Autor Subiect: Impatimitii de Barkas  (Citit de 345489 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline autom

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 829
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #420 : Martie 22, 2011, 05:20:09 am »
 :dark1: Sa o iau catinel:

Domn'Doftor: Vrea mortis alte scaune. MAi joase. Pur si simplu omul e mare din nascare si NU INCAPE in Barkas......Ideal este o blana de lemn de 3 cm cu panza sa fie cat mai jos. Nu gasim idealul si apelam la scaune originale....MAdam Voicu cred ca a ramas blocata cand a sunat-o sa o intrebe daca are de vazare scaune de BArkas.... :icon_tongue: :icon_tongue:

Nenea cu distrugerea: Are un nivel intelectual sub al rotii de rezerva de la BArkasurile noastre. PAre in alta lume, lume cu camasi albe, tari si cu maneci supra marite. Oricum, am vb cu le dupa ce i-am pus biletul in masina si chiar m-a luat la rost ca am facu asta. Ulterior mi-a zis ca am avut o idee buna ca o sa stie de unde sa ma ia cand dezmembreaza masina. Bine, bilet e impropriu spus, am apelat la o tabla de aluminiu pe care am scris cu markerul  :sign7: :sign7: ( am premeditat actiunea si am venit cu ea de acasa ). Grupul motopropulsor si directia il pastreaza restul la remat. Geamurile scapa. Repet omul e dubios, ciudat si are masina trista........ :'( :'( :'( :'( :'(

Domn'Draku are alte obiective primavara asta si a cam uitat prietenii de suferinta......... :mumum: :mumum: :mumum: :mumum: :mumum: :mumum: :love10:  SUNT DEZAMAGIT......... :violent5: :violent5: :violent5:
« Ultima Modificare: Martie 22, 2011, 09:38:25 pm de victor »
"...Asadar pompierul nu alege sa salveze omul bun, in detrimentul omului rau, asadar pompierul se arunca in flacari, riscandu-si viata, pentru a salv

Offline draku

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 722
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #421 : Martie 22, 2011, 08:32:14 am »
prieteni da
suferinta.. nu cred (imi aduc aminte cum zicea o vorba: eu nu sufar de nebunie, eu ma bucur de ea...)
da' nu inteleg de ce suferi ......
de cand nu ai mai atins barkasul? cred ca de vara trecuta...
si atunci, noroc cu mine ca mai depozitam diverse in el.....
altfel nici asa nu puneai mana pe el....

eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #422 : Martie 22, 2011, 01:16:55 pm »
@autom =)) as avea rugamintea sa nu mai scrii dimineata pe nemancate sau cand vii de la servici. De ce? uite mai sus ce ai scris, cate greseli si ce foame iti era ca ai mancat la litere mai mult decat prevede legea pe m patrat =))
=))) =)))
Bafta cu masinutele si cu oamenii cu camasi albe =)))

Offline autom

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 829
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #423 : Martie 22, 2011, 07:54:19 pm »
 :angel7: :angel7: :angel7: :angel7: Cum pot reedita?

Pt Domn' Draku: Pai termina cu problemele prioritare si vino sa desfacem bucati taraboanta mea.......Maine te vizitez la munca...... :toothy6:

Edit: Ce vroiai sa spui Domn Moderator despre camasile albe? E un apropo la mine? Nu ca nu ar fii adevrat....... :wav:Stiam de gulerele albe............
"...Asadar pompierul nu alege sa salveze omul bun, in detrimentul omului rau, asadar pompierul se arunca in flacari, riscandu-si viata, pentru a salv

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #424 : Martie 22, 2011, 09:41:55 pm »
:angel7: :angel7: :angel7: :angel7: Cum pot reedita?
Edit: Ce vroiai sa spui Domn Moderator despre camasile albe? E un apropo la mine? Nu ca nu ar fii adevrat....... :wav: Stiam de gulerele albe............

=))) stai linistit, am lasat ca sa citesti sa vezi ca "ai calcat stramb" si acu ca ai citit am remediat. Numa ca na, next time sa nu mai scrii pe stomacul gol =))) cat despre camasile albe sau gulere dupa caz, nu faceam referire  la "domnia voastra" ci la personajele ce le discutati (postari mai sus)
Stiu ca prinzi la glume asa ca "mi-am permis" sa mai strecor cate una alta.
Hai,..bafta..ca eu urmaresc cu real interes topicul cu submarinele voastre, e destul de interesant

Offline barkassubmarin

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #425 : Martie 22, 2011, 11:18:17 pm »
 :3some:
dau si eu cu o vorba ... dar nu in balta, sper !
In literatura de specialitate cand spui despre cineva ca se ocupa cu chestii de ,,gulere albe", pe cel in cauza l-ai facut escroc ! (adicatelea, este din tagma infractorilor, dar nu trudeste sa se murdareasca, ci isi foloseste capul iar hainele ii raman curate - iar un escroc se supara daca il denumesti hot !!!).
Oricum, hai sa lasam discutiile off-topic si sa ne intoarcem la ale noastre : tot nu am aflat nimic despre starea cauciucurilor ,,defunctei", asadar stau tot pe receptie !
La capitolul noutati nu am de spus decat  ca astazi m-am ,,nervozat" pe smecherii din targul Vitan care pentru a-mi imbutelia vopseaua preparata de vecinul imi cereau pretul ca si cum ei mi-ar fi preparat vopseaua : 25 lei/tub ! Misto, vorba lui Irinel, nu ?!? :jerk: 

Offline autom

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 829
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #426 : Martie 23, 2011, 05:24:34 am »
@ victor:  :coffee2: :coffee2: O sa beau cafea inainte sa fiu cu stomacul plin  :toothy4: Nu-i bai! Multumim ca ne urmariti meciurile in acest colt vesel plin de joaca... :blob7:

@ barkas submarin: MAi nene, inainte sa iti zic despre cauciucuri: Matale stii ce inseamna hilizaul ala de l-ai bagat ?

Asta (  :3some: ). Ma pui pe ganduri.........are legatura cu cei din targul Vitan?

Asa, sa trec la treburi serioase: CAuciucurile la camioneta ce o sa fie disecata, sunt proaste si de dacie. Oricum erau bagat in pamant si nu am putut sa le admir in totalitate.

Despre vopseaua lu' Matale: De ce nu ai venit la mine sa iti dau compresorul ala mic si pistolul aerograf? FAceai treaba mai bine decat cu ,,spreiul,,   ;D ;D

Ps. vezi si tu saracul Iri ce probleme are, il mai faci sa si sughita..... :icon_compress: :happy8: :happy8: :happy8: :happy8:
"...Asadar pompierul nu alege sa salveze omul bun, in detrimentul omului rau, asadar pompierul se arunca in flacari, riscandu-si viata, pentru a salv

Offline barkassubmarin

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #427 : Martie 24, 2011, 08:11:36 am »
Acum ca m-ai atentionat cu privire la hilizau, cred ca poa` sa fie ceva naspa!!!
Eu l-am folosit in sensul in care niscai insi stau de vorba pe la colturi si barfesc, nu ... bag pe cineva la mijloc (primul), cat despre al doilea, l-am foloit intentionat pentru a-i califica intr-un fel pe cei din targ !
Oricum, nu le-am dat banii pe care mi i-au cerut, uite-asa, de-al naibii.Asadar, am luat act de oferta ta cu aerograful, iar daca ma ,,enervez" intr-o zi cu soare din cele care vor veni in curand, vin la tine (cu Submarin cu tot) sa mi-l dai si sa-mi faci si instructajul de folosire, la ,,botul calului" !!! ;)  ;) ;)

Offline autom

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 829
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #428 : Martie 24, 2011, 06:54:08 pm »
Acum ca m-ai atentionat cu privire la hilizau, cred ca poa` sa fie ceva naspa!!!
Eu l-am folosit in sensul in care niscai insi stau de vorba pe la colturi si barfesc, nu ... bag pe cineva la mijloc (primul)


Eu nu te cred! ;D ;D ;D ;D ;D
"...Asadar pompierul nu alege sa salveze omul bun, in detrimentul omului rau, asadar pompierul se arunca in flacari, riscandu-si viata, pentru a salv

Offline barkassubmarin

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #429 : Martie 28, 2011, 11:20:58 pm »
 :wav:
Si este postat clipul in care apare Submarinul !!!
este pe pagina leumi.co, dar sa ne ajute bunul Dumnezeu sa avem rabdare ca sa vizionam  ,,vedeta" : sunt patru variante de clip, Submarinul apare (doar!) intr-una dintre ele, iar cat am incercat eu, cu greu am reusit sa dau de cel care ma interesa (se tot schimba ordinea in care sunt puse, nu se poate plimba cursorul ca sa revii sau sa avansezi, etc ...
Daca este vreun meserias care se pricepe si extrage esentialul ... sa m-ajute si urmeaza ... :occasion14: :occasion14: :occasion14: (ideal sa reposteze bucata in cauza).
Apropo, cu toata buna dispozitie pe care am avut-o la vizionare, parca ma-ncercau sentimente contradictorii, vazand cum l-au ,,preparat" !!!
 :headbang: :headbang: :headbang:

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #430 : Martie 28, 2011, 11:25:25 pm »
pe leumi.com e ASTA : " This is the first important national site in Israel to represent israelis common interests. Common to the whole nation! "

Care doamne iarta e legatura ? ce are evreul  :happy6: cu barkasu ? cred ca nu ai zis bine site man ..  :confused1:
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline autom

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 829
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #431 : Martie 29, 2011, 07:46:52 am »
Domnu' sef cu multa tabla si geamuri la masina:

Nu merge site-ul ala. Ai incurcat teribil borcanele! :pain10: :pain10: :pain10: :pain10: :pain10: :pain10:

2......Domn' Doftor, proprietarul camionetei, a vazut submarinul galben pe platforma, a fost impresionat si a decis sa se apuce si de dubita lui, drept urmare am mai luat de la MAdam Voicu inca o caseta de directie si inca un cuplaj ( iar peste 8 mil........).

Am luat anvelopele MITAS originale pt BArkas sa le montez......

Deci, barkasistilor, veniti sa va zgariati pe ochisori cand veti vedea cum arata anvelopele astea......... :toothy4: :toothy4: :toothy4: :toothy4: :toothy4: :toothy4: :toothy4:
"...Asadar pompierul nu alege sa salveze omul bun, in detrimentul omului rau, asadar pompierul se arunca in flacari, riscandu-si viata, pentru a salv

Offline barkassubmarin

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #432 : Martie 29, 2011, 11:05:10 pm »
 :protest:
Doooooomnilor...., imi aduc aminte de titlul unui film, ceva de genul ,,Unu-i orb, altul n-aude!" .... Pai eu am scris leumi.co, nu leumi.com  !!!
Si am verificat dupa ce am citit mesajele voastre adineauri, si ... stupoare : merge, iar clipul cu Submarinul intra automat (este optiunea cuplului pentru taxi, nu pentru  ,,avtobuz").
Mare Autom, daca la caseta ai pus de doua ori pretul (acum si ceva ... mult mai devreme), ai uitat sa te falesti cu pretul caucioacelor - sub 3,5 bulioane ?!?
Deci, meseiasilor, bagati leumi.co (cand se tasteaza Google-ul pune si un .il automat, dar eu l-am ignorat si tot am picat pe solutie cu enterul direct) :icon_pale: :icon_pale: :icon_pale:
 :icon_salut: :icon_salut: :icon_salut:

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #433 : Martie 29, 2011, 11:24:08 pm »
ASADAR ... ia de uita-te PRINT SCREEN din 3 browsere diferite cu adresa TA ... daca scrii www.leumi.co asa arata si acolo te duce . Daca dai ce google vrei tu ... tot la evrei ajungi. NA ? UNDE E BARKAS ??  :idea1: :idea1: :idea1:

fa si tu un print screen sa vedem ... sunt confuz ... om' fi orbi ... dar na ' ...  :fucyc: Eu ti-am aratat alb pe negru ... ce arata



« Ultima Modificare: Martie 29, 2011, 11:29:41 pm de Gusteru »
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline barkassubmarin

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Răspuns: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #434 : Martie 30, 2011, 12:00:27 am »
 :( :o :(
Inseamna ca iar se intampla ceva foooarte ciudat:
1. Eu zisei simplu leumi.co (fara www, fara nimicuta !!!  Am avertizat doar ca la mine gogle pune si un .il, deci corect ar fi sa se tasteze leumi.co.il, sa vedem ce va da si voua)
2. Nu a zis nimeni ca nu ajungeti la un site evreiesc ;D ;D ;D
De fapt, reclama este tocmai la un pachet de servicii turistice oferit de o societate evreiasca, iar Barkas-ul este pe post de taxi in inchipuita tara Dazachstan, unde niste tineri insuratei ajung nu alegand serviciile despre care vorbeam, ci alegand sa mearga  in concediu/voiaj prin alte optiuni (probabil cu concurenta !!!)
 :notworthy: :notworthy: :notworthy: