Autor Subiect: macheta trabant  (Citit de 25299 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #15 : Martie 12, 2010, 10:14:22 am »
Credeti ca exista asa ceva in romania ,macheta de 1.1 cred ca este foarte rara si costa o caruta de bani.



Free Image Hosting by ImageBam.com
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #16 : Martie 12, 2010, 11:35:21 pm »
nu in romania, dar pe sit-uri de profil da, si nu chiar o caruta de bani , intre 150 si 200 ron, mai mult nu cred , stiu ca am vazut pe un sit rusesc de machete , si aveau multe modele de trabi, care  nu le-am vazut pe alte sit-uri , scara mai mica, gen 1/37 sau 1/43, iar pretul ar fi cam cu tot cu transport
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #17 : Martie 13, 2010, 09:45:27 pm »
Se mai gasesc si pe la noi. Trebuie sa urmaresti pe site-uri specializate.In schimb in Ungaria am vazut in multe locuri :)

Offline Tokes

  • Trabantist Incepator
  • *
  • Mesaje postate: 32
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #18 : Martie 14, 2010, 03:45:15 pm »
Eu cu 200 de ron mi-am luat traby-ul :P si este pe o scara de 1:1 =)) =)) =))
Friendly, Free and Funky...

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #19 : Martie 14, 2010, 07:20:48 pm »
2oo ron ,cam piperat pune o poza cu el sa il vedem si noi, sunt curios cum arata la scara de 1/1.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline Gusteru

  • TRABANT 1.1 / 1990
  • Administrator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 7 348
  • TM 90 DDR by IFA mobile DDR
    • Trabant Club Romania
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #20 : Martie 14, 2010, 07:50:56 pm »
la scara 1:1 arata ... exact ca in realitate. Cred ca e CAM GREU sa il tinem in vitrina ...  =)) =)) =))
=== ADMINISTRATOR SITE ===
TEL +(4) 0740 485 474 (ORANGE)
Email   george.gusteritan @ gmail.com
YM       TrabyRo (DOAR pt mess)
SKYPE  gusteritan.george
FaceBook www.facebook.com/gusteritan

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #21 : Aprilie 08, 2010, 09:11:18 pm »
Am doua vesti bune .........1 ieri am fost in pitesti prin centru si in timp ce treceam pe langa libraria mihai eminescu am zarit in vitrina machete trabant exact ca modelul meu ,am intrat in librarie si aveau o gramada de trabanturi de diferite culori la pretul de 19 lei,parca era parcarea uzinei din zwickau......................2 am un prieten care are un wartburg cu telecomanda  si directie a rotilor prin cablu il are cam de 3 ani inca e functional mi-a promis ca mi-l da mie.Ca marime e precum machetele acestea pe care le aveti voi lucrate in detaliu,deabia astept sa il aduca a spus ca vine cu el duminica viitoare,e foarte vechi si a mentionat ca ar fi produs chiar de fabrica constructoare, ca este ddr, acum astept sa ma conving si eu.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #22 : Februarie 14, 2011, 07:02:38 pm »
Ala s-a dat la fund cu macheta dar ma rog asta e.
Intre timp am facut schimb cu remi i-am dat eu brotacul meu verde si am intrat in posesia unei machete albastre ma rog defapt bleu ,daca sunt doritori care au traby albastru ,si nu am macheta de aceasi culoare fac schimb.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #23 : Martie 12, 2011, 10:37:20 pm »
Ieri am gasit  pe strada, pe marginea drumului murdara de pamant o macheta semi metalica a unui iveco daily (platforma tractari auto)am curatat-o dezimbectat-o si am facut cateva poze pacat ca e cam zgariata,acum vanez colectia de la deagostini.
« Ultima Modificare: Martie 12, 2011, 10:47:36 pm de alex giani »
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #24 : Aprilie 23, 2011, 02:04:00 pm »
De cand am cumparat numarul cu trabi m-am molipsit atat de tare incat am inceput sa imi fac o colectie intr-o vitrina a biblioteci din sufragerie.
Azi am achizitionat un fiat 500 tot la aceasi scara cu trabi deoarece nu imi place ca una sa fie mai mare iar alta mai mica,fiatul este cumparat din carrefour si este de la burago de mentionat ca respecta designul caroseriei are faruri la fel ca trabantul din plastic insa pe spate are stopuri din plastic iesite in relief rosii nevopsite.
Singura mea nemultumire fata de el sunt rotile sub forma de jante de aliaj si lipsa stergatoarelor si a oglinzilor exterioare in rest e superb,pretul a fost de 12lei
In continuare vreau sa ocup toata vitrina insa toate machetele sa fie automobile clasice exclus auto moderne ,cam batea vantul azi prin raionul cu machete deabia am gasit-o pe undeva prin spatele raftului,am mai gasit un renault 4 gtl insa era intr-un set de 4 bucati cu diferite auto si mi-a parut rau ca nu am putut sa o cumpar si pe acea.In rest si burago se cam prostesc prea multe lamborghini,ferrari, porsche moderne ale caror faruri si stopuri sunt un pic conturate in tabla si cam atat deci jucari in schimb daca cauti ai toate sansele sa dai de o macheta retro reusita,la un pret foarte bun
Poze mai tarziu cand vine soramea acasa ca telefonul meu e tot unul clasic. =)) =))
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 662
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #25 : Aprilie 23, 2011, 02:42:50 pm »
Asteptam si pozele. Grea boala si asta, colectionar machete :D

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #26 : Aprilie 23, 2011, 09:58:05 pm »
Am revenit cu foto
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline remi

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 502
  • fa ce trebuie sa faci
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #27 : Aprilie 23, 2011, 10:22:33 pm »
foarte misto ,acum ar trebui sa iei si cele cu revistele ,ca tot retro sunt ,lada,volga ,etc , doar ca pretul e dublu  :sad10:
trabant 1,1 kombi 1990
 tel. 0720 615 570  (acum sunt in reteaua cosmote,portat din vodafone)

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #28 : Aprilie 23, 2011, 10:40:51 pm »
Asta e aiurea pretul e mai mare si na timpul este limitat pe cand in carrefour gasesti mai tot timpul ,doar ca  nu modele precum cele din revista masini de legenda.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”

Offline alex giani

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 3 660
Răspuns: macheta trabant
« Răspuns #29 : Mai 03, 2011, 07:21:50 pm »
A mai achizitionat un vw 1600 squareback numai ca al meu este un gri inchis.Nu am pus poze cu al meu deoarece pozele nu sunt clare asa am gasit pe net si postez.
Nu exista suferinta mai mare decat amintirea fericirii trecute, in timp de nenorocire.

“Dante Alighieri, citat despre durere”