Autor Subiect: O stire trista  (Citit de 6030 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline draku

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 722
eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: O stire trista
« Răspuns #1 : Iunie 20, 2021, 08:46:46 am »
Prea devreme...

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Re: O stire trista
« Răspuns #2 : Iunie 20, 2021, 09:13:12 am »
Ieri a murit și Adrian Cernea, pilot off-road campion național, a fost surprins în timpul competiției de la Slanic, de o viitura

Offline marcel

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 227
Re: O stire trista
« Răspuns #3 : Iunie 20, 2021, 02:35:51 pm »
Dumnezeu sa-i odihneasca ! Cumplita saptamana in lumea iubitorilor de fiare.Condoleante familiilor.

Offline Surcel Traian

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 150
Re: O stire trista
« Răspuns #4 : Iunie 20, 2021, 09:37:09 pm »
Am vazut ca dl.Cornel era foarte activ pe facebook, vindea piese, ajuta lumea, adica un trabantist veritabil. Si mai avea doar 38 de ani... A plecat muuult prea devreme...

Odihneasca-se in pace!
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Bărbații din oțel conduc mașini din carton!

Offline Surcel Traian

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 150
Re: O stire trista
« Răspuns #5 : Iunie 20, 2021, 10:15:01 pm »
Iar odata cu tragedia care a avut loc, sunt de parere ca fiecare dintre noi ar trebui sa aiba un moment de cugetare asupra modului in care conduce. Cum spune in articol, ca ''a pătruns pe contrasens şi a intrat în impact frontal cu un autoturism''. Adica ar trebui ca evenimentul asta sa ne reaminteasca ca noi conducem niste masini nesigure (pentru standardele de azi) si ca trebuie sa evitam manevrele riscante. Plus ca mai sunt tot felul de inconstienti la volan care nu tin cont ca pot lua viata cuiva.

Sunt convins ca in cazul prietenului nostru a fost ''in the wrong place at the wrong time'' adica locul nepotrivit la timpul nepotrivit.

Trebuie sa conducem preventiv pentru a evita o astfel de nenorocire, in care ne putem pierde viata si care aduce multa suferinta celor apropiati.



Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Bărbații din oțel conduc mașini din carton!

Offline matei-traby

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 191
  • În căutare de bolid ;)
Re: O stire trista
« Răspuns #6 : Iunie 20, 2021, 10:17:54 pm »
Odihnească-se in pace! Sincere condoleanțe celor apropiați lui!

Offline draku

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 722
Re: O stire trista
« Răspuns #7 : Iunie 21, 2021, 09:00:31 pm »
Iar odata cu tragedia care a avut loc, sunt de parere ca fiecare dintre noi ar trebui sa aiba un moment de cugetare asupra modului in care conduce. Cum spune in articol, ca ''a pătruns pe contrasens şi a intrat în impact frontal cu un autoturism''. Adica ar trebui ca evenimentul asta sa ne reaminteasca ca noi conducem niste masini nesigure (pentru standardele de azi) si ca trebuie sa evitam manevrele riscante. Plus ca mai sunt tot felul de inconstienti la volan care nu tin cont ca pot lua viata cuiva.

Sunt convins ca in cazul prietenului nostru a fost ''in the wrong place at the wrong time'' adica locul nepotrivit la timpul nepotrivit.

Trebuie sa conducem preventiv pentru a evita o astfel de nenorocire, in care ne putem pierde viata si care aduce multa suferinta celor apropiati.




Mare dreptate ai !
 :icon_salut:
eu stiu ca sunt prost, dar cand ma uit in jur prind curaj....