Autor Subiect: Vand Trabant 601- Bucuresti  (Citit de 16922 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Chirvase Dragos

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 965
Re: Vand Trabant 601- Bucuresti
« Răspuns #15 : Ianuarie 05, 2015, 11:34:27 pm »
O stiu si eu, este chiar langa mine. Acum 3 ani m-am apropiat de ea sa-i fac poze si am fost imediat luat in primire de batranica. De vandut nici nu vroia sa auda

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Vand Trabant 601- Bucuresti
« Răspuns #16 : Ianuarie 06, 2015, 10:37:57 pm »
O știu și eu că e aproape de mine... am fost și cu Dragoș la ea... :P
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Re: Vand Trabant 601- Bucuresti
« Răspuns #17 : Februarie 04, 2016, 09:21:06 pm »
Salutare, astazi am fost sunat de Doamna Geta, ca cineva i-a tras de capota de la portbagaj si i-a smuls balamaoa, dar nu a fost chiar asa mare dauna, fiind posibila repararea pe loc. Am discutat iar despre vanzarea lui, si usor usor i-am deschis putin ochii in legatura cu preturile si daca cineva ar fi interesat, eu zic ca undeva la 1000 - 1200 de lei o poate lua, mai are si ceva piese de rezerva pentru ea. poate ii gasim o noua familie ce sa o aduca iar pe soselele patriei

Offline Bong

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 479
    • http://low-society.com/
Re: Vand Trabant 601- Bucuresti
« Răspuns #18 : Februarie 07, 2016, 09:26:57 pm »
Doamna Geta a fost foarte nepoliticoasa. M-am oprit in drum spre casa sa arunc un ochi la masina, avand banii s-o cumpar. Doamna m-a gonit si m-a asigurat ca nu e de vanzare, pe un ton foarte neprietenos. Eu zic sa stergeti topic-ul ca baba e cu capu
If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Vand Trabant 601- Bucuresti
« Răspuns #19 : Februarie 08, 2016, 08:20:32 am »
Mergi impreuna cu Radu, batranii stii cum sunt  ;)

Offline Bong

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 479
    • http://low-society.com/
Re: Vand Trabant 601- Bucuresti
« Răspuns #20 : Februarie 08, 2016, 11:59:52 am »
Mergi impreuna cu Radu, batranii stii cum sunt  ;)

nu e bătrână, e doar sonată. numa m-am oprit să arunc un ochi 2 minute la mașină s-o văd live și a început să urle de la geam și a insistat că NU MAI E DE VÂNZARE și că să plec din fața blocului ei, totuși fiind domeniu public, dar am plecat fără a mai insista cu raționamentul și cu calmul, că nu știi cum trece o patrulă și mai ești luat și la întrebări gratis.

doamna nu vrea s-o vândă, probabil fiind plictisită să stea pe geam de ani de zile, că înțeleg că nu are altă activitate decât să păzească trabantul de la geam, s-a băgat în seamă și ăsta a fost singurul subiect.

am avut de a face cu tot felul de persoane în vârstă sau nu, de-a lungul timpului, fiind câte o mașină veche la mijloc.

o babă prin Berceni, deși avea în geam de la primărie hârtie că ridică mașina, și mașina se afla într-o stare JALNICĂ nu a vrut s-o dea fără 2000 de lei, prețul realist fiind pe la 800-1000, așa că primăria a ridicat mașina iar doamna a primit o amendă de 650 ron. a preferat 650 pe minus, decât 1000 pe plus.

genul acesta de oameni nu vor să vândă decât pentru suma potrivită, nu ca să ajungă mașina pe mâini mai bune sau ca să ia niște bani. vor să le fie gâdilat orgoliul că nu au fost păcăliți, având impresia că valorează cât nu face. așa dacă vine cineva cu 5000 de euro dau și eu mașina, dar defapt nu vreau s-o vând decât dacă-mi dă cineva o sumă ridicolă.

nu e prima dată când dau peste așa ceva, nu o să fie nici ultima.
If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Vand Trabant 601- Bucuresti
« Răspuns #21 : Februarie 08, 2016, 12:32:41 pm »
Si la mine a iesit jumatate pe geam cand m-am apropiat de ''comoara'' ei, acum cativa ani.

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Re: Vand Trabant 601- Bucuresti
« Răspuns #22 : Februarie 08, 2016, 01:38:27 pm »
eu le zic altfel. si mereu e de efect: "aaa, nu vrei asa? bine! sa ti-o pui pe piept, atunci!" :))))

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Re: Vand Trabant 601- Bucuresti
« Răspuns #23 : Februarie 08, 2016, 02:32:27 pm »
Dezamagire totala. Cand ma va mai suna ii voi spune cu drag ca nu o pot ajuta...eu mi-am facut mereu drum sa o ajut, sa ma ocup sa ii ajunga masina pe maini bune, dar ea crede ca isi ia o avere pe masina. Lumea o ia razna pe zi ce trece si principalu suspect sunt banii. Sper sa nu ajungem acolo. Daca se vrea se poate arhiva anumtu. Nu merita ajutor un astfel de om

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Vand Trabant 601- Bucuresti
« Răspuns #24 : Februarie 08, 2016, 03:14:30 pm »
Da, profita de tine, altfel nu se explica  :(

Offline popeyej

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 346
  • DB 01 JWS, DB 11 JWS
    • panouri solare
Re: Vand Trabant 601- Bucuresti
« Răspuns #25 : Februarie 08, 2016, 06:50:55 pm »
Asa a fost si cu trabantul mosului meu din Targoviste. Aproape facusem poteca la poarta lui, dar am fost plimbat cu vorba, ca nu are numarul de telefon al lui fi-su, ca nu este alcineva acasa, ca sa vin in alta zi.. Pana la urma trabantul a sfarsit la fer vechi, nici macar nu a incercat sa ma sune inainte.. Tare ciudate sunt unele persoane si cateodata cred ca nu merita sa iti pierzi timpul cu ele.
Apropo, am gasit un trabant aproape de casa, la un alt batranel, pe care l-am stresat o vreme, ar fi vrut sail duca la fer.. Si nu as fi insistat daca nu ar fi avut un motor nou pe masina.. Mosul mi l-ar fi dat, dar avea actele pe numele socrului sau, mort de ceva vreme si ezita.. Si ce am facut? I-am pus mosului banii pe masa si a doua zi am venit cu o camioneta si cativa tovarasi si i-am spus ca am venit sa iau masina.. N-a mai avut incotro si a acceptat.. Intr-o saptamana i-am facut rost de hartie ca s-a predat masina la fer, i-am dus numerele (asa ii promisesem) si cand o veni caldura ma apuc de transplant. Vreau sa spun ca batranii astia sunt mai ceva decat copiii mici, nu prea stiu nici ei ce vor si isi schimba vorbele destul de rapid. E pacat ca astfel se pierd piese sau masini bune, din cauza unora care cred ca mai bine decat ei nu stie nimeni sa aiba grija de lucrurile lor.
Vodafone 0723454235

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Vand Trabant 601- Bucuresti
« Răspuns #26 : Februarie 08, 2016, 07:01:23 pm »
Asa este, sunt ca niste copii, plus ca sunt foarte reticenti. Mosul de la care am cumparat Dacia avea 90 de ani, tot asa multe tatonari pana am luat-o. Nu mai zic ca a si plans cand am plecat cu masina.

Offline pop_radu5

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 649
  • pasionat
Re: Vand Trabant 601- Bucuresti
« Răspuns #27 : Februarie 08, 2016, 09:50:31 pm »
O sa trec pe acolo si o sa ii bat putin obrazul. Dar de este o femeie cu probleme . Mi_ar parea rau sa ajunga la fier vechi

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Vand Trabant 601- Bucuresti
« Răspuns #28 : Februarie 17, 2016, 05:30:14 pm »
Sunt pățit și eu cu Trabi ăla... zici că e scoasă din filmele alea cu „Crazy Cat Lady”...  =)) :BangHead:
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: Vand Trabant 601- Bucuresti
« Răspuns #29 : Februarie 17, 2016, 09:25:49 pm »
..acu vazui si eu topicul. :glasses9: Credeam ca numai mie mi se intampla sa dau peste sonati- gen cum e ala care imi da aripa noua gratis da' cere pe un dinam 900 de lei.. :o :o
Din aceeasi arie am vazut O GRAMADA de masini BUNE ajunse prin ,,program'' la fiare.. Dacii vechi si bune, traburi. La capat la chitila e un nene (mos adica) care a dat un combi ingrijit pentru bon- chiar mi se lauda ca are un amic care a luat 1500 de lei pe bon si ca lui nu-i dadea nimeni banii aia.. si... l'a dat.. Am fost dupa aia la el sa iau din piesele ramase.. si cica.. n'a reusit sa dea bonul.. A ramas fara masina si cu un bon. Ca prostii, adica.. El spera ca .. o sa faca ,,statul ceva pentru ei'', ca sunt vreo 400 de oameni care au ramas cu bonul.. Imi venea sa-i zic ca s'a sonat...
Ireal, nu?  treaba e ca vad cam aceleasi tampenii- dobitocenii- si la mama, si la socra-miu.. Parca le-a suflat cineva mintea cu paiul. :o
popandau de trabante