Autor Subiect: Cu TT-ul la plimbare  (Citit de 3717 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Xme

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 27
Cu TT-ul la plimbare
« : Septembrie 24, 2017, 12:07:38 am »
Salutare,

Recunosc ca nu am citit toti termenii, daca nu e voie link promit sa fie ultimul. Am vazut optiunea de inserare link si am zis s-o folosesc :)

Azi am bifat o excursie importanta. Mi-am dorit s-o fac anul asta si am zis ca daca n-o fac acum nu mai am cand s-o fac

Poteti vedea aici despre ce este vorba.  :headbang:

http://mikala.ro/cu-tt-ul-la-plimbare/



Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Re: Cu TT-ul la plimbare
« Răspuns #1 : Septembrie 24, 2017, 12:35:28 am »
Tare!
Imi pare bine ca ai reusit in cele din urma, sa ajungi cu masina pe Transfagarasan.
Felicitari!
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline vidicanpetru

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 281
Re: Cu TT-ul la plimbare
« Răspuns #2 : Septembrie 24, 2017, 08:59:13 am »
Felicitări pentru reușită !
Primul meu drum pe Transfăgărășan a fost tot cu Trabantul. L-am descoperit, din întâmplare, când am ajuns la Bâlea Cascadă și am văzut panoul ,,Transfăgărășan, închis pe timp de noapte etc.” Nu aveam benzină suficientă, motorul era cam obosit și mai știam că este un drum greu. După câteva minute de ezitări, am cumpărat 5 l de benzină(era pe vremea când întâlneai Dacii la tot pasul și puteai scoate benzină din rezervor) și ,,la drum”. Totul a decurs cât se poate de normal iar satisfacția a fost deosebită. Concluzia a fost că Trabantul poate parcurge fără probleme Transfăgărășanul.

Offline Xme

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 27
Re: Cu TT-ul la plimbare
« Răspuns #3 : Septembrie 25, 2017, 08:13:13 pm »
Asa este,

Exceptand o mica problema de care stiam n-am avut alte probleme. Am auzit zvonuri ca se face pauza la o ora de mers ca s-ar incinge motorul sau ceva. Nu am simtit nevoia. Am oprit o singura data pentru alimentare si in rest am mers direct Bucuresti-Balea. A mers ceas.

Avand in vedere ca are un motor cat o minge de basket se misca chiar foarte bine. Nu are viteza dar invidiaza prin faptul ca este constant si te poti baza pe el din toate punctele de vedere.


Offline matei-traby

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 191
  • În căutare de bolid ;)
Re: Cu TT-ul la plimbare
« Răspuns #4 : Septembrie 26, 2017, 10:02:42 pm »
 :thumbsup:

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Cu TT-ul la plimbare
« Răspuns #5 : Octombrie 10, 2017, 02:26:34 pm »
asta nu se incadreaza deloc la sectiunea "Traby Fun" ci mai degraba la topicul de prezentare a masinutei.