Mesaje Recente

Pagini: [1] 2 3 ... 10
1
Expoziţie de Trabant-uri / Re: B 206 DDR
« Ultimul mesaj de pater rafail Martie 22, 2019, 08:53:36 pm »
In carburator schimba numai poantoul si esti gafay(pkus reglajul  de rigoare). Cat despre fire(a).... ia schema electrica si vezi ce e acolo. Nu le stiu pe de rost.
2
Expoziţie de Trabant-uri / Re: B 206 DDR
« Ultimul mesaj de Surcel Traian Martie 22, 2019, 03:58:43 pm »
Acum ca s-a facut vremea frumoasa a venit timpul sa ma ocup de rugina din portbagaj si de pe podea.Nu mai vreau s-o lungesc,ca sa nu se degradeze mai rau.Astazi doar am dat jos pasla,mochetele si polita pe care vreau sa le spal (pasla la masina de spalat iar mochetele si polita cu mana).Zonele afectate plus o mica surpriza sub forma unei gauri in podea prin care se vede asfaltul,in partea pasagerului,langa scaun:

Ce o sa fac mai exact e sa curat toata rugina cu o perie de sarma si sa dau cu o vopsea ''speciala'' in 2-3 straturi,ala de la magazin zice ca nu e nevoie de grund.Am uitat cum se numeste si sa-i fac poza,va arat maine,ca o sa pun poze cu rezultatul final.DAR,mai am doua probleme...In primul rand dupa ce opresti motorul,pica din carburator(tip nou) benzina,indiferent daca robinetul e inchis sau deschis,se strange in gat si curge pe la preaplin,dupa un timp se opreste si lasa in urma o pata.Ma tot bate gandul sa-l pun p'ala de tip vechi,carburatorul mai are si cateva zone unde e mereu ulei,nu inteleg de ce.Nu prea vreau sa umblu la el pentru ca merge bine masina,voi ce ziceti?
Iar la contact am trei fire ce stau in aer,ce-i cu ele?

3
Cumpărări maşini / Re: Cumpar Trabi Combi
« Ultimul mesaj de malin Martie 22, 2019, 02:35:34 pm »
am un combi de vanzare.
malin- 0721142924
4
Expoziţie de Trabant-uri / Re: B 601 VIS - Trabi un mod de viata (fost B 10 GZA)
« Ultimul mesaj de pop_radu5 Martie 22, 2019, 10:13:05 am »
Nu ma compar eu cu tine Andrei. Al tau fiind 90 % ca de fabrica...nu trebuie sa ii aduci nici o munca de lamurire...eu daca am tot modoficat la al meu...ce sa fac...trebuie sa vb frumos cu el, sa il gadil nu de alta...dar trebuie sa ma plimbe 😁 abia astept sa ne vedem la intrunirea de primavara.
6
De prin mass-media / Re: Articol de pe vice.com
« Ultimul mesaj de Surcel Traian Martie 20, 2019, 05:24:33 pm »
Desi au gresit putin la datele tehnice ''23 de cai-putere și era montat pe o caroserie de 559 kile'',curios sunt de unde au scos datele?...In fine,nu conteaza.Articolul a fost frumos realizat si l-am parcurs cu placere.
7
« Ultimul mesaj de pater rafail Martie 19, 2019, 08:58:58 pm »
E lung si destul de precis articolul!
Imi placr, mai ales, ca e pe un site la care adera o groaza de tinerei d.astia hipsteriți, deci va da bine la public si clar e o reclama foartr buna! BRAVO!
8
« Ultimul mesaj de JetSS Martie 18, 2019, 06:45:16 am »
 :hello2:
9
Impresii / Re: TRABANT FEST VELIKO TARNOVO -16 03 2019
« Ultimul mesaj de JetSS Martie 18, 2019, 06:41:47 am »
10
« Ultimul mesaj de victor Martie 17, 2019, 03:07:03 pm »
pacat ca nu au pus in articol tot ceea ce am spus, erau mai multe lucruri, mai ales la partea cu istoria intalnirilor din Romania si primii ce au organizat intalniri. Este bine totusi ca se mai scrie despre Trabant si ca stie lumea ca existam.
Pagini: [1] 2 3 ... 10