Autor Subiect: Spatiu pentru parcat masina  (Citit de 3542 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Spatiu pentru parcat masina
« : Noiembrie 10, 2015, 08:08:58 pm »
Am posibilitatea ca sa primesc una-doua masini intr-un spatiu amenajat (ingradit cu garduri) si supravegheat cu camere video, sub stalp cu lumina.
Este pentru lasat masina nemiscata 1..3..4 luni, adica nu e loc pentru mers zilnic si de reparat la masina. :icon_rr:
Noaptea exista si paza care patruleaza, exista si o haita-doua de caini... de nu misca nimic noaptea pe acolo. (si eu am probleme daca ma prinde intunericul acolo, pot iesi doar cu masina..) Deci- securitate suficienta pentru masini.

Tarif parcare- 60 lei lunar. :icon_salut:
popandau de trabante

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: Spatiu pentru parcat masina
« Răspuns #1 : Noiembrie 14, 2015, 07:44:37 pm »
Acolo voi deschide si un mic atelier de reparatii. :wav:

Avem si firma necesara pentru asa ceva (tabla  cu marca ma refer, nu ca mi-am facut EU vreo firma :glasses9:.). Tabla NU a fost fixata, e pusa doar pentru poza- deocamdata. :icon_rr:


Am deja aparat de sablat, compresor, aparat de sudura, scule, cricuri de toate felurile, cam tot ce trebuie pentru un mic atelier.
 De saptamana viitoare o sa incep sa lucrez cate ceva la masinile de acolo. :icon_rabbit:

popandau de trabante

Offline LIVIU/RATB

  • trabantul
  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 463
  • popandau
Re: Spatiu pentru parcat masina
« Răspuns #2 : Noiembrie 16, 2015, 08:14:58 pm »
Am facut rost de cutie pentru contor- am si contor- urmeaza sa trag si curent.
Adica- o sa incep sa lucrez.

popandau de trabante

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Re: Spatiu pentru parcat masina
« Răspuns #3 : Decembrie 13, 2015, 09:31:50 pm »
Liviule ... aceasta "reclama" contravine  regulilor forumului.
Nu are nici adresa,nu are nici nr de telefon. Ai tu problemele tale ,te rog sa ti le rezolvi. Pana atunci , suspendata. Te cred ca VREI sa faci bine dar te supui regulilor. NU UITAM CA AM REVENIT din BAN , asa-i?
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: Spatiu pentru parcat masina
« Răspuns #4 : Decembrie 14, 2015, 03:00:19 pm »
Pentru ca sunt responsabilul direct cu acest, ma simt nevoit sa vin cu unele clarificari:

1. Toate deciziile, dar absolut toate deciziile le cantaresc bine si le adaptez situatiei.

2. Liviu trece printr-o situatie mai speciala (si financiar si..altele, nu pot sa le fac publice) si dorea sa faca ceva, sa lucreze sa ajute trabantisti contra unor sume etc, astfel m-a sunat inainte de a posta si a intrebat daca poate posta anuntul fara a pune locatia. Am intrebat de ce si justificarea a fost :
- "cineva" are grija lui sii doreste raul, urmareste tot ce face (in mediul online)  si as putea continua cu exemple concrete dar nu e cazul (mi-au fost prezentate)
- acolo unde are Liviu "atelierul" mai are un user facut un mic atelier (si depozit) si Liviu a vrut sa fie prevazator ca in cazul in care el (Liviu) pateste ceva (dat foc, spart, etc) sa nu aiba de suferit si celalalt user

3. Astfel, in urma celor expuse mai sus de Liviu, (nu iau in calcul nenoricirile petrecute cu datu' foc la casa, caine transat, etc) am luat decizia de a face o adaptare a situatiei si i-am permis sa posteze anunt cu servicii prestate pentru trabantisti fara a trece locatia urmând ca cei interesati de pe forum ( ca este doar pentru forumisti) sa il contacteze. Astfel se stie exact cine doreste serviciul lui Liviu sau vine la locatie.

4. Nu sunt nici-un fel de prieten cu Liviu (asa cum sustine la telefoane Gusteru) si nici nu-i iau apararea, doar am vrut sa ajut pe un membru al forumului si am adaptat situatia la Regulamentul postat. Stiti bine ca nu fac rabat când este vorba despre aplicare dar nu sunt nici exigent, adica astept omul si 3 zile pana pune fotografii la un anunt, ultimul exemplu este Pater,(anunt semnalizare din 23 noiembrie) a spus ca pune poza seara când ajunge acasa si inca nu a pus, il cunoastem pe Pater si asteptam, deci ne adaptam situatiei, nu sunt comunist si nici dictator (scuze Pater ca te-am dat exemplu)

5. Daca se considera (de catre membrii comunitatii) ca am gresit ca am adaptat la situatia data, atunci ma declar vinovat.

6. Remarca "nu uitam ca am revenit din BAN" nu are sustinere pentru ca el (Liviu) a facut postarea dupa ce si-a cerut voie, deci nu este raspunzator pentru ceea ce a postat, eu i-am permis. A trebuit sa clarific si acest aspect ca sa nu existe dubii si nici să aruncam vina pe om doar ca vrem sau putem, daca chiar considerati ca exista vinovat, acela sunt eu.

7. Daca cineva are ceva sa imi reproseze, chiar il rog sa o faca, sunt om si am voie sa gresesc, nu fac totul perfect, de aceea sunt destul de matur sa accept si eventualele "chelfaneli" sau "urecheli" (termeni din Moldova pentru cearta) daca sunt corecte si bazate, nu doar de dragul de a face

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Spatiu pentru parcat masina
« Răspuns #5 : Decembrie 14, 2015, 03:27:31 pm »
...ultimul exemplu este Pater,(anunt semnalizare din 23 noiembrie) a spus ca pune poza seara când ajunge acasa si inca nu a pus, il cunoastem pe Pater si asteptam...

Si i-am zis ca o sa fie dat exemplu si el nu m-a crezut. O fi indragostit?  :love10:

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Re: Spatiu pentru parcat masina
« Răspuns #6 : Decembrie 14, 2015, 05:54:12 pm »
ca si-asa nu-l vrea nimeni... ma iertati!
(bag seama ca unii ai prea mult timp liber si se gandesc sa nascoceasca diverse discutii de-aiurea... get a job, people! ;)