Autor Subiect: DB 73 HKS In viziunea mea !  (Citit de 27058 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: DB 73 HKS In viziunea mea !
« Răspuns #75 : Februarie 26, 2011, 11:33:19 pm »
Nasol capul sus sunt sigur ca vei trece cu bine si peste momentele astea,lasa-l de trabant ca iti iei tu important e sa fi linistit sufleteste .
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline AndreyHKS

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 35
Răspuns: DB 73 HKS In viziunea mea !
« Răspuns #76 : Februarie 26, 2011, 11:40:45 pm »
Sunt linistit , situatia persista de ani buni . :confused1: Deja m-am obisnuit asa ca n-are cu ce sa ma afecteze . :) Stiam ca ziua asta va veni,asa ca m-am pregatit demult .  :icon_thumright: Toate vin,toate trec . Stiu ca cineva acolo Sus nu lasa nimic la voia intamplarii si poate are ceva mai bun pentru mine .  :angel7:
Pasiunea adevarata depaseste orice limita atunci cand ti le cunosti .

http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1781.0.html

Offline dragosdinulescu

  • 0722696618
  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 846
  • Born stupid? Try again!
    • www.stomamed.ro
Răspuns: DB 73 HKS In viziunea mea !
« Răspuns #77 : Februarie 27, 2011, 06:33:18 pm »
Ooooof...
Andrei, tata... Cum ziceam... Pune mana, strange bani, si cand o sa ai bani stransi, banii TAI, atunci o sa vedem ce facem. Ca nu te lasam noi de izbeliste... Iti gasim cumva, pe undeva, un Trabant , pe care e scris numele tau... Pana atunci, faci si varsta, iti iei si permisul... ;) :hello:

Offline gabi trabi

  • Trabantist Veteran
  • *****
  • Mesaje postate: 1 229
  • Das auto
Răspuns: DB 73 HKS In viziunea mea !
« Răspuns #78 : Martie 02, 2011, 09:17:07 pm »
Daca ai banii ,nu rata ocazia asta ... ;)

Vand motor golf 2 + cutie in 4 trepte stare perfecta de functionare accept teste .
Das  auto

0733825596

Offline AndreyHKS

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 35
Răspuns: DB 73 HKS In viziunea mea !
« Răspuns #79 : Martie 05, 2011, 11:27:27 pm »
Mane daca as avea bani acum ti l-as lua , dar ... 1-8 Martie (intelegi contextu'  :(...) Oficial sunt lefter  :dontknow: ,dar maine avem de lucru  :P

Momentan procesul de divort a incetinit pana la vara pentru ca nu au bani ... Asta e .

Zilele trecute ma uitam prin jur si mi-am adus aminte de GTT ( si aici ma refer la 1.4 T dupa R5 ) Ce ziceti , ar fi mai zdravan decat 1.1 T Vw ?
Pasiunea adevarata depaseste orice limita atunci cand ti le cunosti .

http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1781.0.html

Offline Teo

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 287
  • Trabi:)
Răspuns: DB 73 HKS In viziunea mea !
« Răspuns #80 : Martie 10, 2011, 02:15:08 am »
andrei..nu vreau sa te descurajez, dar...ai tai nu au bani sa se desparta si tu crezi ca vei obtine mii de euro pentru trabant cand ai deabia 15 ani? sunt curios, ai ceva cunostinte in mecanica? eu zic ca daca tot vrei un trabant tuning mai bine iti cumperi un scuter pana pe la 17 ani(pana atunci poate faci rost si de ceva banuti), apoi te poti gandi la tuning. in Ro nimic nu e usor. bafta
0766899212

Offline horatiu601

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 967
Răspuns: DB 73 HKS In viziunea mea !
« Răspuns #81 : Martie 10, 2011, 07:22:41 am »
sau.... iti iei un 601,si sa il faci sa function,sa aiba itp ,alea alea ,sastii toata masina.Dupa aceea poti sa incepi cu tuning etc :wave:
trabantul nu este o masina,este un stil de viata!! :)

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: DB 73 HKS In viziunea mea !
« Răspuns #82 : Martie 10, 2011, 07:38:04 am »
Cam da ,baietii au dreptate,crede-ma ca sunt momente mai ales acum in vremurile astea in care am ajuns sa ma gandesc din banii pe care ii am ce este cu adevarat necesar si ce este moft,lucruri pe care inainte le consideram necesare,acum mi se par tabieturi  =)) bine acum nu va ganditi la apa si sapun,sau deodorant,dar in general sunt multe lucruri sau proiecte pe care din lipsa de bani le-am abandonat.
De aici vine si concluzia mea e un proiect mare, din cate vezi nu toti isi pot permite un tunning adevart ca al lui stefan ,alex trabi si baiatul cu trabant verde sa ma scuze dar nu ii mai retin numele,parerea mea strange bani cumpara un trabant 601 si mai intai pana iti iei tu permis fal sa arate luna si dupa acea cand ai un servici te apuci si de tunning.
Sau poti face un tunning gen alex trabi sau trabantul alela verde care cu toate ca au motor stock crede-ma ca sunt foarte tari, le-am vazut la intalnire,bafta la stransul banului batal vina.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline AndreyHKS

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 35
Răspuns: DB 73 HKS In viziunea mea !
« Răspuns #83 : Martie 24, 2011, 09:10:25 pm »
Ma puteti ajuta cu ceva ? Nu prea inteleg cum sta treaba cu moneda asta  :-\


http://www.topapro.hu/aprohirdetesek/jarmu/hasznaltauto/trabant/

Mi se par dubios de ieftine , ori nu convertesc eu bine :P


PS: am refacut bugetul la 10 mil  ;D ... si inca cresteeeeee  :hello:
Pasiunea adevarata depaseste orice limita atunci cand ti le cunosti .

http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1781.0.html

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Răspuns: DB 73 HKS In viziunea mea !
« Răspuns #84 : Martie 24, 2011, 11:33:17 pm »
Mosu '   www.convertor.money.ro  ai aici convertor monezi internationale (HUF e forintul maghiar)  :icon_cyclops_ani:  BAFTA la "dospitul" banilor si te asteptam  :angel8:

De exemplu ... asta primul (galben) la 70000 HUF vine in bani romanesti 1331.34 RON. dar NU UITA DE TAXA DE INMATRICULARE ... vezi ca e un topic cum se poate "sari" ... e mai complicacios.
« Ultima Modificare: Martie 24, 2011, 11:45:24 pm de Gusteru »
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline AndreyHKS

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 35
Răspuns: DB 73 HKS In viziunea mea !
« Răspuns #85 : Martie 25, 2011, 02:07:58 pm »
Multumesc Guster , dau o apa plata cu lamaie !  ;D Mi se par dubioase cele dupa site-ul de mai sus .. adica MULT prea ieftine !  :dontknow:

Dar daca este pe bune ... weekendul viitor imi fac bagajele !  =))


Acum imi puteti explica cam ce ar cuprinde aducerea masinii din Hu ? Multumesc :hello:
Pasiunea adevarata depaseste orice limita atunci cand ti le cunosti .

http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1781.0.html

Offline AndreyHKS

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 35
Răspuns: DB 73 HKS In viziunea mea !
« Răspuns #86 : Martie 26, 2011, 03:33:40 pm »
Nu se mai invarte nimeni pe forumul asta ? ...  :-\
Pasiunea adevarata depaseste orice limita atunci cand ti le cunosti .

http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1781.0.html

Offline Angel 5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 527
  • IFA-VW Powered Trabant
    • Trabant 1.1 Blog
Răspuns: DB 73 HKS In viziunea mea !
« Răspuns #87 : Martie 26, 2011, 04:33:18 pm »
Nu se mai invarte nimeni pe forumul asta ? ...  :-\

Se mai inverte, dar ce ai vrea sa ti se raspunda?

Te urci in tren/masina, ajungi in HU. Te intalnesti cu proprietarul, vezi masina, faci un test drive. Iti place. Mergeti si faceti actele de vanzare-cumparare. Dai banii. Faci plinul. Te indrepti catre Romania/acasa. Pe drum mai bagi niste benzina. Ai ajuns acasa. Platesti taxa de prima inmatriculare. O inmatriculezi. E a ta. Felicitari!


Asta vrei sa ti se raspunda? E la fel ca la noi doar ca e implicat un drum pana in Ungaria si unul inapoi.

Offline dragosdinulescu

  • 0722696618
  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 846
  • Born stupid? Try again!
    • www.stomamed.ro
Răspuns: DB 73 HKS In viziunea mea !
« Răspuns #88 : Martie 26, 2011, 09:14:39 pm »
Nu se mai invarte nimeni pe forumul asta ? ...  :-\

Sau poate ca ne invartim, dar am cam obosit sa "vorbim" in gol... Ti-am spus-o si cu frumosul, te-am si sfatuit...ar fi trebuit sa intelegi CEVA din cate am vorbit cu tine... Dar vad ca NU... Sincer, ce-mi trece acum prin cap e urmatoarea chestie...: "Oare copilul asta are habar de ceva?"
Chiar asa: ai banii de masina? Ai banii de drum? Dus/intors, tu cu un adult posesor de permis, dispus sa vina cu tine si sa-si sacrifice macar 1 zi jumate ? Ai bani de benzina? De ROvinieta? De asigurare?
Tu, copile, daca vrei sa cumperi un Trabant, la ce te uiti? Daca e spalat si are bradut odorizant? AI HABAR LA CE TREBUIE SA TE UITI? Gizas!
Du-te copile la cel mai apropiat  trabantist, vezi cum sta treaba cu masina asta, invat-o, citeste si documentatiile tehnice de pe situl asta, strange bani, si apoi sa ai pretentia sa-ti cumperi unul!

Na ca m-am enervat!

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Răspuns: DB 73 HKS In viziunea mea !
« Răspuns #89 : Martie 26, 2011, 09:20:09 pm »
Nu te enerva coane Dinulescule ... face rau la hertz  :icon_geek: ... se lasa cu palpitatii  :icon_cyclops_ani:
Andrei,si eu te sfatuiesc sa Get back to planet Earth ... sa judeci , sa analizezi ... sa nu te arunci in dorinte putin realizabile. Fii smart si PROFITA de sfaturi. Tu stii ...  :)
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan