Autor Subiect: Salut! Sebastian - Botosani  (Citit de 1487 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline sebastian81

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 160
Salut! Sebastian - Botosani
« : Iulie 10, 2016, 06:51:28 pm »
Salutare tuturor! Eu sunt Sebastian, sunt din Botosani, am 35 ani, sunt casatorit si am patru fete (daca numar si pisica).

Imi aduc aminte de prima masina a tatalui meu, un trabant hycomat, berlina, de culoare alb-crem cumparat de nou de la Bucuresti, in 1991 parca. De aceasta masina ma leaga multe amintiri, multe drumuri, la bunici, la mare, la munte. Din pacate masina a fost vanduta prin 1996 cred, fiind inlocuita cu o dacie break.

Anul acesta m-am hotarat sa caut un trabant, sa il restaurez si sa il fac cadou tatalui meu care se apropie de pensionare. Asa ca am inceput cautarile, astfel am aflat si de acest forum. Am luat legatura cu Victor care mi-a recomandat un trabant din Lugoj, Timisoara. Astfel a inceput "aventura".

O sa fac un topic separat pentru prezentarea masinii. Imi aduc aminte cu placere de saluturile trabantistilor cand se intalneau pe sosele si cat de uniti si saritori erau daca ramaneai in pana sau aveai nevoie de ajutor. Ma bucur ca am intrat in acesta "gasca" de trabantisti si sper sa ne vedem pe la intalniri.

Va doresc numai de bine!
« Ultima Modificare: Iulie 10, 2016, 10:00:36 pm de victor »

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Salut! Sebastian - Botosani
« Răspuns #1 : Iulie 10, 2016, 06:59:10 pm »
:)) scurt si la obiect =))
Îți spun bine ai venit si aici, ca să fie oficial. Când ai vreme sa pui poze cu masina, nasita de mine =))
Îmi pare bine că ai venit printre noi și că a mai crescut numărul trabantistilor din Moldova

Offline sebastian81

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 160
Re: Salut! Sebastian - Botosani
« Răspuns #2 : Iulie 10, 2016, 07:45:52 pm »
Multumesc Victore!

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Salut! Sebastian - Botosani
« Răspuns #3 : Iulie 14, 2016, 02:01:35 pm »
BINE AI VENIT in comunitatea noastra.
Speram ca tatal tau sa se bucure de masinuta. Victor (la care e masina pt restaurare/reparatii) e un baiat serios,muncitor si meserias.
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline sebastian81

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 160
Re: Salut! Sebastian - Botosani
« Răspuns #4 : Iulie 15, 2016, 10:33:39 pm »
Multumesc! Am ajuns din intamplare sa il cunosc pe Victor si acum realizez ce norocos am fost.

Offline Kry_M

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 74
Re: Salut! Sebastian - Botosani
« Răspuns #5 : Octombrie 07, 2016, 08:28:21 pm »
Bine te-am gasit ! Si eu am fost norocos ca l-am cunoscut pe Gusteru ! Multumita lui am trabant 1.1 si tot multumita lui si lui Victor traby cel albastru a ajuns pe mâini bune..! Sa ai noroc de Traby sa te duca in siguranta pe drumurile patriei multi ani de acum încolo !
Trabantist pasionat