Autor Subiect: Intalnirea Trabantistilor Zwickau GERMANIA - 24,25,26 Iunie 2011  (Citit de 28504 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Intalnirea Trabantistilor Zwickau GERMANIA - 24,25,26 Iunie 2011
=====================================
http://www.vau-max.de/event/event=456

The International Trabant drivers meeting was canceled in 2010. From 2011, the August Horch museum - with the support of the Zwickau Inter trot e. V., MC Zwickau eV and Motorsport Zwickau Sachsen e. V. - they perform for the Zwickau Trabant important event again. For 2011 is the date: The weekend of 24 to 26 June 2011.

The character of the meeting is about to change. This is evident from the "parade" of the 16th ITT 2011 clearly from the airport to the place of international friendship. Besides fun, entertainment and community experience for the participants to the satellite as a true classic cars are at the center. Accordingly, the programming will be, which also includes a competition in various categories for the Trabi. Camping opportunities are available in limited numbers at the Rose Lawn, next to the Gate of International Friendship. For Trabis with roof tents, caravans and mobile homes is an area on the field of international friendship available. Hotels can be the mediator for room of the Tourist Information Zwickau (www.zwickautourist.de) or posted directly by the hotels. The patronage of the meeting of Zwickau Mayor Dr. Pia Findeiß. An invitation to tender will be sent to over 400 clubs. In addition, you can also download the tender on the Internet address www.horch-museum.de.
=====================================================
AFIS PROMO OFICIAL GERMANA




AFIS PROMO-PROGRAM ENGLEZA




FORMULAR INREGISTRARE:  http://www.horch-museum.de/manuell/Anmeldung-ITT-Zwickau-2011.pdf

« Ultima Modificare: Ianuarie 07, 2011, 05:59:13 pm de Gusteru »
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor Zwickau GERMANIA - 24,25,26 Iunie 2011
« Răspuns #1 : Noiembrie 14, 2010, 02:10:51 pm »
YUPIIIIIIII !!!!!
Astazi au postat ... INTLNIREA TRABANT ZWICKAU  :-* :-* :-* :-* :-*

Anul viitor DIN FERICIRE se va organiza (in 2010 nu s-a tinut). Acum e acum fratilor ... THE BIG THING is ON !!!  :P :D ;D
Dumnezeu la mine  ;D ... Zwickau ... intalnirea trabantistilor din Germania. SPER sa se aranjeze lucrurile pana la anu' ... vreau sa ajung acolo !!!
Na' .... subiect de discutie ...  :o ;)
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline TRABANTUS1972

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 416
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor Zwickau GERMANIA - 24,25,26 Iunie 2011
« Răspuns #2 : Noiembrie 14, 2010, 03:25:47 pm »
Eu am fost cu Oltcitul pana la Hamburg acum 4 ani, aveam mari emotii, basme ca la frontiera nu ma lasa fiindca are doar 3 prezoane si alte aberatii!!
Din punct de vedere tehnic sunt sigur ca multe masini de aici vor ajunge si se vor intoarce fara probleme, cred ca cel mai rezonabil ca sa ajunga cat mai multi pana acolo ar fi sa plece cateva masinute cu 3-4 pasionati si astfel se impart cheltuielile. Sa caut prin vreun folder ca am harta cu toate campingurile de pe traseu, eu am stat numai la cort si m-a costat doar benzina, nici rovinieta nu mi-am luat la unguri ca am mers pe langa autostrazi, nu aveam GPS dar am scos-o la capat pana la urma!

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor Zwickau GERMANIA - 24,25,26 Iunie 2011
« Răspuns #3 : Noiembrie 14, 2010, 06:18:08 pm »
In 2007, am fost 5 din Bucuresti. Poate o sa merg si la anul, vedem ;)
« Ultima Modificare: Noiembrie 14, 2010, 06:23:00 pm de Viorel Balmez »

Offline Hunor

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 953
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor Zwickau GERMANIA - 24,25,26 Iunie 2011
« Răspuns #4 : Noiembrie 14, 2010, 06:27:45 pm »
Viorel, cam cât de mare trebuie să fie bugetul pt o călătorie ca asta?

Offline Angel 5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 527
  • IFA-VW Powered Trabant
    • Trabant 1.1 Blog
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor Zwickau GERMANIA - 24,25,26 Iunie 2011
« Răspuns #5 : Noiembrie 14, 2010, 06:44:42 pm »
Viorel, cam cât de mare trebuie să fie bugetul pt o călătorie ca asta?

Foarte tare! As merge si eu :). Poate cineva aproxima un buget pentru o astfel de calatorie? Drum, cazare/cazari?

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor Zwickau GERMANIA - 24,25,26 Iunie 2011
« Răspuns #6 : Noiembrie 14, 2010, 06:56:58 pm »
In jur de 1000 Euro, asa mai cu economie ;) Acum depinde. Noi am stat cate o zi sau doua in fiecare oras mare (ex. Budapesta, Viena, Praga). Daca tot mergi pana acolo, merita sa opresti pe traseu. Drum cam de 8-9 zile dus-intors. Calculat si cu 2 zile prin Zwickau la intalnire. Oricum ramane cea mai mare intalnire anuala in Europa ;D Cazarea la cort in camping ;) In fiecare oras gasesti camping. Preturi intre15-30 Euro, pe noapte ;)
« Ultima Modificare: Noiembrie 14, 2010, 06:59:11 pm de Viorel Balmez »

Offline Tavi

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 223
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor Zwickau GERMANIA - 24,25,26 Iunie 2011
« Răspuns #7 : Noiembrie 14, 2010, 07:00:54 pm »
Fain, dar pana atunci, sa facem o calatorie imaginara cu ajutorul hartii:
http://www.horch-museum.de/english/index_inhalt.asp

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor Zwickau GERMANIA - 24,25,26 Iunie 2011
« Răspuns #8 : Noiembrie 14, 2010, 07:02:32 pm »
Pai ... de la granita Romaniei pana la ZKW sunt aprox. 1000km;taxa de participare 12 EU/pers;campingul am inteles ca nu s-ar plati acolo(poate ma insel). Eu as estima undeva per total 1000 RON pt o masina si 2 persoane.Asta la cheltuieli ... ca la restul (bere ,tigari etc ... e functie de fiecare).
Dupa mine as face drumul din doua bucati-sa am o noapte de somn la mijlocul traseului oarecum.Dormit la cort...mancare la conserve luate de acasa,un vinut bun si palinca la pachet.
Viorel ... e adevarat ca daca dureaza 9 zile ... da ,e posibila suma de 1000 EU insa in rest ... eu as oscila in jurul 300 EU.Plus / minus 50 EU.
================================================
cateva filmulete culese de pe youtube de la intalnirile anterioare de la Zwickau
http://www.youtube.com/watch?v=V_0gPbe5qA0 http://www.youtube.com/watch?v=EifPhx3ADiw http://www.youtube.com/watch?v=MjtzlUX2ukM http://www.youtube.com/watch?v=aLosj1DtnpU http://www.youtube.com/watch?v=BpM2-Ug2RyU
« Ultima Modificare: Noiembrie 14, 2010, 07:30:16 pm de Gusteru »
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor Zwickau GERMANIA - 24,25,26 Iunie 2011
« Răspuns #9 : Noiembrie 14, 2010, 07:22:36 pm »
Faci doua zile pana acolo. Mai stai doua, sau facut patru. Deci cam 6 zile. Asta in conditiile in care nu mai repari ceva pe drum. Sunt multe cheltuieli. Taxe de drum pe autostrazi, camping, benzina, papica, etc. Zici ca iei conserve si apa (sau bere, suc, vin, etc). Nu uita ca in masina sunt minim 35 de grade vara :( Crede-ma ca am fost de doua ori la drum lung si nu merge ;) Lada frigorifica, alimentata la bricheta, nu face doi bani :( In principiu, iei 1000 de Euro si te bucuri daca te intorci cu rest =)) Mai bine sa ai, ca drumul este lung si nu se stie ;)

Offline dragosdinulescu

  • 0722696618
  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 846
  • Born stupid? Try again!
    • www.stomamed.ro
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor Zwickau GERMANIA - 24,25,26 Iunie 2011
« Răspuns #10 : Noiembrie 14, 2010, 07:39:28 pm »
Maaama, vreau si yo!
Si daca ma ajuta Dumnezeu sa fac TrabARO pana atunci, m-am scos! Ca ii pun si A/C, si merg ca boieru!

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor Zwickau GERMANIA - 24,25,26 Iunie 2011
« Răspuns #11 : Noiembrie 14, 2010, 07:42:58 pm »
Sa vezi masini modificate acolo ;D

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor Zwickau GERMANIA - 24,25,26 Iunie 2011
« Răspuns #12 : Noiembrie 14, 2010, 08:28:23 pm »
Asta da sa vezi acolo tuning exagerat,tuning strident de bun gust.Modificari utile si neconventionale de iti sta mintea in loc si etc, nemti sunt pe primul loc la modificarile de genul asta ,ce vrei au si bani nu ca noi .
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline VLADB15ZPR

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 257
  • TRABANT RARA AVIS
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor Zwickau GERMANIA - 24,25,26 Iunie 2011
« Răspuns #13 : Noiembrie 14, 2010, 09:04:18 pm »
baieti daca ma ajuta dumnezeu sa imi iau carnetu acum in primavara si sa imi fac din 2 trabanturi unu bun merg...nu o sa am eu chiar 1000 e dar in jur de 700-800 o sa reusesc....daca iau carnetu si imi fac trabi ma inscriu pe lista :)
========================
edit by admin:
stai tu linistit ... ca nu e cum crezi tu. Pt un incepator (sofer si trabantist) NU e drum de plecat.Entuziasmul e MARE ... realitatea e ... ALTA. Nu mi-o lua de rau.Sunt realist. Oricum ... MUUULTE se pot intampla pana atunci (bune sau rele). Hai prima data la vreo doua-trei intalniri in RO si apoi ...(ex)DDR.
« Ultima Modificare: Noiembrie 14, 2010, 09:12:56 pm de Gusteru »
B-15-ZPR

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Răspuns: Intalnirea Trabantistilor Zwickau GERMANIA - 24,25,26 Iunie 2011
« Răspuns #14 : Noiembrie 14, 2010, 09:32:05 pm »
Si sigur apar probleme tehnice. Totusi sunt 3000 Km din Bucuresti. Randul trecut, toate 5 masinile au avut cate ceva, mai mult sau mai putin grav. Calculezi un anumit timp si vezi cum se da totul peste cap, cand se blocheaza un ambielaj unguresc :( Minim 4 ore sa pui altul (mai ales ca totul frige). Masinutele noastre au totusi toate peste 20 de ani, asa ca te poti astepta la un drum din asta, la orice. Din cauza asta, fiecare am avut 1/2 din portbagaj plin cu piese. Plus ca trebuie sa stii ce sa-i faci. Una peste alta, incurajez oricand pe cineva sa mearga la o intalnirela Zwikcau ;)
@Vlad. Sa-ti faci o idee, cat de greu se ajunge, cand iei carnetul, faci un drum cu trabi, pana la Constanta. Nu sunt decat 180 Km. Sa vezi ce drum lung o sa ti se para =))