Autor Subiect: Propun spre dezbatere pe forum, intalnirea trabantistilor BUFTEA 1-3 /09/ 017  (Citit de 5985 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Radu Cornel

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 59
  • Retro
M-am gandit ca Baza Turistica Buftea, ar ideplinii conditii mai mult decat modeste, pt. o frumoasa intalnire de vara toamna.(1-3 /09/ 2017 )
Functie de interesul cu care vom aborda aceasta propunere, voi reveni cu amanunte, cu privire la locatie, cazare, traseu de deplasare, surprize etc. Este o propunere dar si o provocare ?
   Cu deosebita si aleasa consideratie, Radu Cornel ( if-10-DDR ) 0722571011 , raducornel_25@yahoo.com    BUFTEA-ILFOV. :wav:

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Interesant ca apare o noua locație fata de cele deja consacrate,  din păcate cam din scurt  anunțată (părerea mea) măcar dacă anunțați mai din timp. În plus pentru luna septembrie au anunțat colegii de la Cluj intenția unei întâlniri, sa aveți grija sa nu va suprapuneti și sa lăsați timp suficient intre întâlniri.

Mi-ar plăcea sa reînvie întâlnirea de la Cluj, acolo a fost un fel de Mecca al trabantistilor și erau renumite întâlnirile Clujene, trabantisti veterani își amintesc cu nostalgie asta.

Voi din zona București ar fi frumos sa faceți întâlnirea din primăvară mai extinsă,  e deja de tradiție întâlnirea Bucureștenilor  și e păcat sa va rezumați la doar o zi, un week-end ar fi ideal dacă găsiți o locatie


Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Eu da :)
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline jancsika

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 21
EU as veni chiar daca e cam departe de Cluj.

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Te sustinem si nu ezita sa apelezi la noi daca ai nevoie de ajutor  :hello:
@Victor. Din cauza vremii, este mai greu sa faci ceva mai extins primavara (noptile sunt reci, zile ploioase, etc.) ;)

Offline Radu Cornel

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 59
  • Retro
Buna dimineata, avand in vedere locatia si pt. a se contura o prima impresie, va rog sa accesati BUFTEA LAKE RESORT sau COPLEXUL  BAZA TURISTICA BUFTEA .
                                           Cu aleasa stima Radu Cornel, (surprizele la momentul lor :wav: )

Offline JetSS

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 433
  • B-885-DDR
Din partea mea aveti toata sustinerea . Frumos locul , chiar ar merita . Iar la Cluj ce sa zic , asteptam cu mare interes . Doar ca trebuiesc anuntate din timp . Exact cum a zis si Victor. Vorbim mai multe la Odorhei .  Numai bine.

Offline Andrei.P

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 848
Sa fiti sigur ca aveti sustinerea noastra,in ceea ce priveste organizarea evenimentului.Mult succes!
Succesul se ascunde in ambitia de a nu renunta!

Offline JetSS

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 433
  • B-885-DDR
Vad ca nu prea se omoara lumea sa aprobe sau macar sa propuna ceva . Poate nu mai intra lumea pe forum ? Sau e vacanta ? :)

Offline Bogdan93

  • FAINOŞAG
  • Moderator
  • Trabantist
  • *****
  • Mesaje postate: 398
  • BEVE-88-BEA
Ieri am vorbit cu domnul Radu. Urma sa imi trimita niste poze pe email sa le postez aici. Din pacate nu am primit inca nimic. Il voi contacta azi si va tin la curent.
SMOKE & CHARM

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Vad ca nu prea se omoara lumea sa aprobe sau macar sa propuna ceva . Poate nu mai intra lumea pe forum ? Sau e vacanta ? :)
Nu e ușor de organizat un astfel de eveniment, mai ales când ești trabantist începător cu câteva întâlniri la activ și cel mai important, întâlnirea anunțată mult prea tarziu

Offline JetSS

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 433
  • B-885-DDR
Vad ca nu prea se omoara lumea sa aprobe sau macar sa propuna ceva . Poate nu mai intra lumea pe forum ? Sau e vacanta ? :)
Nu e ușor de organizat un astfel de eveniment, mai ales când ești trabantist începător cu câteva întâlniri la activ și cel mai important, întâlnirea anunțată mult prea tarziu

Salut Victor .

Nu cred ca este prea tarziu , mai sunt 2 luni. Iar in Bucuresti si imprejurimi sunt destui pasionati de Trabant. Eu unul zic ca se poate face , iar in dn Cornel am incredere ca si organizator. Eu zic sa incercam ce avem de pierdut ? O simpla data din calendar ? Mersi. Seara buna.

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Frumos. Noi cei din zona venim Sambata alaturi de ceilalti colegi cu mic cu mare si sigur se va face ceva frumos. Sunt pentru!!!

Offline Bogdan93

  • FAINOŞAG
  • Moderator
  • Trabantist
  • *****
  • Mesaje postate: 398
  • BEVE-88-BEA
 Salutare baieti si fete,

Asa cum am promis, voi posta cateva poze la rugamintea domnului Radu Cornel cu Baza Turistica Buftea sau pe engleza, Buftea Lake Resort. Inainte de toate, o scurta introducere pentru cei care nu sunt familiari cu acest loc.

 Buftea Lake Resort este un domeniu situat pe malul lacului Buftea, intr-o zona superba, plina de vegetatie, totul desfasurat pe o suprafata de 30.000 de metri patrati.

Va stau la dispozitie toate facilitatile complexului:

*Restaurant Grillo si Terasa
*Piscina
*Activitati sportive (paintball, volei pe nisip)
*Perete de escalada
*Cazare in complex
*Servicii complete de organizare evenimente, corporate si private

Iata si pozele:

Camping si relaxare:












Piscina:






Ne gandim si la copii!









Parcarea:










Restul pozelor se pot accesa de pe contul meau Google Drive.
https://drive.google.com/open?id=0B8y-a5TwOuQEZnZKYkIwb19zYUU

*****Imi cer scuze ca am pus pozele in marime naturala si nu Thumbnail. Daca deranjeaza pe cineva voi cere modificarea lor
SMOKE & CHARM

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Am fost cu busul VW acolo acu' f'o 3 ani, e f misto. Count me IN! :wav:
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!