapt scaunele in general sunt gandite si facute  luand in calcul spatiul interior .
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Hunor

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 953
Re: Scaune pentru trabant, diverse modele, idei
« Răspuns #21 : Ianuarie 23, 2014, 09:41:01 am »
Eu până acum am avut scaune de:
-Renault Twingo, încap sulprinzător de bine, montarea lor nu necesită prea multe modificări
-Oltcit, în față ai f mult loc, în spate aprope zero, după drum lung devin incomode, mecanismul de rabatare e complicat, și se strică f ușor
-Opel Calibra, cu reglaj de înălțime și încălzire, încap sulprinzător de bine, sunt f comode chiar și după câteva sute de km, dar reduce un pic spațiul din spate (dar nu atât cât cele de Oltcit)
-până acum cele mai reușite pe care am avut în Trabanat sunt cele sport, universale, rabatabile. Îți țin spatele, nici după o zii întreagă de condus nu simți că ar fii o problemă. Fiind f subțiri ai mult loc și în spate.