Autor Subiect: volan sport pe traby  (Citit de 2323 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline yonutz

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 5
volan sport pe traby
« : Februarie 12, 2011, 03:08:55 pm »
am si eu o intrebare! cum se poate schimba volanul la traby pt unul sport? ia venit mie o idee sa tai sa sudez prostii! ma poate ajuta cnva?

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Răspuns: volan sport pe traby
« Răspuns #1 : Februarie 12, 2011, 05:05:59 pm »
salut Yonutz si bine ai venit pe la noi. Poate pentru inceput ar fi bine sa mergi la sectiunea "Prezentare membrii" si sa faci un topic in care sa te prezinti, e recomandat.Apoi citeste regulamentul , ai sa vezi ca nu permitem scrierea tip prescurtat , "cnva".

Referitor la problema ta, depinde ce volan trebuie pus. De exemplu, erau candva pe piata (bazar) volane sport care veneau cu tot cu butuc adaptator. In cazul nostru, la Trabant este un bolt si daca ai putea prinde acel butut prin bolt si apoi de el noul volan ar fi ok. Pune o poza cu volanul care il ai ca sa vedem care este treaba.
Pozele se incarca cu www.imagebam.com (vezi sectiunea recomandari useri ca ai acolo un topic care te invata pas cu pas cum sa faci)

Offline yonutz

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 5
Răspuns: volan sport pe traby
« Răspuns #2 : Februarie 12, 2011, 06:47:10 pm »
am inteles! defapt nu sunt nou pe aici! doar ca pana acum am privit am admirat si atat! volanul merge montat la dacia! l-am avut pe dacia dar nu prea ii convine mamei si lam dat jos!iar acum vreau sa il pun pe traby dar nu am idee cum!

Offline Hunor

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 953
Răspuns: volan sport pe traby
« Răspuns #3 : Februarie 12, 2011, 07:06:02 pm »
În primul rând, bine ai venit printre noi, să te simţi cât mai bine în famila noastră numeroasă. După cum am citit tu eşti printre acele useri noi care au Trabant (nu acum cumpără) aşa că fă o prezentare la expo, ca să vedem utilajul care se va bucura de volanul sport.
În al doilea rând, pune câteva poze cu volanul, că în zilele noastre avem atâta modele pe piaţă că nu există o "reţetă" universală de a monta.
În al treila rând dacă volanul este acel model care se prinde cu 6 sau cine ştie câte surube pe un butuc, cea mai bună soluţie e să faci la strungar un adaptor care are prinderea exact ca şi modelul original de volan (prin bolţ), şi are 6/... găuri pt volanul nou.

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Răspuns: volan sport pe traby
« Răspuns #4 : Februarie 13, 2011, 03:50:27 pm »
Iti spun si eu BINE AI VENIT aici dar exact ca si colegii mei ... te rog sa te prezinti pe tine si separat "utilajul" tau.
Pt inceput pune cateva poze cu volanul(elocvente).  ;)
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan