Autor Subiect: macheta trabant  (Citit de 25166 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Cristy

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 380
    • Site Personal
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #30 : Mai 04, 2011, 05:23:37 pm »
 Ma bucur ca ai prins si tu "boala" asta ... si eu mi-am inmultit masinutele.
 Eu merg tot pe scara 1:43 si clasice .... cele moderne le accept doar daca le primesc cadou  ;D
 Zilele astea o sa fac si eu poze si o sa le postez la mine  ;)

P.S: trebuie sa dau si eu o fuga prin supermaket  ;D
P:S2: intr-adevar au stricat de tot macheta Fiat-ului cu jantele alea, dar in ansamblu este ok.


 Bafta in continuare.

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #31 : Mai 04, 2011, 05:46:03 pm »
Zi-mi si mie unde gasesc machete 1 43 dar la pret bun in afara de  net si supermarketuri
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #33 : Iunie 29, 2011, 12:20:09 am »
on-topic ... Macheta Trabant :P

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #34 : Iunie 29, 2011, 09:24:32 pm »
E ,macheta trabant,acum nu o sa imi cumpar numai trabant sau sa descriu macheta ,am zis machete clasice si daca sunt si mai deosebite cu atat mai bine,drept dovada eu zic ca delorean-ul asta e tare original.Cat despre alte machete am gasit azi un magazin in carrefour baneasa care are numai jucari si o gama mult mai variata de machete,de mi-a stat mintea in loc la preturi mult mai rezonabile fata de gunoaiele din interiorul carrefourului,facute la norma, gen burago.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline horatiu601

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 967
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #35 : Iunie 29, 2011, 09:33:24 pm »
hmm, la faza cu bburago, acum da is chinezarii, super prost realizate. Dar in urma cu vreo 6 ani, facea masini superbe,foarte atenti la detalii etc .Si zic asta ca am o colectie destul de mare de burago ( made in italy ) nu china Am vreo 40 buc  scara 1/24 , 1/26 , 1/18 , 1/16 , si atunci erau la pretul de 40, 50 , 60 ,70 lei parca . Acum nu merita nici 20 lei, ca am vazut un peugeot de burago
trabantul nu este o masina,este un stil de viata!! :)

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #36 : Iunie 29, 2011, 09:39:00 pm »
Am gasit la 10 lei niste machete frumoase si in delaliu pe suport de plastic si marca inscriptionata precum cele de la deagostini,doar ca sunt mai micute,dar sunt la fel de lucrate frumos,nu ca burago,hotwheels,care sunt pansonate direct in tabla fara pic de plastic ,la faruri, stopuri, oglinzi sau etc.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #37 : Iulie 19, 2011, 09:50:28 am »
Ca si in cazul uleiului 2t,cum stationam fix la 5 metri de pubelele acelea pentru deseuri reciclabile selective apare un tip cu o punga defapt sac plin cu jucarii,lenea lui a fost prea mare pentru a le arunca bucata cu bucata si a lasat sacul la baza.Acum zic ba ce dracu am innebunit cotrobai in gunoaie dar pana la urma imping sacul cu piciorul si ce sa vezi o gramada de trenulete ma rog alea cu fata de om e si un film animat ,ma rog neinteresant,buldozere,macarale,masinute de plastic,roboti,dinozauri un pistol o pusca si ce credeti ca gasesc. O macheta mica de autoscara inscriptionata sigla tarom,o motocicleta micuta gen harley si o superba macheta medie de motocicleta bmw r1150 rs maisto in detaliu mai exact modelul politiei romane dar varianta civila. Tampitul ala de coleg al meu de 20 de ani a luat o pusca si un pistol de dimineata si se facea ca trage dupa mine,pana diseara avand in vedere ca aproape e ambasada sua cum joaca cu ele mi-e ca il gasesc impuscat de brigada antitero.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #38 : Iulie 19, 2011, 08:01:27 pm »
atunci pune si poze , sa vedem si noi
==============
edit by admin : DAAA DAAAA .... cum il fugaresc aia  =)) =)) =)) =))
« Ultima Modificare: Iulie 19, 2011, 08:04:31 pm de Gusteru »
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: macheta trabant
« Răspuns #39 : Decembrie 15, 2012, 09:35:24 am »
Am confectionat un suport pentru fiat 500,avand in vedere ca e aceasi scara ca cele deagostini si am alaturat-o colectiei.
Mai pun niste poze cu o motocicleta BMW careia ii lipsesc din pacate ghidoanele, poate reusesc sa ii fac unele din ceva lemn de brad,si mai postez si micul dmc-12 back to the future time machin tot cu suport facut de mine insa asta e mult mai mica nu o pot pune in raft nu da bine langa celelalte,hanbar nu am ce scara e.
Mai aveam un vw 1600 kombi dar pe ala l-am facut cadou varului meu mecanic deoarece tasu a avut unul prin ani 90 si de fiecare data cand il vedea la mine i se scurgeau ochii.
De mentionat ca nu imi plac rotile la fiat ,dar na asta e nu am cu ce le schimba.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: macheta trabant
« Răspuns #40 : Noiembrie 01, 2014, 06:44:19 pm »
Macheta e luata de la benzinaria lukoil, am vazut ca la toate lukoilurile au aparut,cum ziceam mai au t 1 f bn realizat deja maine il execut si pe ala,acum caut sa ii fac o cutie,singurul lucru naspet la ea e oglinda ,in rest e foarte bine facuta defapt e la fel ca cea de la dea doar ca e destul de mare,dupa cum ziceam e la 1 36.

Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline akrompaczki

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 256
Re: macheta trabant
« Răspuns #41 : Noiembrie 01, 2014, 10:30:27 pm »
frumos trabantul.cu cat l-ai luat?au si alte culori?

0746305184

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: macheta trabant
« Răspuns #42 : Noiembrie 02, 2014, 09:17:55 am »
30 lei, mai aveau bleo cu plafon alb.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Re: macheta trabant
« Răspuns #43 : Noiembrie 02, 2014, 08:39:24 pm »
ala bleo cu plafon alb , ar fi ca al lui paterrafael , dar nu le are cu machete
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Re: macheta trabant
« Răspuns #44 : Noiembrie 04, 2014, 03:10:50 pm »
Am luat si t1 e la fel ca cel de la dea,ma refer la dimensiuni era si pacat sa nu il cumpar avand in vedere ca aveam t2, ala a fost 37 lei are timbru cu holograma cu specificatia produs sub licenta vw si e lucrat destul de frumos,poze diseara ca nu am la mine cablu de date.ca idee asta este.

http://www.ebay.de/itm/WELLY-Modellauto-VW-Volkswagen-Bus-Feuerwehr-1962-rot-1-34-Ruckzugsmotor-/360704950349?pt=Spielzeugautos&hash=item53fbb0c04d
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”