Autor Subiect: Impresii de la Intalnirea Trabantistilor 2018 Covasna 10-11-12 August  (Citit de 4595 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Ediția XI a fost ca si in ceilalți ani o adevărată desfătare. Că în fiecare an, organizatorii se întrec în a face totul sa fie la superlativ ca noi, trabantistii, prieteni vechi sau noi sau simpli participanti sau simpatizanti, sa ne simtim de la foarte bine in sus.
Expoziția si parada, vizita la frumosul domeniu Zăbala  (recomand sa il vizitati) au facut ca întâlnirea sa fie percepută ca o vizită în familie. A fost o placere revederea cu vechi prieteni dar si relatiile noi făcute.
Am venit si mai venim la Covasna. Felicitări lui Leo si familiei pentru organizare.
Sa ne revedem sănătoși la următoarea .

Offline Viorel Balmez

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 4 393
Re: Impresii de la Intalnirea Trabantistilor 2018 Covasna 10-11-12 August
« Răspuns #1 : August 12, 2018, 09:37:07 pm »
Multumim pentru frumoasa primire! Ca de obicei, o intalnire organizata pana la cel mai mic amanunt. Inca odata, multumim, pentru oportunitatea de a ne revedea prietenii!

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2129039017308351&id=100006068206555

https://www.youtube.com/watch?v=gK76ml_tINU

Offline catana

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 171
Re: Impresii de la Intalnirea Trabantistilor 2018 Covasna 10-11-12 August
« Răspuns #2 : August 13, 2018, 06:30:38 am »
Da asa este o intalnire care deja ne face sa ne simtim ca o mare familie .Multumim lui Leo pt tot si sa fim sanatosi sa ne vedem si la anul,insa    cu un mic amanunt  au aparut niste personaje care nu merita sa vina la aceste intalniri care nu stiu sa se comporte civilizat intr-un hotel si care desi au fost atentionati au continuat cu mitocaniile culminand cu aruncarea de sticle de bautura pe hol, si  lasarea de gunoaie pe spatiile commune din hotel Am inteles ca nu prea stiu romaneste asa ca rog pe prietenul Google translate sa-i ajute desi limbajul civilizatiei este unul universal

Offline leo80

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 630
  • I ♥ TRABI
Re: Impresii de la Intalnirea Trabantistilor 2018 Covasna 10-11-12 August
« Răspuns #3 : August 13, 2018, 12:01:10 pm »
Da asa este o intalnire care deja ne face sa ne simtim ca o mare familie .Multumim lui Leo pt tot si sa fim sanatosi sa ne vedem si la anul,insa    cu un mic amanunt  au aparut niste personaje care nu merita sa vina la aceste intalniri care nu stiu sa se comporte civilizat intr-un hotel si care desi au fost atentionati au continuat cu mitocaniile culminand cu aruncarea de sticle de bautura pe hol, si  lasarea de gunoaie pe spatiile commune din hotel Am inteles ca nu prea stiu romaneste asa ca rog pe prietenul Google translate sa-i ajute desi limbajul civilizatiei este unul universal

@Catana
nu stiu care a fost problema pana la urma ,am fost la administratorul locatiei sa predau cheile lasat la mine si sa verific daca totul a fost OK, dansul nu a sesizat nici o problema chiar a fost totul ok
ca peste tot la intalniri  lumea se duce sa se distreze ... unii poate putin mai extrem  8)
Ma bucur ca v-ati simtit bine  :D si va multumim ptr ajutorul acordat la 'actiunea' de curatat cartofi  ;)
Sa ne revedem sanatosi si mai povestim  :hello:
"Bine ati venit in Romania ,va rog sa va reglati ceasurile inapoi cu 50 de ani "
Trabi(601S'69) & 1.1'90 & 601S'90 & 601S'85
VwGolf4'1.9TDI'2003
 Kawasaki Z750S 2006
0743176168

Offline leo80

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 630
  • I ♥ TRABI
Re: Impresii de la Intalnirea Trabantistilor 2018 Covasna 10-11-12 August
« Răspuns #4 : August 13, 2018, 12:11:06 pm »

 :hello:
Multumim tuturor care au participat la intalnire si tuturor care ne-au ajutat cu tot ce a fost nevoie pe moment si pe parcursul a celor 3 zile  :thumbsup:
In fiecare an apar probleme ,chestii in fiecare an de obicei sambata dupa masa mereu spunem GATA  asta a fost ultima la anul sa faca cine vrea nu mai putem nu merita :tard: ,dar ne mai linistim si reluam activitatea  :toothy4:
Sper ca totul a fost OK si v-ati simtit bine  ;)
Multumim inca o data participantilor  :thumbsup:
Sa ne revedem sanatosi  :hello:
"Bine ati venit in Romania ,va rog sa va reglati ceasurile inapoi cu 50 de ani "
Trabi(601S'69) & 1.1'90 & 601S'90 & 601S'85
VwGolf4'1.9TDI'2003
 Kawasaki Z750S 2006
0743176168

Offline Bujie

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 200
Re: Impresii de la Intalnirea Trabantistilor 2018 Covasna 10-11-12 August
« Răspuns #5 : August 13, 2018, 03:52:57 pm »
Cu adevarat s-a pus suflet la organizare si asta s-a vazut din primul moment. Sunt convins ca, asa cum spune Leo, sunt momente in care iti vine sa renunti. Ma bucur insa ca nu a renuntat, asa ca editia cu nr. 11 a fost o reusita. Daca toate lucrurile vor fi in buna regula sper ca pentru editia de anul viitor sa vin cu o propunere de premiu, pe care sa il si realizez eu si care sa fie inmanat "celui mai .....", "celei mai .....". Detalii la intalnirea de la Buftea.
Multumim Leo, multumim totodata echipei care te-a ajutat. La buna vedere 2019. Toate cele bune.

Offline JetSS

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 433
  • B-885-DDR
Re: Impresii de la Intalnirea Trabantistilor 2018 Covasna 10-11-12 August
« Răspuns #6 : August 14, 2018, 12:29:48 pm »
Salutare, 

Chiar daca am fost bolnav si mai mult am dormit,  a fost foarte bine.  Multumim frumos pt tot.  Gulasul a fost super.  Felicitari lui Leo si familiei si restul care au mai ajutat la buna organizare a evenimentului.  Sa ne vedem cu bine.

Offline pater rafail

  • Trabantist PROFI
  • ******
  • Mesaje postate: 2 388
  • 0760 601 838
Re: Impresii de la Intalnirea Trabantistilor 2018 Covasna 10-11-12 August
« Răspuns #7 : August 14, 2018, 07:31:09 pm »
   Am absentat masiv in ultimii ani si , venind la Covasna, am vazut ce am pierdut atata timp! a fost minunat din toate punctele de vedere! vorba voastra, chiar ca am simtit ca facem parte toti dintr-o familie. si, ca toate familiile, sunt relatii diferite, oameni diferiti, unii mai apropiati, cu altii doar te saluti din cand in cand insa, cand tragi linie, stii ca toti iti sunt indeaproape si va leaga cel putin un lucru: in familie, sangele, la noi, trabantul sau, mai general, fumul de 2T!
   Pana data viitoare, numai zile frumoase!

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Impresii de la Intalnirea Trabantistilor 2018 Covasna 10-11-12 August
« Răspuns #8 : August 16, 2018, 03:59:28 pm »
Super misto, ca de obicei, cu doua mari plusuri: am fost la castel siiiii: masina de pompieri NU ne-a mai stins bucuria! :thumbsup: Am dormit acolo langa foc pana a slabit focul si m-a luat frigul :)
Leo, DACA e posibil, incercati si voi sa faceti de zilele Comandaului, daca am inteles bine primul w/e din august. Ar fi o super-atractie pt vineri si duminica- merge mocanitza cu aburi, se dau cantari... Daca se poate.
In rest, un maaaaaare  :headbang:
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Re: Impresii de la Intalnirea Trabantistilor 2018 Covasna 10-11-12 August
« Răspuns #9 : August 16, 2018, 04:03:59 pm »
P.S. Catana, nu e treaba lui Leo sa faca politzie in hotel, iar etnia nu are nicio relevantza. Si daca erau chinezi nu te intzelegeai cu ei- asa, si?  :D
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline catana

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 171
Re: Impresii de la Intalnirea Trabantistilor 2018 Covasna 10-11-12 August
« Răspuns #10 : August 17, 2018, 07:45:02 pm »
Sa fie bine inteles nu am reprosat nimic nimanui cu unii m-am inteles cu unii nu ,si am strans eu dupa ei ca sa nu fiu bagat in aceeasi oala .
Subiect inchis /

Offline gabriel87

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Impresii de la Intalnirea Trabantistilor 2018 Covasna 10-11-12 August
« Răspuns #11 : Septembrie 16, 2018, 08:53:51 pm »
Frumos ca de obicei.Felicitari organizatorilor! La anul vom fi iar acolo.