Autor Subiect: Impatimitii de Barkas  (Citit de 342687 ori)

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline draku

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 722
Re: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #1275 : Octombrie 02, 2017, 11:14:36 pm »
Buna seara . Are cineva de vânzare scaunul dreapta de camioneta Barkas ? Nu contează in ce stare este...oricum le voi retapita .

mai vrei scaun dreapta? eu am inceput sa lucrez la a mea dar am luat o pereche de scaune de BMW seria 3, asa ca cele originale out ... stanga din pacate trebuie sa fie donoare pentru sistemul de glisare, dar dreapta o pot rezolva cu o bucata de teava  ^-^




cu alte scaune, vei avea o problema....dureroasa
la cap...
si asta la propriu, nu la figurat vorbind...
alte scaune (in general mai toate cele confortabile) au sezutul mult mai inalt (mai gros adica) decat cele originale, ceea ce va duce la lovituri cu capul in partea de sus a ramei usii cand urci/cobori
evident ca dupa o perioada te vei obisnui sa intri/iesi fara sa te lovesti
dar o vei face cocosat....


spun asta in cunostinta de cauza, am vazut un barkas cu alte scaune, mai bune, intr-adevar, dar la care te "loveai" de probema descrisa mai sus....

eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....

Offline rp_andor

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 46
Re: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #1276 : Octombrie 03, 2017, 09:04:12 am »

cu alte scaune, vei avea o problema....dureroasa
la cap...
si asta la propriu, nu la figurat vorbind...
alte scaune (in general mai toate cele confortabile) au sezutul mult mai inalt (mai gros adica) decat cele originale, ceea ce va duce la lovituri cu capul in partea de sus a ramei usii cand urci/cobori
evident ca dupa o perioada te vei obisnui sa intri/iesi fara sa te lovesti
dar o vei face cocosat....


spun asta in cunostinta de cauza, am vazut un barkas cu alte scaune, mai bune, intr-adevar, dar la care te "loveai" de probema descrisa mai sus....

am prevazut asta, am prevazut si faptul ca majoritatea scaunelor din turisme sunt date pe spate si in duba e dreapta astfel riscand sa nu fie comfortabil la picioare ... dar ca sa elimin cat mai multe din aceste neajunsuri, am dat cu flexul la greu  :thumbsup:

peste 2 saptamani o sa am concediu si ajung la mures sa asamblez "fumegatoarea"
Barkas B1000 1988 verde mat

Offline rp_andor

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 46
Re: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #1277 : Aprilie 05, 2018, 09:32:45 am »


oficial am ajuns la Bucuresti, saptamana viitoare vine si cartea prin posta, urmeaza ITP si suntem gata de drum ;D
Barkas B1000 1988 verde mat

Offline draku

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 722
Re: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #1278 : Aprilie 05, 2018, 10:39:28 pm »
foarte frumos
succes!
eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....