Autor Subiect: Di tati  (Citit de 4759 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Di tati
« : Mai 14, 2017, 02:27:36 pm »
Fac si eu un singur topic, ca daca fac pt fiecare chestie umplu primele 3 pagini ale sub-forumului  ;D

-Butelii normale de aragaz: 80 lei obisnuite, 100 lei cu guler (garda)
-Butelii tip Camping Gaz- sunt 3 marimi, vedeti pe net. Incepand cu 30 lei bucata. Am si diverse accesorii pt ele- reductoare, aparate ce se monteaza direct pe butelie (aragaz cu 1 sau 2 arzatoare, lampi....)
-Biciclete diverse si la preturi pt orice buzunar precum si ooorice piesa. Vand si la kit- adica ii dau umului un cadru, 2 roti corespunzatoare etc, tot ce trebuie si asambleaza singur
-Evident, ORICE piesa de Trabu
-Orice piesa dr Renault Laguna 2 mai putin motoarele si cutiile. Au fost 2 masini, 1,9 si 2,2 diesel- asta ca informatie pt esapamente, borduri etc. Una argintie alta verde abysse
-Multe roti complete, jante, anvelope. Am si de Trabi, am si de Mercedes- bus VW, am si de masini actuale- 205/55R16 de ex
-panouri 2/2 m din rama cornier si tabla neagra pt facut garaj, 2 usi de garaj de 1,5/2m. Suficient material pt un garaj de 5/3, poate 6/3 m.
-plasa de sarma impletita,veche, ruginita dar inca folosibila mult timp. 1 leu/kg

Accept si schimburi  :occasion14:
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Di tati
« Răspuns #1 : Mai 14, 2017, 02:29:51 pm »
ai uitat de telefon si e bine daca ai pune si poze, tot asa, la gramada

interesante panourile alea, am de gand sa fac un garaj undeva si e musai sa il fac din materiale usoare, fara temelie etc.

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Di tati
« Răspuns #2 : Mai 14, 2017, 05:46:59 pm »
Telefon nu, si pe olx, leboncoin etc discut doar pe net, urasc sa sune tel ca la gara. Pm aici pe forum...

Lemn de foc, salcam uscat la 3/4 din pretul pietei, pot transporta
Transporturi divrrse, inclusiv masini sub o tona
Catruse de imprimanta (ink si laser) goale pt reumplere si cartuse ink originale sau compatibile noi. Spuneti ce va trrbuie si vad daca am
2 osii de rulota cu sistem de franare
Elemente diverse de baza de rulota: lonjeroane, protzap, cap de cuplare etc
Fac cablaje de masina dupa model sau direct dupa masina- doar pt masini mai vechiute. Sertizarea papucilor cu scule profi
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Di tati
« Răspuns #3 : Mai 14, 2017, 07:54:40 pm »
Incarcatoare pt orice fel de celular, originale, 5-15 lei
Celulare diverse, 80% din stoc cu butoane, restul cu ecran tactil., modele mai vechiute
Fiare de calcat, foehn-uri, cani electrice de fiert apa, mixere, pasatoare, frigidere mici
Rafturi, motoare de frigider
Cablu electric nou, monofilar sau multifilar, 1.5-16 mm2
La cerere aduc/ pun in functiune centrale pe lemne, motocultoare, cositoare, tractorase...
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline tzitzi_84

  • BESTIA VERDE
  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 504
  • CJ 09 DJW
Re: Di tati
« Răspuns #4 : Mai 15, 2017, 11:20:28 am »
 :wav: Asta da barbat !!!!!    :wav:
if you want something you've never had
you most do something you've never done

Offline Bogdan93

  • FAINOŞAG
  • Moderator
  • Trabantist
  • *****
  • Mesaje postate: 398
  • BEVE-88-BEA
Re: Di tati
« Răspuns #5 : Mai 15, 2017, 11:57:38 am »
Imi puteti da linkul spre contul de OLX? M-ar interesa -Butelii tip Camping Gaz si  din categoria de biciclete un Pegas Kent dama si un Pegas Kent barbati. Multam! :icon_salut:
SMOKE & CHARM

Offline Bong

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 479
    • http://low-society.com/
Re: Di tati
« Răspuns #6 : Mai 16, 2017, 07:23:52 pm »
detaliază, te rog, subiectul biciclete. mă interesează modele care au cuple la cadru, adică vechi, ca preț în zona cea mai de jos a gamei, evident  :o
If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Di tati
« Răspuns #7 : Iunie 05, 2017, 02:25:32 am »
Imi puteti da linkul spre contul de OLX? M-ar interesa -Butelii tip Camping Gaz si  din categoria de biciclete un Pegas Kent dama si un Pegas Kent barbati. Multam! :icon_salut:
Vezi ca am pus azi, Butelie Campingaz se cheama anuntul. Diferenta de pret o face aspectul. Daca nu te deranjeaza ca arata mai urit (nu stramba- vopseaua nasoala, d'astea) te rezolv si la 15 lei.
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Di tati
« Răspuns #8 : Iunie 05, 2017, 02:32:35 am »
detaliază, te rog, subiectul biciclete. mă interesează modele care au cuple la cadru, adică vechi, ca preț în zona cea mai de jos a gamei, evident  :o
Cum "cuple la cal. cadru"? Pliante, gen Pegas Camping, sau cum? Pegas Camping are un amic doua, depozitate la mine, le vinde dar doar dupa Zwickau pot sa le scot. Ca preturi acestea variaza intre 40-50 de lei o bicicleta pe care o faci singur dintr-un sac de piese cal. 2 pe care ti-l dau eu, 100-150 o bicicleta buna dar mai pentru la tara, asa, ca aspect, ajungem la un 200-250 pt acelasi lucru dar ok estetic si urcam la 400 pt o bicicleta ca noua.
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline Bong

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 479
    • http://low-society.com/
Re: Di tati
« Răspuns #9 : Iunie 06, 2017, 12:01:49 pm »
detaliază, te rog, subiectul biciclete. mă interesează modele care au cuple la cadru, adică vechi, ca preț în zona cea mai de jos a gamei, evident  :o
Cum "cuple la cal. cadru"? Pliante, gen Pegas Camping, sau cum? Pegas Camping are un amic doua, depozitate la mine, le vinde dar doar dupa Zwickau pot sa le scot. Ca preturi acestea variaza intre 40-50 de lei o bicicleta pe care o faci singur dintr-un sac de piese cal. 2 pe care ti-l dau eu, 100-150 o bicicleta buna dar mai pentru la tara, asa, ca aspect, ajungem la un 200-250 pt acelasi lucru dar ok estetic si urcam la 400 pt o bicicleta ca noua.

adică...dacă ai ceva semicursiere, cursiere vechi, chiar și la sac, defapt ar fi de preferat la sac dar complete. dacă ai așa ceva, sunt interesat. asta m-ar interesa.
If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Di tati
« Răspuns #10 : Iunie 07, 2017, 07:02:01 pm »
Bong: DA, are tata eeeezact ce pohtesti. Vorbim dupa Zwickau. Poze iti pot pune mai repede, lasa-mi o adr de mail pe privat.
Restul de spamuri le rezolv cu prima ocazie, ca de la barbat la.... in fine. Iesim putin afara.  :icon_flower:
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Di tati
« Răspuns #11 : Iunie 07, 2017, 07:25:08 pm »
Nou intrate: 4 roti de Peugeot 205, jante Speedline SL.201 5,J14 din aliaj, pneuri 185/55R14 totul ok la 150 E.
De asemenea, duc/aduc orice si (de) oriunde in Ro si Ue, incl masini sub o tona.
Mut (cu "m"!!!), aduc materiale, torn beton, sudez electric profi.
Vand cabluri monofilare sau litate intre 0.75 si 16 mm2 noi. Vand la metru la 2/3 dim pretul coresp vanzarii la colac de 100 m
Instalatii electrice si apa cu PPR si cupru
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Di tati
« Răspuns #12 : Iunie 07, 2017, 07:36:45 pm »
Jantele 5,5Jx14, scuze.
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!