Autor Subiect: Impatimitii de Barkas  (Citit de 345502 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline draku

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 722
Re: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #900 : Decembrie 04, 2011, 08:46:46 pm »
 :thumbsup:
eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....

Offline barkassubmarin

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #901 : Decembrie 04, 2011, 08:59:28 pm »
 Ca să citez o reclamă: ,, ... Ei, ce vă spuneam  ?!?" :laughing7: :laughing7: :laughing7:
 Hai cu voi băieţi, hai în gaşca posesorilor de Barkas, că-i păcat de cele care mai sunt să ajungă la Remat sau să ruginească pe loc.
Oooops ... ! Parcă şi între noi e unul care ţine maşina să ruginească pe loc ! Asta şi asta  :violent5: erau pentru Autom !
Ce mai, din primăvară eu unul mă apuc din nou de bibilit cu simţ de răspundere la Submarin, că (zic eu) maşinuţele astea merită toată grija din lume !
PS: Autom, te-ai prins că e o glumă! Nu de alta, dar văd că Draku pare cam ,,obosit" să te taxeze pentru drăgălăşenia de la Impresii.  Sau poate că nu a văzut, şi-apoi vei spune după ce-şi bagă el codiţa, că eu am fost un drăgălaş !
Oricum, ţin aproape  că la primăvară vreau să facem scirocco-ul Submarinului şi nu te las !
 :headbang: :headbang: :headbang:

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #902 : Decembrie 04, 2011, 09:18:49 pm »
As lua daca as avea posibilitatea... Eu inca bag bani in Trabi meu si nu mi-as permite sa ma apuc de inca ceva... Si intre timp lucrez la YRY (Trabi lu Todoran de la Ambulance) destul de sustinut... Inca una si ma "duc"... cum se zice. Deci din partea mea, tot respectul... dar sa mi va alatur... poate pe viitor.

PS: De cate ori vad un Barkas pe strada ma uit la el... si ma gandesc... cat o costa sa-l cumpar. (Asta dinainte sa ma plimb cu B-12-DEN [sper ca am scris bine numarul de inmatriculare]).

Apropos de asta... Stie cineva a cui sunt cele 2 Barkasuri (in ultima vreme am vazut numa unu) din zona Spitalul Victor Babes? Aratau foarte bine. N-am mai trecut demult si nu am notat numere de inmatriculare.
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Re: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #903 : Decembrie 04, 2011, 09:45:12 pm »
   mie cand mi-a oferit-o (cu alta ocazie), m-am scuzat, mai mult de frica, pt ca mi se pare maricica... dar data viitoare imi iau inima in dinti, ca prea o lauda toata lumea!
   p.s. acum sa vedeti ce-o sa zica mircea, dupa cata publicitate a primit masina lui narcis! =))

Offline draku

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 722
Re: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #904 : Decembrie 04, 2011, 10:39:48 pm »
ce sa mai zica mircea?
plange in pumni acasa...d'aia nici nu ii mai zic nimic....
 =))

@mortu george: daca e vorba de doua barkasuri in zona sectiei 12 politie (in spate la spitalul victor babes, daca nu cumva il confund), unul din ele ai avut ocazia sa il admiri azi, impreuna cu colegul @barkassubmarin
celalalt a ajuns lingurite
eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....

Offline autom

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 829
Re: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #905 : Decembrie 05, 2011, 05:39:04 am »
 :icon_salut: :icon_salut: No coment!

Eclipsam tablele alea ambulate cu multe geamuri  ,  ruginite si hodorogite care au venit in parc....De abia se taraie Barkasurile alea autobuz........

Prefer sa las pe altii sa se remarce  :occasion1: :occasion1: :occasion1:
"...Asadar pompierul nu alege sa salveze omul bun, in detrimentul omului rau, asadar pompierul se arunca in flacari, riscandu-si viata, pentru a salv

Offline Mortu George

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 072
  • B-09-UHV
Re: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #906 : Decembrie 05, 2011, 09:36:55 pm »
ce sa mai zica mircea?
plange in pumni acasa...d'aia nici nu ii mai zic nimic....
 =))

@mortu george: daca e vorba de doua barkasuri in zona sectiei 12 politie (in spate la spitalul victor babes, daca nu cumva il confund), unul din ele ai avut ocazia sa il admiri azi, impreuna cu colegul @barkassubmarin
celalalt a ajuns lingurite

Da, despre alea era vorba... imi pare rau de cel ce a ajuns lingurite... Oricum, frumoase utilaje!
Posesor Trabant 601 S (de_luxe) 03.1988 dobândit din familie și "crescut" în el...
Telefon: 0722512217
http://www.traby.ro/forum/index.php/topic,1283.0.html

Offline barkassubmarin

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #907 : Decembrie 06, 2011, 12:35:23 am »
 :headbang: :headbang: :headbang:
Nu vă fie frică ... Barkas-ul are nevoie doar de dragoste ca să trăiască şi să servească proprietarul !
Pe cuvânt, Submarinul Galben a fost luat de la fiare vechi, în februarie 2009, iar pană în prezent cu cheltuieli minime (dar muncă ...) l-am oprit din cădere liberă şi l-am repus pe ascendent. De fapt, am muncit la el în special în 2009, un pic în 2010, în 2011 (spre rusinea mea !) cam deloc, iar în 2012, dacă nu se sfârşeşte lumea, se sfârşeşte cu problemele accesorii şi reîncep lucrul la el, iar de la întâlnire la întâlnire sper să se vadă progresele (inclusiv de către Autom  :icon_thumright:).
Deci, eu cred că dacă cineva doreşte să redea şoselei un Barkas, îl ajutăm să îl găsească şi să îl bibilească cu destulă uşurinţă.
Important este ca să ai pe ce să pui mâna şi  de unde să pleci !
 :icon_salut: :icon_salut: :icon_salut:

Offline autom

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 829
Re: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #908 : Decembrie 06, 2011, 07:14:36 am »
Nu vă fie frică ... Barkas-ul are nevoie doar de dragoste ca să trăiască şi să servească proprietarul !
:laughing7: :laughing7: =)) =)) =)) =)) =)) =)) :icon_cyclops_ani:
"...Asadar pompierul nu alege sa salveze omul bun, in detrimentul omului rau, asadar pompierul se arunca in flacari, riscandu-si viata, pentru a salv

Offline autom

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 829
Re: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #909 : Decembrie 14, 2011, 07:07:58 am »
Mda, vad ca sustinatorii Aro-ului vor sa ne-o ia inainte.............

Va arat cateva poze cu Barkas-ul din Poiana Campina si Barks-ul dubita cu motor de 1,9 al omului pe care l-am alergat sa ii cer numarul de telefon.

"...Asadar pompierul nu alege sa salveze omul bun, in detrimentul omului rau, asadar pompierul se arunca in flacari, riscandu-si viata, pentru a salv

Offline barkassubmarin

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #910 : Decembrie 25, 2011, 10:39:05 am »
 :wav:
Crăciun fericit tuturor celor care sunt pe forumul acest, indiferent de ,,atelajul"  la care trebăluiesc sau cu care se mândresc !
 :toothy1:
Mircea, văd că ai o slăbiciune pentru ,,carosate", dar unii vor să vadă (parcă să se şi împroprietărească) cu autoturisme. Ştiu că ştii şi de-astea (şi eu mai ştiu câte una! ) aşa că fă bine şi prezintă-le pe toate !
Baftă uturor !!!
 :icon_santa:

Offline draku

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 722
Re: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #911 : Decembrie 25, 2011, 12:32:49 pm »
Sarbatori fericite tuturor si din partea mea!
eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....

Offline autom

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 829
Re: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #912 : Decembrie 25, 2011, 02:32:14 pm »
La multi ani si aici. Va reamintesc ca va abateti de la subiectul de discutie. Aici discutam de BARKAS. Pentru felictari trebuie sa accesati subforumul dedicat!

Nu inteleg de ce este atata dezordine pe aici. Si totusi sunteti cadre !









 :evil4: :evil4: :evil4: :evil4: :toothy6: :pain10: :pain10:      :angel13:
"...Asadar pompierul nu alege sa salveze omul bun, in detrimentul omului rau, asadar pompierul se arunca in flacari, riscandu-si viata, pentru a salv

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #913 : Decembrie 26, 2011, 09:30:49 pm »
Multam autom. Te tin minte cand o fi nevoie de moderatori  ;D
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline autom

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 829
Re: Impatimitii de Barkas
« Răspuns #914 : Decembrie 27, 2011, 07:11:26 am »
Multumesc Domn'Guster!


:headbang: :headbang: :headbang: astia doi cu autobuzele astea harbuite si mancate de rugina trebuie sa fie pusi la punct........
"...Asadar pompierul nu alege sa salveze omul bun, in detrimentul omului rau, asadar pompierul se arunca in flacari, riscandu-si viata, pentru a salv