Autor Subiect: Impresii de la Intalnirea Trabantistilor Covasna 5-6-7-August 2016 Valea Zanelor  (Citit de 5384 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline victor

  • Membru Fondator
  • Global Moderator
  • Trabantist PROFI
  • *****
  • Mesaje postate: 8 661
  • BT 85 GAV Power of Simplicity
    • www.VictorGavriluta.ro
Subsemnatul transmite de la fata locului starea vremii, a oamenilor și activitățile adiacente.
Știrile pe scurt:
- primire călduroasă, cu toate aspectele ei, de la strângerea de mână și bucuria revederii până la un pahar de "bun venit"
- vreme foarte bună și se anunță la fel si in următoarele ore
- oameni cu chef de voie bună
- vizitatori din Polonia cu trabantele si rulote
- oameni vechi, oameni noi și bucuria revederii

Revenim cu detalii si așteptam completări și de la altii
« Ultima Modificare: August 07, 2016, 09:25:36 pm de victor »

Offline MishuL

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 361
Foaaaarte misto a fost/este- plimbarica prin Covasna, gulasul ( sau ce-a fost el, important e ca a fost bun), palinca, focul... Maine cica e mocanita cu aburi la Comandau, musai ma duc- Leo, multam frumos!!!!  :headbang:
Männer aus Stahl fahren Autos aus Pappe!

Offline iulian1andrei

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 570
A fost foarte frumos.  Felicitari pentru organizare,  Leo!  Tranantul 1.1 a parcurs cei 316 km fara nici o problema.  Astept urmatoare intalnire, sa ne revedem!

Offline gabriel87

  • Trabantist Junior
  • **
  • Mesaje postate: 52
Am sperat pana in ultima clipa ca voi putea ajunge ,dar din pacate n-a fost sa fie.Oricum ,felicitari Leo pentru reusita organizare,sper sa pot ajunge la anu'.

Offline Andi

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 102
A fost o intalnire foarte frumoasa.  :hello2: Felicitari in special lui Leo pentru tot efortul depus,dar si celorlalti care au participat la organizare.Sa ne revedem cu bine anul viitor.  :wav: Photos time:
« Ultima Modificare: August 07, 2016, 09:20:59 pm de Andi »
0746752124

Offline leo80

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 630
  • I ♥ TRABI
Multumim tuturor participantilor  :notworthy:
Speram ca v-ati simtit bine si ca am reusit sa facem sa fie totul ok ptr toti, dupa posibilitatile noastre limitate
Ne cerem scuze daca am omis ,gresit cu ceva
Nu totul a iesit cum am dorit noi , dar ce am facut a fost cu suflet
Multumim  ;)
Revin cu poze
"Bine ati venit in Romania ,va rog sa va reglati ceasurile inapoi cu 50 de ani "
Trabi(601S'69) & 1.1'90 & 601S'90 & 601S'85
VwGolf4'1.9TDI'2003
 Kawasaki Z750S 2006
0743176168

Offline soare doinel

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 371
Trei zile frumoase in care ne-am simtit foarte bine la Covasna ,vreme excelenta ,gazde primitoare,oameni care au facut totul ca sa ne simtim bine.Parada de anul acesta a fost mult mai frumoasa, e clar la Covasna din ce in ce mai multa lume iubeste Trabantul, asa de multa lume la porti admirandu-ne jucariile ,in oras ,in camping atat de multe aprecieri ,aproape ca te fac sa crezi ca esti cineva ,tu cu masinica ta de carton.Ei si,surpriza anul acesta a venit din partea polonezilor,care ne-au icantat cu masinile lor modificate in asa fel  incat sa parcurga drumuri lungi cu rulotele lor frumoase.ne-au aratat ce inseamna grup unit,au cantat si au dansat pana noaptea tarziu ,lucru care la noi numa brasovenii il mai fac .Asa ca o invatatura ,ne -au aratat cum sa consuma votka :duci sticla la gura ,tragi o inghititura zdravana fara sa strambi din nas ,operatiune cre se repeta ori de cate ori este nevoie ,ce sa zicem :fruntasi frate,buni ,bravo lor!Buni vorbitori de engleza ne-au explicat totul legat de modificarile aduse Trabanturilor lor si cat de permisiva este legislatia poloneza in privinta asta ,ce sa mai zicem ,baieti de nota 20,dziekuje Polska,nazdravie!Poate osa va putem intoarce vreodata vizita, cine stie?Acum spre sfarsitul intalnirii  nu ne mai venea sa plecam acasa ,asa de ofticati eram ca s-a mai dus un an pentru Trabant ,asa ca am hotarat sa plecam ultimii din camping.Ne-am plimbat,  ne-am odihnit  ,ne-am adus aminte toate lucrurile frumoase care ni s-au intamplat la toate intalnirile din ultimii tri ani ,de la care n-am lipsit niciuna  ,a fost frumos ,foarte frumos ,pentru toate  va multumim  voua organizatorilor ,voua trabantistilor ,sa ne revedem sanatosi !  :icon_salut:

Offline dumitru

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 100
A fost o întîlnire frumoasa ma bucur ca am putut ajunge,neam simțit bine noi si copii.Lui traby parca îi săreau pistoanele in sus de bucurie la revederea cu frățiorii lui care cindva au esit pe aceiași poarta si nu se știa daca se vor mai revedea vreodata.Cînd am fost la prima întîlnire la CV băiatul avea 1an si 4 luni acum are aproape 12deatunci am lipsit doar la una,deatunci ca si acum retrăiesc acele clipe frumoase ca la prima întîlnire.Mam bucurat de revederea cu vechi trabantiști,daca era si Bandi si inca o persoana eram cred ca nu greșesc formula completa ca prima data,îmi pare rău ca nu au putut veni,lam revăzut chiar si pe Lazăr pe care nu lam văzut de mult si ma bucur pentru asta,la fel ma bucur ca am întîlnire noi trabantiști.Ani trec si timpul se scurge dar prin noi cei care facem posibil aceste frumoase întîlniri traby se simnte tinăr.Inca odată felicitări organizatorilor si participanților împreună fâcind posibile aceste intilniri,sa ne revedem sănătoși.

Offline Nicuta

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 142
  • BV 77 VIS
Salutare, dragii mei!  :hello: Cam tarziu, dar...as dori sa scriu si eu cateva cuvinte. In primul rand, sa-i multumim lui Doamne, Doamne  :notworthy: ca a foat timpul superb, (in comparatie cu zilele astea)         
LEO, ai fost la INALTIME  :wav: Multumim din suflet tie, familiei tale, prietenilor tai si nu in ultimul rand dl. Primar si dl. Vice, care ne-au inmanat diplomele de participare si au vorbit asa frumos despre ,,Maria sa Trabantul,,  :icon_king: Locatia, primirea, mancarea si bautura oferita de voi, au fost la superlativ   :occasion14: Parada a fost de nota 10, iar localnici si turistii de nota 10 cu plus.  :blob7: Si acum am febra la maini (dar pana la intalnirea urmatoare, o sa-mi treaca)  :walk:  Focul de tabara, cantecele si voia buna, au fost de neuitat  :hello2: Noi ne-am simtit foarte, foarte bine. Sa ne dea Domnul sanatate, sa ne revedem si la urmatoarele intalniri. Va imbratisam pe toti cu drag, si va dorim tot binele din lume.  :icon_salut: Pa! :hello:

Offline catana

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 171
CAM MULT TIMP ITI TREBUIE DL ORGANIZATOR SA PUI NISTE POZE .....SI STIU CA S-AU FACUT DESTULE!

Offline popeyej

  • Trabantist
  • ***
  • Mesaje postate: 346
  • DB 01 JWS, DB 11 JWS
    • panouri solare
tarziu, dar.. si de la mine cateva imagini:

..foarte frumos, parca am fi stat macar o saptamana, dar..
si apoi am facut si un ocol pana la Comandau sa ne dam cu mocanita.. acolo, surpriza: un grup de "refugiati" sirieni, doreau sa mearga cu trenul in Germania =)) :
 
tot acolo am vazut si niste vechituri:
 
multumim pentru gazduire la Valea zanelor, o sa revenim cu drag si la anul  :icon_cheers:
Vodafone 0723454235

Offline leo80

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 630
  • I ♥ TRABI
"Bine ati venit in Romania ,va rog sa va reglati ceasurile inapoi cu 50 de ani "
Trabi(601S'69) & 1.1'90 & 601S'90 & 601S'85
VwGolf4'1.9TDI'2003
 Kawasaki Z750S 2006
0743176168

Offline leo80

  • Trabantist Senior
  • ****
  • Mesaje postate: 630
  • I ♥ TRABI
CAM MULT TIMP ITI TREBUIE DL ORGANIZATOR SA PUI NISTE POZE .....SI STIU CA S-AU FACUT DESTULE!

Cu miiiiii de SCUZE rezolvat  :P   
Urmeaza si un mic video de la KCS Studio ..... dar acu se scoate filmul din aparat  ::) dar urmeaza
"Bine ati venit in Romania ,va rog sa va reglati ceasurile inapoi cu 50 de ani "
Trabi(601S'69) & 1.1'90 & 601S'90 & 601S'85
VwGolf4'1.9TDI'2003
 Kawasaki Z750S 2006
0743176168